Zavrieť

Porady

Stravné podnikateľa

Ak mi dá podnikateľ /úč. v jedn.účtovníctve/účet za jedlo v celk. hodnote 914,- a je platca DPH môžem mu to uznať ako daňový náklad za celý mesiac. A účtuje sa aj DPH? Robím to 1.krát,tak prepáčte že otravujem.
Usporiadat
nikula nikula

nikula je offline (nepripojený) nikula

nikula Pozri príspevok
Prosím o radu?
Ako správne zaúčtovať stravu z reštaurácie pre podnikateľa v týchto situáciach:
1./ Cena obeda je 3,04 + 0,61 DPH= 3,65, čiže je nižšia ako je denný nárok.
2./ Cena obeda pre 2 spoločníkov je 8,68 + 1,74 = 10,42.
Skúste sa mi na to pozrieť? Má nárok na celú sumu 3,80. Ako je to s DPH, uplatniť či neuplatniť, čo so zvyškom sumy presahujúcim zákonný limit- dať ho k náhrade spoločníkom? Prosím!!!
0 0
nikula nikula

nikula je offline (nepripojený) nikula

Prosím!!!
0 0
nikula nikula

nikula je offline (nepripojený) nikula

Nikto sa neozve???
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

nikula Pozri príspevok
Skúste sa mi na to pozrieť? Má nárok na celú sumu 3,80. Ako je to s DPH, uplatniť či neuplatniť, čo so zvyškom sumy presahujúcim zákonný limit- dať ho k náhrade spoločníkom? Prosím!!!
Nemá nárok na celú sumu, kedže sa stravoval v reštaurácii , tak len vo výške, ktorú za obed zaplatil, tam, kde je suma vyššia, len do hodnotu 3,80. Nárok na odpočet dph nie je.
0 0
airin.nice airin.nice

airin.nice je offline (nepripojený) airin.nice

Dobry den, ako je to prosim Vas v pripade SZCO ktora isla na sluzobnu cestu v trvani 14 hodin. Stravne kupony nema, doniesla doklad z restauracie v celkovej hodnote 12 €.Viem, ze maximalne tuzemske stravne je 9,30€ .Co mam urobit s ciastkou , ktora je nad ramec uznatelenej hodnoty-VNZD?
Dakujem.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

airin.nice Pozri príspevok
Dobry den, ako je to prosim Vas v pripade SZCO ktora isla na sluzobnu cestu v trvani 14 hodin. Stravne kupony nema, doniesla doklad z restauracie v celkovej hodnote 12 €.Viem, ze maximalne tuzemske stravne je 9,30€ .Co mam urobit s ciastkou , ktora je nad ramec uznatelenej hodnoty-VNZD?
Dakujem.
doklad z restauracie jej vrat, vypisat cestak, uplatnit nahrady - ZoDP §19 2/e
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

airin.nice Pozri príspevok
Dobry den, ako je to prosim Vas v pripade SZCO ktora isla na sluzobnu cestu v trvani 14 hodin. Stravne kupony nema, doniesla doklad z restauracie v celkovej hodnote 12 €.Viem, ze maximalne tuzemske stravne je 9,30€ .Co mam urobit s ciastkou , ktora je nad ramec uznatelenej hodnoty-VNZD?
Dakujem.
AK bola na PC v trvaní 14 hodín má nárok na cestovné podľa zákona o CN v celkovej hodnote 6 €.
0 0
airin.nice airin.nice

airin.nice je offline (nepripojený) airin.nice

Tweety Pozri príspevok
AK bola na PC v trvaní 14 hodín má nárok na cestovné podľa zákona o CN v celkovej hodnote 6 €.
pardon..bola tam viac ako 18 hodin...uplatnila si naklad aj z ubytovania..
urobila si aj cestak, len dolozila k tomu blocky z restauracie ktore su nad limit a dolozila doklad aj o bytovani...
​cize ten rozdiel mam zauctovat ako VNZD?

este Vas poprosim-vyska noclazneho nie je obmedzena?nemozem sa to nikde docitat...
dakujem..
Naposledy upravil airin.nice : 23.04.13 at 19:02
0 0
airin.nice airin.nice

airin.nice je offline (nepripojený) airin.nice

...neporadite?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

airin.nice Pozri príspevok
pardon..bola tam viac ako 18 hodin...uplatnila si naklad aj z ubytovania..
urobila si aj cestak, len dolozila k tomu blocky z restauracie ktore su nad limit a dolozila doklad aj o bytovani...
​cize ten rozdiel mam zauctovat ako VNZD?

este Vas poprosim-vyska noclazneho nie je obmedzena?nemozem sa to nikde docitat...
dakujem..
Cestovný príkaz bude teda vo výške stravného nad 18 hodín, plus výdavok za ubytovanie a príp. iné náklady spojené so služobnou cestou.
Ten doklad o stravovaní jej už nepreplatíš, pretože nemôžeš aj stravné podľa zákona aj doklad z rešt. ak áno, bude to nedaňový náklad.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

airin.nice Pozri príspevok
pardon..bola tam viac ako 18 hodin...uplatnila si naklad aj z ubytovania..
urobila si aj cestak, len dolozila k tomu blocky z restauracie ktore su nad limit a dolozila doklad aj o bytovani...
​cize ten rozdiel mam zauctovat ako VNZD?

este Vas poprosim-vyska noclazneho nie je obmedzena?nemozem sa to nikde docitat...
dakujem..
blocky z restauracie sa k cestaku neprikladaju, doklad o ubytovani ano ... ak su v doklade o ubytovani zahrnute ranajky, stravne kratis o poskytnute ranajky, v zakone nie je obmedzena vyska noclazneho
0 0
airin.nice airin.nice

airin.nice je offline (nepripojený) airin.nice

ano..dakujem tomuto rozumiem...
v jej pripade je na doklade o obytovani len ubytovanie....len nie som si ista-ci vyska noclazneho je tiez nejakym sposobom obmedzena /ci aj v tomto pripade je nieco ako "nad ramec"/, v jej pripade bola cena za ubytovanie 1/ noc 60 €.

potom mi to skompikovala tym, ze na tu istu SC zobrala aj jej zamestankynu..tiez tam ma blocek z restauracie za stravu v hodnote 12 € a ubytovanie 1/noc 60 €.Toto mi pripojila k SC/cest. prikazu zamestnankyne.Na blocku za ubytovanie je uvedeny nazov firmy SZCO.Ja mam teraz normalne gulas-co je vlastne nakladom SZCO a na co ma narok z tejto SC zamestnanec...

​Dakujem.
0 0
airin.nice airin.nice

airin.nice je offline (nepripojený) airin.nice

avalik Pozri príspevok
blocky z restauracie sa k cestaku neprikladaju, doklad o ubytovani ano ... ak su v doklade o ubytovani zahrnute ranajky, stravne kratis o poskytnute ranajky, v zakone nie je obmedzena vyska noclazneho
..az teraz som si vsimla o tom noclaznom..dakujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

airin.nice Pozri príspevok
ano..dakujem tomuto rozumiem...
v jej pripade je na doklade o obytovani len ubytovanie....len nie som si ista-ci vyska noclazneho je tiez nejakym sposobom obmedzena /ci aj v tomto pripade je nieco ako "nad ramec"/, v jej pripade bola cena za ubytovanie 1/ noc 60 €. Nie, nie je zákonom obmedzená.

potom mi to skompikovala tym, ze na tu istu SC zobrala aj jej zamestankynu..tiez tam ma blocek z restauracie za stravu v hodnote 12 € a ubytovanie 1/noc 60 €.Toto mi pripojila k SC/cest. prikazu zamestnankyne.Na blocku za ubytovanie je uvedeny nazov firmy SZCO.Ja mam teraz normalne gulas-co je vlastne nakladom SZCO a na co ma narok z tejto SC zamestnanec... Ak bola ešte so svojou zamestnankyňou, tak aj tá má nárok na stravné, prípadne iné náklady na PC. Takže buď jeden CP na obidve alebo každej zvlášť.

​Dakujem.
​V texte.
0 0
airin.nice airin.nice

airin.nice je offline (nepripojený) airin.nice

Tweety Pozri príspevok
​V texte.
dakujem za odpoved...
su vypracovane 2 cestaky...a su aj zvlast 2x blocky za ubytovanie- s tym, ze obidva blocky za ubytovanie su na meno SZCO...
cize teraz neviem-aj zamestnankymi mozem preplatit ubytko v plnej vyske-aj ked v blocku je uvdedeny nazov SZCO?

...nerobila som doteraz cestaky, preto mam v tom trocho chaos.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

airin.nice Pozri príspevok
dakujem za odpoved...
su vypracovane 2 cestaky...a su aj zvlast 2x blocky za ubytovanie- s tym, ze obidva blocky za ubytovanie su na meno SZCO...
cize teraz neviem-aj zamestnankymi mozem preplatit ubytko v plnej vyske-aj ked v blocku je uvdedeny nazov SZCO?

...nerobila som doteraz cestaky, preto mam v tom trocho chaos.
Samozrejme že môžeš prplatiť ubytovanie za obidve, veď, ak je to zamestnanec, tak má nárok na preplatenie. A ak to ubytovanie preplatila živnostníčka, tak výdavok patrí jej.
0 0
airin.nice airin.nice

airin.nice je offline (nepripojený) airin.nice

ved to je to-platila to zivnostnicka a prihodila to do cestaku zamestnankyne..

v doklade je vycislena aj DPH..
Naposledy upravil airin.nice : 24.04.13 at 13:30
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

airin.nice Pozri príspevok
ved to je to-platila to zivnostnicka a prihodila to do cestaku zamestnankyne..

v doklade je vycislena aj DPH..
A aký máš s tým problém? Veď ak to bude mať zaplatené zamestnankyňa, peniaze za ubytko pre obe vráti majiteľke.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Tweety Pozri príspevok
A aký máš s tým problém? Veď ak to bude mať zaplatené zamestnankyňa, peniaze za ubytko pre obe vráti majiteľke.
preco by mala zamestnankyna vracat za ubytko?

ved SZCO si da priamo do nakladov ubytovanie platene za zamestnanca(ako pisal zadavatelka, ucet je na SZCO, nie na zamestnanca) - zamestnanec bude mat na cestaku len stravne,
blocky z restauracie si SZCO moze dat zaramovat - tie sa k cestaku ani do nakladov nedavaju - jedine, keby boli platene kartou k uctu pouzivanemu na podnikanie SZCO (a vtedy tiez nejdu do CP)

ak SZCO zaplatila obed za zamestnanca, tak iba hodnotu stravneho za obed by mal vratit zamestanec


este k zadavatelke - nebola to bola dvojdnova cesta, ked sa platilo aj ubytovanie?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

[QUOTE=avalik;2305093]preco by mala zamestnankyna vracat za ubytko?

Vo vyúčtovaní PC dostane zaplatené za ubytko, ktoré platila živnostníčka, nie ona, takže jej ho teda vráti.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať