Zavrieť

Porady

RZZP - tlačivo S - dni

prave vyplnam rzzp tlačivo S list SB a neviem ktory stlpec vyplniť.
Ide o stlpec B21 alebo B23.
Od 1.1.2006 do 31.5.2006 bol zamestnany - to vyplnam list SA; a od 1.7.2006 do 31.12.2006 SZČO. No neviem teraz kde mam pisat počet dni či do B21 alebo do B23.
Prosim o radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    simonova815 je offline (nepripojený) simonova815

    simonova815
    No aj ja som z toho jelen, lebo ja mam taky pripad, ze od 1.10.2006 do 31.12.2006 bol dany clovek aj SZCO, aj zamestanec a este aj poberal odmenu za vykon funkcie konatela, takze ja uz vobec neviem co tam mam napisat! ak niekoto viete, prosim poradte

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    B21 - dni obdobia, kedy bol SZČO (z p.B04) a nebol zamestnancom a nepoberal mnemocenksé, materské , ošetrovné a pod.
    B23 - dni obdobia, kedy bol SZČO (z p.B04) a nebol zamestnancom

    stefany2505 je offline (nepripojený) stefany2505

    stefany2505
    Jana Motyčková Pozri príspevok
    B21 - dni obdobia, kedy bol SZČO (z p.B04) a nebol zamestnancom a nepoberal mnemocenksé, materské , ošetrovné a pod.
    B23 - dni obdobia, kedy bol SZČO (z p.B04) a nebol zamestnancom
    bol SZČO a nebol zamestnancom a nepoberal nemocenske, materske, ošetrovne a pod.
    takže vyplnim dni jul az december v stlpci B23 a aj B21?
    podla toho, co je tam napisane, tak oba stlpce patria pre osobu, ktora bola SZČO

    dakoz je offline (nepripojený) dakoz

    dakoz
    Ja prosím o radu:
    mám všetko vyplnené správne v "S", ak bol poistenec zamestnaný celý rok, VZ 569700, popri tom 1 mesiac SZČO základ dane 10.000.000 a pri zúčtovaní vychádza zamestnávateľovi celkový ročný VZ iba vyše 30.000? Zamestnávateľ má teda preplatok a SZCO nedoplatok ( preddavky boli cca 7000,- ), je to spravne? Nezohladnuje sa vobec casove hladisko, teda ak máte naozaj vysoký základ dane z podnikania, hoci by trvalo len 1 den, budete vacsinu z max. ročného poistenia platit ako SZCO a zamestnávatel aj ked ste mali mzdu 47475 mesačne nezaplati realne 10% zo 47475*12?
    Dakujem

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    dakoz Pozri príspevok
    Ja prosím o radu:
    mám všetko vyplnené správne v "S", ak bol poistenec zamestnaný celý rok, VZ 569700, popri tom 1 mesiac SZČO základ dane 10.000.000 a pri zúčtovaní vychádza zamestnávateľovi celkový ročný VZ iba vyše 30.000? Zamestnávateľ má teda preplatok a SZCO nedoplatok ( preddavky boli cca 7000,- ), je to spravne? Nezohladnuje sa vobec casove hladisko, teda ak máte naozaj vysoký základ dane z podnikania, hoci by trvalo len 1 den, budete vacsinu z max. ročného poistenia platit ako SZCO a zamestnávatel aj ked ste mali mzdu 47475 mesačne nezaplati realne 10% zo 47475*12?
    Dakujem
    Neprepočítavam sumy, ale časové hľadisko sa nezohľadňuje. Pri prekročení maxima sa VZ z jednotlivých činností prepočítva pomerom podľa výšky neobmedzených VZ, bez ohľadu na dobu činnosti.
    Jedna vec - VZ zamestnávateľa - asi nemal každý mesiac presne 47475 Sk, v p. A13 sa uvádza VZ zo zamestnania neobmedzený na maximum - to potom môže ovpyvniť aj konečnú výšku odvodov SZČO.

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    dakoz Pozri príspevok
    Ja prosím o radu:
    mám všetko vyplnené správne v "S", ak bol poistenec zamestnaný celý rok, VZ 569700, popri tom 1 mesiac SZČO základ dane 10.000.000 a pri zúčtovaní vychádza zamestnávateľovi celkový ročný VZ iba vyše 30.000? Zamestnávateľ má teda preplatok a SZCO nedoplatok ( preddavky boli cca 7000,- ), je to spravne? Nezohladnuje sa vobec casove hladisko, teda ak máte naozaj vysoký základ dane z podnikania, hoci by trvalo len 1 den, budete vacsinu z max. ročného poistenia platit ako SZCO a zamestnávatel aj ked ste mali mzdu 47475 mesačne nezaplati realne 10% zo 47475*12?
    Dakujem
    V podstate iba o prerozdelenie príjmov t.j. keď SZČO zarobí napr.
    za 10 dní 1 mil. tak vychádza tak, že SZČO má vysoký nedoplatok
    a zamestnávateľ má preplatok. Samozrejme to má dopad aj na prípadné
    vysoké preplatky v budúcnosti z pozície SZČO ak pokračuje v podnikaní.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Krásny príklad. Je reálny?

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Jozef Mihál Pozri príspevok
    Krásny príklad. Je reálny?
    Áno. Bohužiaľ nie som to ja, nakoľko nepodnikám.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.