Zavrieť

Porady

Zápočet cez pokladňu z českou firmou

Dobrý deň potrebovala by som poradiť v jednej záležitosti ohľadom zápočtu cez pokladňu z Českou firmou. Naša firma odoberá tovar od českej firmy.Tento tovar máme faktorovaný v ČK.Pri prijíme tovaru sa používa kurz,ktorým sa prepočítavajú ČK na SK.Ďalej naša firma vystavuje tiež fakúry,ale v SK.Chceli by som to započítať cez pokladničné doklady/Záväzky a pohľadávky/Ja som vystavila doklady.VPD na sumu 100.000,-Sk a PPD na sumu 100.000,-Sk.Pri zúčtovaní zápočtu si urobím príjem do pokladne na sumu 100.000,-Sk a VPD zúčtujem na 100.000.Sk.Nevznikajú mi kurzové rozdiely.Je to tak správne? Potom aký kurz použijem, ked si chcem porovnať saldokonto v ČK.Ďakujem za skoru odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Monika Kováčová
    žiaľ, kurzové rozdiely ti vzniknú. Robila som jednu kompenzáciu na konci r. 2006, môžem ju sem prihodiť, ak sa zadarí....
    Naposledy upravil Monika Kováčová : 25.06.07 at 11:03
    Monika Kováčová
    Dôležité je postupovať v zmysle Obchodného zákoníka § 362 a 364:

    Obe strany sa dňa napr. 25.6.2007 dohodli v zmysle §§ 362 a 364 Obchodného zákonníka na vzájomnom započítaní pohľadávok a záväzkov dňom25.6.2007. Obe strany sa zároveň dohodli na prepočítaní faktúr vystavených v mene CZK kurzom NBS dňa 25.6.2007

    Kejt je offline (nepripojený) Kejt

    Kejt
    Moc som tomu neporozumela môžete mi napísať podrobný postup pri tom zápočte cez Pokladňu?

    emgeton je offline (nepripojený) emgeton

    emgeton
    Zápočet cez pokladňu neexistuje. Cez pokladňu robíte úhrady záväzkov a prijímate úhrady pohľadávok.

    Kejt je offline (nepripojený) Kejt

    Kejt
    Dobre a ked robím úhrady záväzkov a pohľadávok cez pokladňu vznikajú mi tam kurzové rozdiely?

    emgeton je offline (nepripojený) emgeton

    emgeton
    Kejt Pozri príspevok
    Dobre a ked robím úhrady záväzkov a pohľadávok cez pokladňu vznikajú mi tam kurzové rozdiely?
    Ak je záväzok alebo pohľadávka v cudzej mene, tak áno.

    Zápočet cez pokladňu z českou firmou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.