Zavrieť

Porady

MRP a informatívny kurz vo faktúrach

Zaujíma ma informatívny kurz v EUR, ktorý sa zobrazuje na vydaných faktúrach pri tlačení. Po pravde som si ho ani nevšimla, sústredila som sa na obsah, deň dodania, správne vyčíslenú DPH atď. Teraz som sa zrazu nad tým pozastavila, a zamrazilo ma. Ten kurz je tam nastavený pracovníkmi MRP-čka, a je vlastne stále rovnaký. Faktúry sú vystavované len pre tuzemských odberateľov v Sk, ale tento informatívny kurz a čiastka v EUR ma začali znervózňovať. Po preštudovaní som ho v nastaveniach dala odtiaľ preč. Prosím o Váš názor, mám vytlačiť nanovo faktúry bez tohto kurzu, alebo inak vadí, že je tam a je nesprávny /stále ten istý/? Štve ma, že po upgrade tohto programu dáva automaticky to, čo nechceme - tieto kurzy sú pre nás zbytočné, keďže platby sa realizujú len v Slovenských korunách. Ukludní ma niekto?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    Orsz Pozri príspevok
    Zaujíma ma informatívny kurz v EUR, ktorý sa zobrazuje na vydaných faktúrach pri tlačení. Po pravde som si ho ani nevšimla, sústredila som sa na obsah, deň dodania, správne vyčíslenú DPH atď. Teraz som sa zrazu nad tým pozastavila, a zamrazilo ma. Ten kurz je tam nastavený pracovníkmi MRP-čka, a je vlastne stále rovnaký. Faktúry sú vystavované len pre tuzemských odberateľov v Sk, ale tento informatívny kurz a čiastka v EUR ma začali znervózňovať. Po preštudovaní som ho v nastaveniach dala odtiaľ preč. Prosím o Váš názor, mám vytlačiť nanovo faktúry bez tohto kurzu, alebo inak vadí, že je tam a je nesprávny /stále ten istý/? Štve ma, že po upgrade tohto programu dáva automaticky to, čo nechceme - tieto kurzy sú pre nás zbytočné, keďže platby sa realizujú len v Slovenských korunách. Ukludní ma niekto?
    Myslím si, že to môžeš kľudne nechať tak. Veď v eurách neúčtuješ a je tam výslovne uvedené, že sa jedná len o informatívny údaj... Mám s tým skúsenosť... Určitú dobu takto vystavoval fa jeden môj klient a pri kontrole
    v BA sa nad tým vôbec nepozastavili...

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    keby sa ten kurz nepáčil druhej strane, dali by Ti prerobiť faktúry. Podstatné je, že si kurz nastavila, aby sa na fa nezobrazoval.
    Lion Topoľčany
    Robím tak isto s MRP, ja som na to prišla okamžite, a hneď som to aj poriešila.
    /robím s MRP cca 5 rokov/. Súhlasím s príspevkami, že vadiť by to nemalo.

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    Všetkým ďakujem. Už som ho potvoru odstránila - a už ma tam mátať nebude. Veď príde aj taký čas - ale to nebude informatívna čiastka, ale faktúra vystavená v EUR. To si budem dávať pozor, samozrejme.
    Anja, môj klient tak vystavoval rok od minulého júna doteraz, no nikomu to nevadilo, ale aj tak ma to škrie. Je pravda, že mám toho veľa - robím dosť firiem a popri tom ešte vysoká škola, a moje dve zlaté školopovinné deti. No budem viac všímavá - veľmi mi porada pomáha. Tak som rada, že som tu medzi Vami.

    MRP a informatívny kurz vo faktúrach

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.