Zavrieť

Porady

DPH na výstupe z prijatých úrokov

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Viete o probléme, že:
Ak máte ako podnikateľ v banke účet, na ktorom Vám banka pripisuje úrok, tak podľa niektorých názorov úrok z Vašich vkladov je predmetom dane ? Takže banke by ste mali fakturovať DPH a túto DPH odviesť ? Podľa týchto názorov vraj Vaše vklady a následne vyplývajúce úroky z nich nie sú od dane oslobodené (nevzťahuje sa na ne § 39) ?!
Usporiadat
Danka Kosibová Danka Kosibová

Danka Kosibová je offline (nepripojený) Danka Kosibová

Prosim Vas, tak ako to je???

Su predmetom dane tie nestastne uroky, alebo nie su. Mam ich uvadzat do danoveho priznania DPH, alebo nemam? Ak ano do ktoreho riadku...

dakujem
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

Úroky z bankových účtov sa v DP neuvádzajú.
0 0
jana jana

jana je offline (nepripojený) jana

Uroky sa nikde neuvádzajú, boli sme na školení daňového riaditeľstva.
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

Bola som na školení u Ing.Rojíkovej-riaditeľka daň.riaditeľstva a ona povedala, že na úroky sa DPH nevzťahuje a neuvádzajú sa ani v daň.priznaní.
0 0
tibor tibor

tibor je offline (nepripojený) tibor

práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac
zrejme už po funuse pre niektorých - no prišla mi už odpoveď od DR - je v prílohe
0 0
Oldi Oldi

Oldi je offline (nepripojený) Oldi

tibor:
vďaka za informáciu. Škoda, že som si túto diskusiu nevšimol ešte v júni pred podaním DP. Mne to sw tiež hádzal na riadok 07 a pravdupovediac som si vypadnutie úrokov z §39 Finančné služby (predtým to bolo v §29,ods.1,písm.e) vôbec nevšimol. Takže ako som si tu prečítal, vôbec sa nemá uvádzať v DP. Musím kontaktovať programátorov, aby to dali do poriadku. Ešte raz vďaka.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať