Zavrieť

Porady

dôchodkový pilier II.

Nedávno som sa dopočula, že čo sa pred par rokmi uzatváral dôchodkový pilier tak že vraj sa to ma všetko rušiť a majú ludom ktorý si takéto niečo zabezpečili vrátiť penieze...viete o tom niečo...
Nechápem načo ludí pobláznili na dôchodkové samostatné sporenie a teraz to idu rušiť...
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Veron14 Pozri príspevok
Nedávno som sa dopočula, že čo sa pred par rokmi uzatváral dôchodkový pilier tak že vraj sa to ma všetko rušiť a majú ludom ktorý si takéto niečo zabezpečili vrátiť penieze...viete o tom niečo...
Nechápem načo ludí pobláznili na dôchodkové samostatné sporenie a teraz to idu rušiť...
Never všetkému, čo niektoré dedinské klebetnice povedia. Súčasné vláda uvažuje o zmene dôchodkového systému, ale myslím, že až tak radikálne zmeny to nebudú, že by úplne zrušili II. pilier.

Zatiaľ sa len uvažuje o umožnení výstupu z II. piliera, prípadne o jeho zdobrovoľnení.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
V predloženej novele zákona o sociálnom poistení je aj bod, podľa ktorého v čase od 1.1.2008 do 30.6.2008 bude môcť sporiteľ vystúpiť z II. piliera a peniaze, ktoré si nasporil v II. pilieri, si bude môcť, ak bude chcieť, nechať vyplatiť na drevo.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Vyplatiť ako vyplatiť, ale musia novelizovať Zákon o dani z príjmov, lebo tam zatiaľ nie je nič o zdaňovaní takých pilierových peňiažkov.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

... ešte vymýšľajú ako vyplatené peniaze zdania => novela Zákona o dani z príjmov .
0 0
Veron14 Veron14

Veron14 je offline (nepripojený) Veron14

jaj jaj tak to už maju všetko vopred premyslené ako slovákov zase dako využiť....hm?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Johanka Pozri príspevok
... ešte vymýšľajú ako vyplatené peniaze zdania => novela Zákona o dani z príjmov .
Možno zdania, možno nezdania - aby ešte viac zatraktívnili "ponuku" na vystúpenie z II. piliera.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Veron14 Pozri príspevok
jaj jaj tak to už maju všetko vopred premyslené ako slovákov zase dako využiť....hm?
Prečo? Ide o serióznu ponuku pre tých, ktorí si zle prepočítali výhody (?) II. piliera, prípadne sa nechali obalamutiť sprostredkovateľmi, aby sa mohli vrátiť späť do náruče starostlivej Sociálnej poisťovne.
0 0
Lion Topoľčany Lion Topoľčany

Lion Topoľčany je offline (nepripojený) Lion Topoľčany

A kto vystúpi z II.piliera a pôjde o 20 rokov do dôchodku, bude mať taký istý dôchodok ako ten, čo v pilieri nikdy nebol? Ak áno, nechápem , prečo by sa
malo vyplácať, tá skupina ľudí, čo dostane vyplatené, bude vo výhode o ten
balík peňazí oproti ľuďom, čo do piliera nikdy nevstupovali.
Kto chce, nech vystúpi, ale nech nedostane žiadne peniaze, aj tak to ľudí nestálo ani o korunu naviac ako tých, čo nevstúpili. Ide predsa o "anulovanie" nejakého poistného vzťahu na starobu.Teraz ma asi "ukameňujete" : každému by sa páčil ten balík peňazí /aj mne/, je to ako vyhrať nečakane v nejakej súťaži /aj keď nepôjde o veľké prachy/, ale ide mi skôr o princíp, alebo tomu jednoducho nerozumiem !
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Nebojte sa, spravodlivo to bude vyriešené - za tie dva roky, čo bol človek sporiteľom v II. pilieri, bude mať alikvótne nižší dôchodok zo SP ako porovnateľný človek, ktorý v II. pilieri nebol vôbec.
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

Jozef Mihál Pozri príspevok
Prečo? Ide o serióznu ponuku pre tých, ktorí si zle prepočítali výhody (?) II. piliera, prípadne sa nechali obalamutiť sprostredkovateľmi, aby sa mohli vrátiť späť do náruče starostlivej Sociálnej poisťovne.
A co radite vy? Ja osobne som v II pilieri. Co je lepsie? Mna osobne na II pilieri lakalo hlavne to - ze peniaze na mojom ucte sa mozu aj dedit - v pripade smrti. Za "normalnych" okolnosti z mojich odvodov moje potomstvo nema nic....
Co si myslite o tom? resp. oplati sa po "upravach" zostat v pilieri?
Zamyslela som sa nad tým - neviem presne v ktorom state vlada zasiahla na dochodky sporitelov a nedopadlo to dobre..... Myslim že osobne som stratila ako získala ak sa prijme novela...
0 0
Lion Topoľčany Lion Topoľčany

Lion Topoľčany je offline (nepripojený) Lion Topoľčany

To znamená, ak sa stretnú o 20 rokov 2 dôchodcovia /X+Y/ a budú mať porovnateľne odrobené roky a jeden z nich /X/absolvoval tú hru /II.pilier najskôr áno a potom nie, lebo dobrovolne vystúpil/ tak ten, čo nikdy nevstúpil do piliera/Y/ by mal mať napr. o 300,-Sk vyšší dôchodok...t.zn.,že ak sa chce
X vyrovnať v životnej úrovni Y , ten rozdiel by mal čerpať z úspor/zo zrušeného piliera/, ktoré kedysi dávno spred 20 rokov dostal. Ale to je nejaké pritiahnuté za vlasy...asi pôjdem radiť Ficovi...hm...
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

Lion Topoľčany Pozri príspevok
To znamená, ak sa stretnú o 20 rokov 2 dôchodcovia /X+Y/ a budú mať porovnateľne odrobené roky a jeden z nich /X/absolvoval tú hru /II.pilier najskôr áno a potom nie, lebo dobrovolne vystúpil/ tak ten, čo nikdy nevstúpil do piliera/Y/ by mal mať napr. o 300,-Sk vyšší dôchodok...t.zn.,že ak sa chce
X vyrovnať v životnej úrovni Y , ten rozdiel by mal čerpať z úspor/zo zrušeného piliera/, ktoré kedysi dávno spred 20 rokov dostal. Ale to je nejaké pritiahnuté za vlasy...asi pôjdem radiť Ficovi...hm...
je to pritiahnuté za vlasy. a najhoršie na to doplatíme my co sme v II pilieri. Nechapem jednu vec: tvrdili ze sa tam oplati aj takemu co 10 rokov do dochodku, a ten co? co bude robit ked chcu predlzit dobu setrenia v pilieri na 15 rokov? Ja si myslim ze to bude narusenie zmluvy.....neviem , som z toho hotová!
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Pohar Pozri príspevok
je to pritiahnuté za vlasy. a najhoršie na to doplatíme my co sme v II pilieri. Nechapem jednu vec: tvrdili ze sa tam oplati aj takemu co 10 rokov do dochodku, a ten co? co bude robit ked chcu predlzit dobu setrenia v pilieri na 15 rokov? Ja si myslim ze to bude narusenie zmluvy.....neviem , som z toho hotová!
Nemali by sa meniť pravidlá počas hry ale obávam sa že kým sa ja dostanem do dôchodku tak to ešte 20krát zmenia. Takže ja sa radšej na nejaký dôchodok od štátu nespolieham.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Pohar Pozri príspevok
A co radite vy?
Ja neradím nič, neviem veštiť z gule.

Radím spoliehať sa sám na seba, pokiaľ to ide a ani štátu (SP) ani DSS-kám nedávať nič, keď netreba.

Ak by som bol v II. pilieri a rozhodol sa z neho po zralej úvahe vystúpiť, tak by som si určite nasporené peniaze nechal a nedával ich do SP (tým dupľom, ak tie peniaze zostanú v súčasnej polohe nezdaneného príjmu).
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

Jozef Mihál Pozri príspevok
Ja neradím nič, neviem veštiť z gule.

Radím spoliehať sa sám na seba, pokiaľ to ide a ani štátu (SP) ani DSS-kám nedávať nič, keď netreba.

Ak by som bol v II. pilieri a rozhodol sa z neho po zralej úvahe vystúpiť, tak by som si určite nasporené peniaze nechal a nedával ich do SP (tým dupľom, ak tie peniaze zostanú v súčasnej polohe nezdaneného príjmu).
dakujem za odpoved. Normalne sa zacinam bat co budem robit na dochodku...ved uz teraz je to tazke. a co my? za 20-30 rokov?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Je zdravé a prospešné báť sa toho, čo budete robiť na dôchodku - motivuje vás to teraz, keď ste plná sily, k tomu, aby ste mladé roky nepremrhali a naplno ich využili.
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

Jozef Mihál Pozri príspevok
Je zdravé a prospešné báť sa toho, čo budete robiť na dôchodku - motivuje vás to teraz, keď ste plná sily, k tomu, aby ste mladé roky nepremrhali a naplno ich využili.
je to tak......a najviac sa bojim co nase deti a ich generacia. ked to vidim ako to nic nerobi - ale to radsej necham tak......naozaj treba robit co najviac kym je clovek mlady, lebo potom dopadneme ako nasi rodicia.
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

Pohar Pozri príspevok
... co budem robit na dochodku ...
Pojem "dôchodok" bude zrušený v rámci reformy pokusu o reformu nereformovateľného dôchodkového systému. Táto "reforma" má už pomenovanie: "4. pilier".

P.S.
Ako "liek" na trampoty s otázkou "čo budem robiť na dôchodku" odporúčam pravidelné čítanie rozprávky o troch grošoch. Je veľmi poučná a aj inšpiratívna najmä pre mladších ľudí v prvej polovici profesionálnej kariéry.
P.P.S.
Chcel by som mať starosti s tým, čo bude o 20 - 30 rokov najmä v situácii keď netuším, čo bude zajtra.
Teraz som si spomenul, že ešte jedna otázka má trápi viac ako súčasný "boj" o dôchodkovú "reformu":
Majú obyvatelia Marsu "tykadielka" zelené alebo modré?
0 0
Lion Topoľčany Lion Topoľčany

Lion Topoľčany je offline (nepripojený) Lion Topoľčany

Endrju, nemáš chybu. Práve včera som svojej dcére čítala rozprávku o 3 grošoch a ver, či never akosi podvedome som si tie 3 groše preniesla do môjho reálneho života...Súhlasím, rozprávka, veeeeľmi poučná a inšpiratívna.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

endrju Pozri príspevok
Pojem "dôchodok" bude zrušený v rámci reformy pokusu o reformu nereformovateľného dôchodkového systému. Táto "reforma" má už pomenovanie: "4. pilier".

P.S.
Ako "liek" na trampoty s otázkou "čo budem robiť na dôchodku" odporúčam pravidelné čítanie rozprávky o troch grošoch. Je veľmi poučná a aj inšpiratívna najmä pre mladších ľudí v prvej polovici profesionálnej kariéry.
P.P.S.
Chcel by som mať starosti s tým, čo bude o 20 - 30 rokov najmä v situácii keď netuším, čo bude zajtra.
Teraz som si spomenul, že ešte jedna otázka má trápi viac ako súčasný "boj" o dôchodkovú "reformu":
Majú obyvatelia Marsu "tykadielka" zelené alebo modré?
Skutočne je zbytočné diskutovať o tom, ako to bude, až o 20-30 rokov pôjdeme do dôchodku.

A to o tých 3 grošoch je úplne výstižné pre dnešnú dobu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať