Zavrieť

Porady

Zmena mena s.r.o. a nasledne zapisanie s.r.o. s rovnakym menom

Dobry den chcem sa opytat dve veci:

1, Kamarát chce nazov spolocnosti, ktoru vlastnim uz z nazvu spolocnosti je jasne, ze sa zaobera reklamnou cinnostou, ja sa uz medzitym venujem skor elektronike a pocitacom. Moja otazka znie: je mozne, aby som poziadal o zmenu nazvu svojej spolocnosti na obchodnom registry a nasledne (po dvoch dnoch), by moj kamarat dal navrh na zapis novej spolocnosti s identickym nazvom, nie je tam nutna nejaka ochranna doba?, alebo mame spisat nejaku dohodu o postupeni nazvu a dolozit ju na orsr pri navrhu o zapis?
Celu firmu mu predavat nechcem.

2.Podal som si sam navrh na zapis s r o na ORSR, prvy raz mi ju zamietli. kvoli chybajucemu listu vlastnictva (to som tu naporade nikde nenasiel, myslel som ze to chcu iba do zivnostenskeho registra), ked som ho doplnil v podanej namietke, tak mi zapis zamietli z dovodu, ktory uvadzam doslovne:"
V posudzovanom prípade navrhovateľ v námietkovom konaní vytýkané nedostatky odstránil iba sčasti. K námietkam síce predložil aj výpis z listu vlastníctva č. XXXX, avšak z listiny nevyplýva, kde sa nachádza predmetná nehnuteľnosť, ktorej je XXXX XXXXXXXXX vlastníkom a ktorá má byť ako sídlo spoločnosti zapísaná do obchodného registra - XXXXXX XX XXXXX XXXXXXXXXX.". Chcem sa opytat ako to mam vyriesit, mozem dolozit v odvolani na ORSR najomnu zmluvu, aj ked som v navrhu na zapis v prilohe dolozil list vlastnictva, alebo mam obehat kataster a vybavit, aby mi na list vlastnictva napisali ulicu. Ak spisem najomnu zmluvu sam zo sebou (vlastnim na jednej ulici dva domy vedla seba a sidlo tejto novej spolocnosti nie je zhodne s mojim trvalym bydliskom - ma ine popisne cislo), nebude vadit, ak na najomnej zmluve budem podpisany aj ako najomca a sucastne ako prenajimatel.
Ked som podaval namietku, bol som sa poradit s pravnikom a ten mi to odobril, takze som cakal ze zapis prebehne po doplneni LV hladko, potreboval by som to co najskor a pravnik je na dovolenke este 2 tyzdne. Neviete mi niekto poradit aj v tejto druhej otazke?

Dakujem vsetkym za ich odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profi-t je offline (nepripojený) profi-t

    profi-t
    Aj ja som chcela "predať" názov spoločnosti - ale podľa pracovníčky ORSR to nespravia. Ak mám sro, ktorá má napr. meno ABC sro a tento názov chce napríklad môj priateľ pre svoju novú sro - nie je to možné, hoci ja zmením svoj názov na iný - pôvodný názov mu nikdy nebude pridelený.
    Ak niekto vie o niečom inom - nech to napíše.

    mi_ke je offline (nepripojený) mi_ke

    mi_ke
    Co sa tyka prvej otazky, tak opatovne pouzitie obchodneho mena v OR je mozne. Nie je ziadny zakaz pouzivania toho isteho obchodneho mena, ak povodna spolocnost bola ci uz vymazana alebo si obchodne meno zmenila.

    V pripade druhej otazky, mozes to vyriesit aj najomnou zmluvou, ale lepsie je suhlasom vlastnika so zriadenim sidla pravnickej osoby v tvojej nehnutelnosti.
    pjosto Pozri príspevok
    Dobry den chcem sa opytat dve veci:

    1, Kamarát chce nazov spolocnosti, ktoru vlastnim uz z nazvu spolocnosti je jasne, ze sa zaobera reklamnou cinnostou, ja sa uz medzitym venujem skor elektronike a pocitacom. Moja otazka znie: je mozne, aby som poziadal o zmenu nazvu svojej spolocnosti na obchodnom registry a nasledne (po dvoch dnoch), by moj kamarat dal navrh na zapis novej spolocnosti s identickym nazvom, nie je tam nutna nejaka ochranna doba?, alebo mame spisat nejaku dohodu o postupeni nazvu a dolozit ju na orsr pri navrhu o zapis?
    Celu firmu mu predavat nechcem.

    2.Podal som si sam navrh na zapis s r o na ORSR, prvy raz mi ju zamietli. kvoli chybajucemu listu vlastnictva (to som tu naporade nikde nenasiel, myslel som ze to chcu iba do zivnostenskeho registra), ked som ho doplnil v podanej namietke, tak mi zapis zamietli z dovodu, ktory uvadzam doslovne:"
    V posudzovanom prípade navrhovateľ v námietkovom konaní vytýkané nedostatky odstránil iba sčasti. K námietkam síce predložil aj výpis z listu vlastníctva č. XXXX, avšak z listiny nevyplýva, kde sa nachádza predmetná nehnuteľnosť, ktorej je XXXX XXXXXXXXX vlastníkom a ktorá má byť ako sídlo spoločnosti zapísaná do obchodného registra - XXXXXX XX XXXXX XXXXXXXXXX.". Chcem sa opytat ako to mam vyriesit, mozem dolozit v odvolani na ORSR najomnu zmluvu, aj ked som v navrhu na zapis v prilohe dolozil list vlastnictva, alebo mam obehat kataster a vybavit, aby mi na list vlastnictva napisali ulicu. Ak spisem najomnu zmluvu sam zo sebou (vlastnim na jednej ulici dva domy vedla seba a sidlo tejto novej spolocnosti nie je zhodne s mojim trvalym bydliskom - ma ine popisne cislo), nebude vadit, ak na najomnej zmluve budem podpisany aj ako najomca a sucastne ako prenajimatel.
    Ked som podaval namietku, bol som sa poradit s pravnikom a ten mi to odobril, takze som cakal ze zapis prebehne po doplneni LV hladko, potreboval by som to co najskor a pravnik je na dovolenke este 2 tyzdne. Neviete mi niekto poradit aj v tejto druhej otazke?

    Dakujem vsetkym za ich odpovede
    1) Akonáhle dôjde k výmazu obchodného mena na základe Vášho rozhodnutia, resp. rozhodnutím jediného spoločníka, tak toto obchodné meno môže použit ktokoľvek. Neexistuje žiadna dočasná ochrana.

    2) Nájomnú zmluvu nepodpisujete dvakrát ako tá istá osoba, ale ako prenajímateľ vystpujete Vy ako fyzická osoba a ako nájomca vystupujete síce tiež Vy, ale už ako konateľ spoločnosti. Teda ako právnická osoba v mene ktorej ste oprávnený konať.

    Daniel

    Ready Made Spoločnosti s.r.o.

    Zmena mena s.r.o. a nasledne zapisanie s.r.o. s rovnakym menom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.