Zavrieť

Porady

Návrh na platobný rozkaz!

Ahoj,
prosim o radu!!!
Potrebujem napisat navrh na sud na platobny rozkaz, ale neviem ako zacat...
Nasla som si tu nejake vzory ale pravdu povediac neviem ako vyratat uroky, neviem co tam napisat...
Poradte niekto ako sa mam odpichnut, ako zacat...
Dakujem za rady
Usporiadat
saglucka saglucka

saglucka je offline (nepripojený) saglucka

Pls neviete nikto poradit.
Ako vyratat tie uroky???
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Stina Stina

Stina je offline (nepripojený) Stina

Ja som na návrhu nevyčíslovala úroky, len som napísala : istinu, poplatok, a výšku v percentách, ktorú má súd priznať. Potom na základe listu zo súdu úroky presne vyčíslim , t.j. odo dňa splatnosti k dátumu, ktorý určí súd . Doteraz to fungovalo cca v tridsiatich prípadoch.
0 0
saglucka saglucka

saglucka je offline (nepripojený) saglucka

nemohla by si nejaky vzor pripojit?
ja neviem ani tie %. Ked bola faktura splatna 22.4.2006 aku ur. sadzbu pouzijem?
A ako mam vyratat ten sudny poplatok pls?
Dakujem!
Naposledy upravil saglucka : 27.06.07 at 17:16
0 0
rada rada

rada je offline (nepripojený) rada

Pripájam VZOR, treba však upraviť na vlastné podmienky.
Treba si pozrieť aká úroková sadzba bola v čase keď sa dlžník dostal do omeškania a uviesť " do zaplatenia". Rátať si ich bude dlžník .
Okresný súd v .........................................

Žalobca .................................................. .................................................. ... (obchodné meno)
so sídlom/bytom v .................................................. ............
IČO ................................... DIČ ..........................................
zapísaný v obchodnom registri Okresného súdu v .................. v odd. ......... vo vložke č. ......................
zastúpený .................................................. ........ konateľom

Žalovaný .................................................. .................................................. ..... (obchodné meno)
so sídlom/bytom v ......................................... ul. ......................................
IČO ................................... DIČ ..........................................
zapísaný v obchodnom registri Okresného súdu v .......................... v odd. ......... vo vložke č. ......................
zastúpený .................................................. ............................... konateľom

NÁVRH NA VYDANIE PLATOBNÉHO ROZKAZU O ZAPLATENIE ................ SK S PRÍSLUŠENSTVOM
Dvojmo
Prílohy: zmluva zo dňa ............................., dodací list č. .........................., výpis z účtu žalovaného zo dňa ..............................., upomienka zo dňa ............................, odpoveď na upomienku zo dňa .............................

Žalobca uzavrel dňa ....................... So žalovaným ........................................ (meno žalovaného) zmluvu, na základe ktorej dodal žalovanému dňa .......................... Tovar v hodnote .......................... Sk. Žalovaný zaplatil za dodaný tovar dňa .................. Sumu ..................... Sk s tým, že zvyšok zaplatí do dňa .......................
Dôkazy: dodací list, zmluva zo dňa .........................
Doposiaľ žalovaný dlžnú čiastku nezaplatil, a keď bol na to upomenutý, oznámil, že teraz nemá peniaze na účte.
Dôkazy: upomienka zo dňa ....................., odpoveď na upomienku zo dňa ......................

Navrhujeme preto, aby súd vydal tento
platobný rozkaz
Žalovaný je povinný zaplatiť žalobcovi sumu ............................ Sk s ................. % úrokom z omeškania od .......................... do zaplatenia a náklady konania vo výške ........................... do 15 dní od doručenia platobného rozkazu.
V prípade, že žalovaný podá v stanovenej lehote odpor, žalobca žiada vydať tento
rozsudok
Žalovaný je povinný zaplatiť žalobcovi sumu ......................... Sk s .................... % úrokom z omeškania od .......................... do zaplatenia a náklady konania vo výške ........................ do 3 dní od právoplatnosti rozsudku.

V ......................................... dňa .....................

........................................
žalobca
0 0
saglucka saglucka

saglucka je offline (nepripojený) saglucka

Dakujem velmi pekne,
neviete mi pls niekto este poradit s tymi % v prisp. 4?
Dakujem moc moc moc
0 0
dusan 13 dusan 13

dusan 13 je offline (nepripojený) dusan 13

do bodu 4 sa uvedie sadzba úrokov z omeškania, ktorá sa určí v zmysle § 369 obch. zákonníka, citujem :

(1) Ak je dlžník v omeškaní so splnením peňažného záväzku alebo jeho časti, je povinný platiť z nezaplatenej sumy úroky z omeškania určené v zmluve, inak o 10 % vyššie, než je základná úroková sadzba Národnej banky Slovenska uplatňovaná pred prvým kalendárnym dňom kalendárneho polroka, v ktorom došlo k omeškaniu. Základná úroková sadzba Národnej banky Slovenska platná v prvý kalendárny deň kalendárneho polroka, sa použije počas celého tohto polroka.
0 0
saglucka saglucka

saglucka je offline (nepripojený) saglucka

Ano toto viem zo zakona, len neviem presne ako to mam urcit, z tych polrokov som dopletena...
0 0
slabikar slabikar

slabikar je offline (nepripojený) slabikar

nejake zmeny v tejto oblasti? ma niekto vzor aktualny, ci sa da pouzit aj tento?
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

posúvam...
0 0
andreakk andreakk

andreakk je offline (nepripojený) andreakk

zdravim..ak sa smiem "zamontovat "do temy, rada by som vedela aky je postup, ak sud vyda platobny rozkaz..ako sa dozviem, ze sa ho podarilo dorucit odporcovi, pretoze mam velke pochybnosti o tom, ze sa to podari, kedze je problematicke sa snim skontaktovat.. a nadobudol pravoplatnost a vykonatelnost??? velmi pekne dakujem...
0 0
Mgr.Shrek Mgr.Shrek

Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

právnik, ktorého baví právo =D ...viac
andreakk Pozri príspevok
zdravim..ak sa smiem "zamontovat "do temy, rada by som vedela aky je postup, ak sud vyda platobny rozkaz..ako sa dozviem, ze sa ho podarilo dorucit odporcovi, pretoze mam velke pochybnosti o tom, ze sa to podari, kedze je problematicke sa snim skontaktovat.. a nadobudol pravoplatnost a vykonatelnost??? velmi pekne dakujem...
Po doručení platobného rozkazu navrhovateľovi a odporcovi začína plynúť 15 dňová lehota, počas ktorej môžu navrhovateľ alebo odporca podať odpor. Keď ho podajú, súd plat. rozkaz zruší a nariadi pojednávanie.
Platobný rozkaz sa musí doručiť do vlastných rúk. Náhradné doručenie je vylúčené. To znamená, že ak odporca plat. rozkaz neprevezme a ten sa vráti súdu, súd uznesením nariadi pojednávanie. A potom to je klasické konanie.
Dozvieš sa o tom iba tak, že budeš volať na súd, kde ti povedia informácie, alebo ti príde predvolanie na pojednávanie.

http://www.porada.sk/t89720-preberenie-zasielok.html
0 0
vladka.be vladka.be

vladka.be je offline (nepripojený) vladka.be

dakujem aj ja tieto odpovede, uz naberaju u mna jasne kontury ).. avsak stale mi nie je jasne, ak meska niekto so splatenim, kolko mam dat urok z omeskania? budte prosim konkretni, lebo ja mam v tom mis mas.. ..priklad: do juna 2009 mal zaplatit ex z Dohody o BSM, a uz je to vyse roka..
a dalej ma zaujima, kolko treba sudu zaplatit, poplatky, kolky..

a este jedna otazka, co sa tyka toho ak bude vydany rozkaz, a ex vyvola odpor.. zacne pojednavanie.. ake pokracovanie to ma? trosku podrobnejsie.. kto hradi tie poplatky sudu?

budem vdacna za odpovede.V
0 0
MAVEL MAVEL

MAVEL je offline (nepripojený) MAVEL

mna by tiez zaujimalo co ak odporca neprevezme platobny rozkaz resp. nepodari sa mu ho dorucit.
Ked urady posielaju upomienky ci platby a nepodari sa dorucit, po niekolkych pokusoch nadobuda platnost ako by bol list doruceny. Plati to i v tomto pripade?
0 0
slabikar slabikar

slabikar je offline (nepripojený) slabikar

MAVEL Pozri príspevok
mna by tiez zaujimalo co ak odporca neprevezme platobny rozkaz resp. nepodari sa mu ho dorucit.
Ked urady posielaju upomienky ci platby a nepodari sa dorucit, po niekolkych pokusoch nadobuda platnost ako by bol list doruceny. Plati to i v tomto pripade?
ak neprevezme, tak 3.den odo dna prveho neprevzatia listu sa berie ako za den dorucenia a potom nastava ukon tak ako je popisane v liste. cize o nejakych 15 dni pripad prebera exekutor a na nom zalezi ako dlho bude trvat to, ze zrazu tomu dotycnemu mudrlantovi "zmiznu" peniaze z uctu, pripadne pride do jeho zamestnavatela list s povinnostou stahovat peniaze z vyplaty atd. potom uz si rozmysli ci nebude preberat postu viem o com pisem, tiez som riesil jedneho mojho dlznika takto
0 0
mlisa mlisa

mlisa je offline (nepripojený) mlisa

slabikar Pozri príspevok
ak neprevezme, tak 3.den odo dna prveho neprevzatia listu sa berie ako za den dorucenia a potom nastava ukon tak ako je popisane v liste. cize o nejakych 15 dni pripad prebera exekutor a na nom zalezi ako dlho bude trvat to, ze zrazu tomu dotycnemu mudrlantovi "zmiznu" peniaze z uctu, pripadne pride do jeho zamestnavatela list s povinnostou stahovat peniaze z vyplaty atd. potom uz si rozmysli ci nebude preberat postu viem o com pisem, tiez som riesil jedneho mojho dlznika takto
Nie, nemas pravdu.
§ 173 O.s.p.
" (1) Platobný rozkaz treba doručiť odporcovi do vlastných rúk, náhradné doručenie je vylúčené.
(2) Ak platobný rozkaz nemožno doručiť čo i len jednému z odporcov, súd ho uznesením zruší v plnom rozsahu. To neplatí, ak sa platobný rozkaz týka niekoľkých účastníkov, z ktorých každý koná sám za seba (§ 91 ods. 1). Súd zruší platobný rozkaz spravidla až spolu s ďalším úkonom vo veci samej, prípadne spolu s úkonom, ktorým sa konanie končí."
Tj. ak sa platobny rozkaz nedoruci odporcovi do vlastnych ruk, sud ho zrusi a nariadi vo veci pojednavanie.
Btw, aj s tym exekutorom sa mylils, exekutor neprebera vec po nejakych 15 dnoch, navrhovatel musi sam oslovit nejakeho exekutora a podat navrh na vykonanie exekucie.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

MAVEL Pozri príspevok
mna by tiez zaujimalo co ak odporca neprevezme platobny rozkaz resp. nepodari sa mu ho dorucit.
Ked urady posielaju upomienky ci platby a nepodari sa dorucit, po niekolkych pokusoch nadobuda platnost ako by bol list doruceny. Plati to i v tomto pripade?
Ako píše mlisa, v prípade platobného rozkazu je náhradné doručenie vylúčené. AJ som tiež dal vystaviť PL, odporca ho neprevzal a súd ma vyzval, aby som uviedol inú adresu odporcu, alebo doplnil dátum narodenia, lebo PL nebolo možné doručiť. Pritom mne, mesiac predtým prevzal doporučený list s doručenkou na tej istej adrese. Teraz súd preveruje trvalý pobyt odporcu cez centrálny register obyvateľstva (REGOB).
0 0
MAVEL MAVEL

MAVEL je offline (nepripojený) MAVEL

dakujem vsetkym za odpovede. Uz je mi jasnejsie. cize ked dotycny doteraz nepreberal postu, mam smolu.
Ide o firmu, ktora neprebera zasielky do vlastnych ruk...
Este ma napada jedna vec. Je mozne zadat adresu len na konatela firmy?
0 0
laborcatko laborcatko

laborcatko je offline (nepripojený) laborcatko

pri návrhu na vydanie platobného rozkazu sa na samotný návrh lepia aj kolky v hodnote 6 % (niekde som čítala) z dlžnej sumy? úroky z omeškania vyplývajúce zo zmluvy, ale ak nie sú v nej zahrnuté, podľa čoho ich stanovím? pomohol by mi paragraf, zákon, hľadám a nenájdem, ďakujem
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
laborcatko Pozri príspevok
pri návrhu na vydanie platobného rozkazu sa na samotný návrh lepia aj kolky v hodnote 6 % (niekde som čítala) z dlžnej sumy? úroky z omeškania vyplývajúce zo zmluvy, ale ak nie sú v nej zahrnuté, podľa čoho ich stanovím? pomohol by mi paragraf, zákon, hľadám a nenájdem, ďakujem
Platobný rozkaz

V prípade uplatnenia žaloby na zaplatenie finančnej čiastky, a to v akejkoľvek výške, podáva navrhovateľ žalobu na súd a žiada v zjednodušenom konaní vydať platobný rozkaz.
Na vydanie platobného rozkazu je potrebné uhradiť súdny poplatok 6% z hodnoty sporu, minimálne 16,50 €. V žalobe je potrebné popísať skutočnosti, ktorých sa žalobca domáha a dôvod vydanie platobného rozkazu. Ak súd uzná dôkazy, ktoré sú k žalobe predložené za dôveryhodné a dostatočné vydá v skrátenom konaní platobný rozkaz. Platobný rozkaz je následne súdom doručený odporcovi, ktorý má lehotu 15 dní, aby si proti nemu podal odpor a uviedol skutočnosti, ktoré on považuje za dôležité a prečo žalobu neuznáva. Je však povinný, rovnako tak ako žalobca pri podaní žaloby, svoje tvrdenia podporiť dôkazmi. Ak si odporca odpor nepodá alebo ho podá oneskorene po 15 dňoch od doručenia, má platobný rozkaz účinky právoplatného rozsudku a môže slúžiť ako podklad (exekučný titul) na vykonanie exekúcie.

Úroky ... § 369 Obchodného zákonníka
Úroky si môžeš vypočítať ...
http://www.advok.sk/

Za seba ???
Prišiel som do podateľne , dal na pult papiere a kolky ...nech si s tým dotyčná robí , čo chce ...veď aj podušku na namočenie má ...
1 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať