Zavrieť

Porady

Usporiadat
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

Traumatologický plán musí vypracovať bezpečnostný technik, s prihliadnutím na riziká vo firme. Jeden spracovaný síce mám, ale na našu firmu a jej špecifiká a možnosti vzniku úrazu.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
artimstavoterm artimstavoterm

artimstavoterm je offline (nepripojený) artimstavoterm

Viem, že to musí vypracovať BT, ale chcel som nejaký vzor k nahliadnutiu.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

tak teda jeden prikladám
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

willma, ďakujem pekne v kolegovom mene. On už tu dnes nie je, ale mne dal za úlohu sledovať tému. Už som mu vytlačila, čaká ho na stole. Iste ho to poteší. Poviem mu, že keď bude v BA, máš u neho pivko.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

ďakujem, len pozor, treba si to trošku pozornejšie prečítať, je tam spomenutý ešte zákon 330 o BOZP. V podstate ale iné zmeny tam nie sú.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

O.K., ešte raz ďakujem. Dúfam, že on sa Ti v pondelok ozve.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

kľudne
0 0
camelfly camelfly

camelfly je offline (nepripojený) camelfly

ja skusim pridat este jeden hoci je to v cestine, aspon ako info a vzor

http://www.guard7.cz/FORM_TRAUMAT_PLAN.htm
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

camelfly Pozri príspevok
ja skusim pridat este jeden hoci je to v cestine, aspon ako info a vzor

http://www.guard7.cz/FORM_TRAUMAT_PLAN.htm
že aj ty si smädná
0 0
camelfly camelfly

camelfly je offline (nepripojený) camelfly

willma Pozri príspevok
že aj ty si smädná
pravdaze ano
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Tak pošlem asi kolegu na sluzobku, ja som od neho oddýchnem a Vy si uhasíte smäd. Čo poviete, súhlasíte so mnou?
0 0
artimstavoterm artimstavoterm

artimstavoterm je offline (nepripojený) artimstavoterm

Ďakujem za vzor traumatologického plánu. Viem, že za ďakujem sa toho veľa kúpiť nedá, takže to pivo, čo sľúbila kolegyňa platí, navrhnite termín. Len horšie bude s tou služobkou.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

artimstavoterm Pozri príspevok
Ďakujem za vzor traumatologického plánu. Viem, že za ďakujem sa toho veľa kúpiť nedá, takže to pivo, čo sľúbila kolegyňa platí, navrhnite termín. Len horšie bude s tou služobkou.
nestresuj sa, stačí zajtra poobede
0 0
Andon Andon

Andon je offline (nepripojený) Andon

Môže mi niekto povedať ktorý zákon a § ukladá povinnosť vypracovanie Traumatologického plánu
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

124/2006 Z.z. Zmena: 309/2007 Z.z. Zmena: 140/2008 Z.z. §8
§ 8
Povinnosti zamestnávateľa pri bezprostrednom a vážnom ohrození života alebo zdravia
(1) Na zaistenie bezpečnosti a ochrany zdravia zamestnancov pri práci v prípade vzniku bezprostredného a vážneho ohrozenia života alebo zdravia je zamestnávateľ po zohľadnení veľkosti organizácie, charakteru práce, charakteru nebezpečenstiev a veľkosti rizika povinný
a) vopred vykonať opatrenia a zabezpečiť prostriedky potrebné na ochranu života a zdravia zamestnancov a na poskytnutie prvej pomoci a na ten účel najmä
1. písomne určiť postup pre prípad záchranných prác, evakuácie a vzniku poškodenia zdravia vrátane poskytnutia prvej pomoci,
2. vybaviť pracoviská potrebnými prostriedkami vrátane prostriedkov na poskytnutie prvej pomoci,
3. určiť a odborne spôsobilými osobami vyškoliť a pravidelne školiť dostatočný počet zamestnancov na vykonávanie záchranných prác, evakuácie a na poskytovanie prvej pomoci, ako aj na hasenie požiaru,
4. zabezpečiť potrebné kontakty s príslušnými zdravotníckymi pracoviskami, záchrannými pracoviskami a hasičskými jednotkami,
b) vopred vykonať opatrenia, aby sa zamestnanci mohli postarať o svoje zdravie a bezpečnosť, prípadne o zdravie a bezpečnosť iných osôb, a aby podľa svojich možností zabránili následkom tohto ohrozenia,
c) bezodkladne informovať o ohrození a o príslušných ochranných opatreniach všetkých zamestnancov, ktorí sú alebo môžu byť vystavení tomuto ohrozeniu,
d) bezodkladne vydať pokyny a zabezpečiť, aby zamestnanci mohli zastaviť svoju prácu, okamžite opustiť pracovisko a odísť do bezpečia,
e) nepožadovať od zamestnancov, okrem odôvodnených a výnimočných prípadov, aby pracovali alebo sa zdržiavali na pracovisku, na ktorom existuje také ohrozenie.
0 0
evula0 evula0

evula0 je offline (nepripojený) evula0

K tomu vzoru traumatologického plánu: doplnil by som ešte povinnosti zamestnancov a vedúcich zamestnancov pri vzniku pracovného úrazu ( volanie odbornej zdravotnej pomoci,zachovanie miesta úrazu, iný odvoz na ošetrenie alebo len návšteva lekára, iný postup napr.pri drobnom úraze bez lekárskeho ošetrenia, evidencia do knihy drobných úrazov, obsah zápisu, ohlásenie pracovného úrazu napr.bezpečnostnému technikovi, aby zabezpečil povinnosti zamestnávateľa voči soc.poisťovni,zdravotnej poisť.,inšpektorátu práce,vyšetrenie a spísanie záznamu a pod. Jednoducho usmernenie pre zamestnancov, čo majú robiť.
Taktiež by mali byť určené miesta, kde sú lekárničky napr.na vrátnici a stanovené pracovné funkcie, napr.vrátnik, zamestnancov, ktorí sú povinní sa zúčastniť 1krát za 2roky školenia prvej pomoci.
Tie prvé pomoci zase podľa mňa všetky nepatria do traumatologického plánu ale ako príručka do lekárničky a ako náplň školenia o prvej pomoci. V zásade sa predlekárska prvá pomoc poskytuje na záchranu života(bezvedomie,dýchanie,srdiečko,masívne krvácane,opatrenia proti šoku), ostatné okrem drobného poranenia (nejakého leukoplastu, studeného obkladu, ukľudňujúceho slova)majú robiť odborníci, ak nie je pracovisko odlúčené v džungli.
Naposledy upravil evula0 : 08.11.08 at 14:10
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

dík za pripomienky, traumatologický bol spracovaný na pomery v našej firme, s prihliadnutím na všetky možné prípady. Veci v prvom odseku boli spracované v inom dokumente a niektoré pracoviská máme skutočne pánubohu za chrbtom. :-)
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Ja nemám žiadny vzor, škoda. Tiež som smädná.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

Melnick Pozri príspevok
Ja nemám žiadny vzor, škoda. Tiež som smädná.
, idem si naliať aj ja za pohárik
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
willma Pozri príspevok
že aj ty si smädná
Aj ja mám jeden a pred Vianocami pôjdem na predvianočné trhy do Blavy
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať