Zavrieť

Porady

ošetrovanie člena rodiny (OČR)

Ahoj poraďáci,
zamestnanec mi dnes doniesol OČR chorého dieťaťa.
Čo s tým teraz. Potvrdiť a poslať na Soc.poisťovňu. Ako sa to vypláca a kto to vypláca. Aké doklady treba ešte urobiť.
Treba odhlásiť od 1 dňa zo zdravotného poistenia.
Prosím poraďte mi.
Usporiadat
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

tajnostkárka Pozri príspevok
Prosím vás aký je postup,pri vybavovaní OČR.
Mám konkrétny prípad,v utorok idem rodiť,potom by som potrebovala aby so mnou zostal doma aspoň pár dní doma.Myslím,že má nárok na osem dní.V pôrodnici mi vystavia nato nejaké tlačivo?Treba s tým ísť na soc.poisťovňu,alebo za zamestnávateľom,ako to prosím vás je? a ak je medzi tým náhodou víkend tak sa aj víkend počíta do tých ôsmych dní,alebo ide len o pracovné dni.Budem vám veľmi vďačná ak mi odpoviete
Na OČR by mal manžel nárok iba vtedy, ak by si bola chorá, čo nie je tvoj prípad. Pôrod nie je choroba.

b) narodenie dieťaťa manželke zamestnanca; pracovné voľno s náhradou mzdy sa poskytne na nevyhnutne potrebný čas na prevoz manželky do zdravotníckeho zariadenia a späť,
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

môže si zobrať dovolenku
0 0
tajnostkárka tajnostkárka

tajnostkárka je offline (nepripojený) tajnostkárka

Takže vlastne to,čo bolo voľakedy samozrejmosťou už dnes neexistuje?
Tak to som riadne prekvapená.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

tajnostkárka Pozri príspevok
Takže vlastne to,čo bolo voľakedy samozrejmosťou už dnes neexistuje?
Tak to som riadne prekvapená.
neviem o tom, že to bolo niekedy (a kedy?) samozrejmosťou
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

tajnostkárka Pozri príspevok
Takže vlastne to,čo bolo voľakedy samozrejmosťou už dnes neexistuje?
Tak to som riadne prekvapená.
OČR je možná len pre manžela, ak majú už prvé dieťa, s ktorým je manželka na MD a počas pobytu v pôrodnici sa oň nemôže starať. Inak nie a nikdy to tak ani nebolo
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

JAJA11 Pozri príspevok
OČR je možná len pre manžela, ak majú už prvé dieťa, s ktorým je manželka na MD a počas pobytu v pôrodnici sa oň nemôže starať. Inak nie a nikdy to tak ani nebolo
Nie síce OČR-ka, ale nejaký čas mali nárok na rodičovský príspevok obidvaja rodičia - dobu poberania RP u otca si nepamätám, myslím, že to bolo jeden mesiac
0 0
Lanaj Lanaj

Lanaj je offline (nepripojený) Lanaj

JAJA11 Pozri príspevok
OČR je možná len pre manžela, ak majú už prvé dieťa, s ktorým je manželka na MD a počas pobytu v pôrodnici sa oň nemôže starať. Inak nie a nikdy to tak ani nebolo
A ešte v prípade, keby manželka mala zdravotné problémy- ochorela by, mohol by si manžel vziať OČR na manželku.
0 0
Lubica3 Lubica3

Lubica3 je offline (nepripojený) Lubica3

Viete mi prosím poradiť, síce som pôvodne zadala otázku v téme "Olymp", ale vidím, že to nie je problém softwaru. Má nárok na dávky zo SoP za 10 dní OČR zamestnankyňa, ak minulý rok bola 174 dní na rodičovskej a potom 192 dní už pracovala. Teraz má OČR od 2.2.09. Nedostane nič, ak nebola poistená v rozhodujúcom období 270 dní? Vopred vďaka.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Lubica3 Pozri príspevok
Viete mi prosím poradiť, síce som pôvodne zadala otázku v téme "Olymp", ale vidím, že to nie je problém softwaru. Má nárok na dávky zo SoP za 10 dní OČR zamestnankyňa, ak minulý rok bola 174 dní na rodičovskej a potom 192 dní už pracovala. Teraz má OČR od 2.2.09. Nedostane nič, ak nebola poistená v rozhodujúcom období 270 dní? Vopred vďaka.
Nem. poistenie po dobu 270 dní v posledných dvoch rokoch sa sleduje len v prípade nároku na materskú dovolenku. Nárok na ošetrovné jej vznikol - platí SP max. 10 kal. dní.
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

Viete mi prosím poradiť. Mám OČR od 24-30.3.2009.
Minulý rok do augusta 2008 som bola ešte na RD. Od septembra som sa zamestnala, ale u iného zamestnávateľa. V potvrdení na účely uplatnenia nároku na nemocenskú dávku v bode 5.- je či zamestnanec čerpal v RO - RD...atď.
Chcela by som sa opýtať či RO je pre mňa ibe 9-12/2008, kedy som bola zamestnaná u nového zamestnávateľa. Dajak v tom začínam mať chaos. Netreba tam vypisovať nič?
Napr., teraz v tých nových tlačivách už nie je kolonka na vypisovanie kedy bol zam. OČR, PN. A pani zo SP mi povedala , že to tam mám radšej napísať- aby vedeli správne určiť VZ na nem. dávku.
Bola by som Vám veľmi vďačná, dosť súrne by som to potrebovala.
Ďakujem
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

L-M Pozri príspevok
Viete mi prosím poradiť. Mám OČR od 24-30.3.2009.
Minulý rok do augusta 2008 som bola ešte na RD. Od septembra som sa zamestnala, ale u iného zamestnávateľa. V potvrdení na účely uplatnenia nároku na nemocenskú dávku v bode 5.- je či zamestnanec čerpal v RO - RD...atď.
Chcela by som sa opýtať či RO je pre mňa ibe 9-12/2008, kedy som bola zamestnaná u nového zamestnávateľa. ÁnoDajak v tom začínam mať chaos. Netreba tam vypisovať nič?
Napr., teraz v tých nových tlačivách už nie je kolonka na vypisovanie kedy bol zam. OČR, PN. A pani zo SP mi povedala , že to tam mám radšej napísať- aby vedeli správne určiť VZ na nem. dávku.
Bola by som Vám veľmi vďačná, dosť súrne by som to potrebovala.
Ďakujem
Odpoveď v texte.
0 0
Farks Farks

Farks je offline (nepripojený) Farks

V prípade, že si už u nového zamestnávateľa a RD si čerpala u predošlého zamestnávateľa, tak tam nepíš nič o čerpaní RD.

To sú všetko informácie, ktoré súviseli len s aktuálnym zamestnaním.
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Zamestnanec mi doniesol žiadosť o ošetrovné, už som roky nemala OČR, len sa spýtam, keď má uvedené od 15.06.2009 a druhý lístok do 17.06.2009 sú to 3 dni? Do 17,06,2009 je včetne? Ďakujem.
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

vema Pozri príspevok
Zamestnanec mi doniesol žiadosť o ošetrovné, už som roky nemala OČR, len sa spýtam, keď má uvedené od 15.06.2009 a druhý lístok do 17.06.2009 sú to 3 dni? Do 17,06,2009 je včetne? Ďakujem.
Áno. OČR platí Soc. poisťovňa.
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

Pekný deň potrebovala by som súrne poradiť.

Ako je to s ukončením OČR v prip.zamestnania aj z DNP, ak nastúpim do zamestnania teraz v pondelok a nepracujem cez víkend.
Ukončuje sa to piatkom? Ja už som si to dala ukončiť dneškom-teda v piatok.
Je to tak správne?
So synom bude ešte aj budúci týždeň doma manžel-má dovolenku- doktorka povedala, že by nebolo dobré, keby išiel ešte do škôlky.
Predpokladám, že na oboch OČR má byť dátum ukončenia rovnaký- aj zo zamestnania aj z DNP- albo nie?
Viem, že pri PN to bolo tak, že keď sa nepracujú víkendy, tak sa ukončuje v piatok.
Mám v tom už zmätok.
OČR je od 6.11.09- takže 15.11.2009- v nedeľu by bolo 10- kal. dní.

Vopred veľmi pekne ďakujem za každú radu.
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

prosím,poradíte?????
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

L-M, ošetrovné sa vypláca za kal. dni, teda aj za SO,NE. Aký dátum ukončenia napísala ošetrujúca lekárka ?
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

veronikasad Pozri príspevok
L-M, ošetrovné sa vypláca za kal. dni, teda aj za SO,NE. Aký dátum ukončenia napísala ošetrujúca lekárka ?
Ja som telefonicky povedala, že od pondelka pôjdem do práce, tak, že v piatok- dnešný napísala oš.lekárka- dá sa stým myslíš ešte niečo urobiť?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

L-M Pozri príspevok
Ja som telefonicky povedala, že od pondelka pôjdem do práce, tak, že v piatok- dnešný napísala oš.lekárka- dá sa stým myslíš ešte niečo urobiť?
Dátum môže opraviť len ošetrujúca lekárka. Ak ochorenie dieťaťa ešte trvá, mohla si mať zaplatenú aj So,Ne
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

veronikasad Pozri príspevok
Dátum môže opraviť len ošetrujúca lekárka. Ak ochorenie dieťaťa ešte trvá, mohla si mať zaplatenú aj So,Ne
Ďakujem veľmi pekne,veď to, že ešte trvá, len ja už musím ísť do práce- tak s ním bude ocko.
Skúsim ju v pondelok poprosiť,dúfam, že s tým nebude problém- inak aj tá trojka nevyzerá úplne ako trojka, tak to snáď pôjde.
A v sociálke nebudú mať problém, keby to bolo opravované oš. lekárkou?
Dajak som to celé poplietla.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať