Zavrieť

Porady

Práca s materiálom,

mccm mccm

mccm je offline (nepripojený) mccm

Zdravím Vás!!!!

Som živnostník, a zatiaľ som pracoval bez dodania materiálu.
Je možné pracovať aj s dodaním materiálu, ktrorý bude vyfakturovaný spolu s robotou? Je možné daný materiál odpísať od základu dane ak nemám obchodnú činnosť?
Vďaka, ozvite sa prosím.
Usporiadat
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
A odkiaľ si doteraz bral ten materiál?? Samozrejme, že to môžeš tak faktúrovať, zvlášť vyčísliš cenu práce a zvlášť cenu materiálu..
0 0
mccm mccm

mccm je offline (nepripojený) mccm

Bral som ho priamo na účet odberaťeľa. Ak ho budem faktúrovať ten materiál nebude ničím podložený(žiadny bločik)? A môžem si ho dať do nákladov?
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
Tak ho ber na svoje meno...a môžeš si ho dať do výdavkov. Ale ak je to len bločik z ERP, tam sa nikde neuvádza, komu bol predaný daný tovar.... A odberateľovi ho môžeš vyfaktúrovať aj s nejakou menšou prirážkou :-)
0 0
mccm mccm

mccm je offline (nepripojený) mccm

Ak si vybavím nejakú zľavu u predajcu a budem chcieť materiál predať za jeho klasickú cenu(teda mať nejaký zisk z materiálu) ako to preukážem odberaťeľovi? Bude stačiť len faktúra s rozpísaním za mat. a za prácu?
0 0
mccm mccm

mccm je offline (nepripojený) mccm

Vďaka za odpoveď. Je super keď su tu taký ľudia.
Vďaka!!!
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
Odberateľa vôôôôbec ale vôôôbec nie je nič do toho, za koľko ty nakupuješ tovar. Pre neho je smerodatná tvoja faktúra a vyčíslená cena za materiál a prácu.
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
mccm
Vďaka za odpoveď. Je super keď su tu taký ľudia.
Vďaka!!!
o tom je porada...aby sme si poradili :-)
0 0
mccm mccm

mccm je offline (nepripojený) mccm

Ešte by som sa spýtal. Ak som mal obrat väčší ako 1.5mil., a nenahlásil som sa DÚ, pridelia mi DPH sami? Existujú aj najaké výnimky aby som nemusel byť platca DPH?
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
Ten obrat bol od 1.5.2004 do 31.12.2004? či až do dnešného dňa? Ak by to bolo menej, nie si povinný sa nahlásiť. Nie, nepridelia.. musíš sa prihlásiť sám a ked neskoro, očakávaj pokutu za oneskorené zaregistrovanie. Výnimka neexistuje, bohužiaľ...
0 0
mccm mccm

mccm je offline (nepripojený) mccm

od 1.1.2004 po 31.12.2004, som to pochopil za 12 po sebe nasledujúcich mesiacov?
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
nový zákon o DPH platí od 1.5.2004... tak preto som napísala, či je to od tohto dátumu... príjem do 30.4.2004 sa do tohto obratu nezaratáva
0 0
ricij ricij

ricij je offline (nepripojený) ricij

Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac
Nie tých 12 mesiacov sa ráta až od 1.5.2004 lebo od vtedy je na svete nový zákon. Takže, ak si od 1.5.2004 do teraz mal obrat vyšší ako 1,5 mil., utekaj na DÚ. Výnimky, hm, sú aj dodania, ktoré sú oslobodené od dane, ale ako tak čítam tú trošku, čo si prezradil, asi medzi výnimky nepatríš.
0 0
mccm mccm

mccm je offline (nepripojený) mccm

Super vďaka za všetko. Tak zas niekedy. Ahoj!!!
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
Rado sa stalo :-)
0 0
mccm mccm

mccm je offline (nepripojený) mccm

Môžem odpísať aj sumu za mat. napr. 60.000Sk priamo, alebo zrážkami. (materiál sa môže odpísať ako celá čiastka?) Niekde som čítal že to je do 30.000Sk. Môžete mi to niekto vysvetliť?
0 0
jeso jeso

jeso je offline (nepripojený) jeso

suma nad 30 000,- Sk sa týka majetoku-a ten sa musí odpisovať
s materiálom to nemá nič spoločné, na jednu fa môžeš kúpiť aj za 100 000,- Sk a ked tú fa zaplatíš / v JU/ dávaš to priamo do nákladov - časť materiálu pravdepodobne predáš počas roka a časť ti môže zostať na sklade ku koncu roka ako skadová zásoba
Naposledy upravil jeso : 11.02.05 at 20:27
0 0
mccm mccm

mccm je offline (nepripojený) mccm

Mám nejaké staršie bločky za materiál z minulého roku dali by sa nejako použiť(do nákladov)?
Buď ako výdavok pri práci spolu s mat., ale faktúru som mal vystavenú iba na prácu čiže iba jednu sumu, alebo že by som to podložil že mám nakúpenú nejakú skladovú zásobu?
0 0
dom dom

dom je offline (nepripojený) dom

pravdepodobne vediete jednoduché účtovníctvo, všetky bločky z roku 2004 ak ste mal živnosť a podnikal ste, môžu íst do výdajov , nákup materiálu, na konci roka môžete urobiť inventúru a budete ho mať na skalde. V roku 2005 ho vyfaktúrujete, pozor, daniari môžu kontrolovať výdaj zo skladu a fakturáciu.
0 0
mccm mccm

mccm je offline (nepripojený) mccm

Môžem sa obhájiť s tým že som faktúroval práce aj s materiálom aj keď na faktúre bola len jedna suma a nie rozpísané zvlášť materiál a zvlášť práce? Alebo ako by sa to dalo spraviť?
Ako by ste to riešili?
0 0
dom dom

dom je offline (nepripojený) dom

Na fa je asi napísané že sa fakturujú len práce? Je tých faktúr veľa? Nedá sa výmeniť u odberateľov , že by ste napísal napr. fakturujeme v dohodnutej čiatke .....podľa priloženého súpisu vykonaných prác, dodacieho listu. To, že na fa j len jedna suma by nemusel byť problém, keď pri fa budú rozpisy.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať