Zavrieť

Porady

Neplatené voľno

Dobrý deň,
mám drobný miš maš v neplatenom voľne v Olympe. Ak má niekto neplatené voľno, napr. dva dni za sebou zadávam kód A20 /to som sa dočítala v nižšie uvedenom príspevku/.

1./ Ak má niekto neplatené voľno 1 deň, potom dva dni pracuje a zasa má 1 deň neplatené, aký kód zadávam?

2./ Ak má niekto iba 1 hodinu neplateného voľno, aký kód zadávam?

Máme takého exota, ktorý má každý deň min. pol hodinu neplateného voľna.
19 dní mal po jednej hodine neplateného voľna, zadávala som mu kód A20. Vo výkaze SP-príloha v rámiku počet kal dní mi program napísal iba 12 dní. /31-19/. Je to tak správne, alebo ja robím chybu a zadávam neprávne kódy?

V Olympe Tipy a triky je napísané, že sa zadáva kód A30.

Ďakujem za akúkoľvek radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kimáková je offline (nepripojený) Kimáková

    Kimáková
    Nataša
    Dobrý deň,
    mám drobný miš maš v neplatenom voľne v Olympe. Ak má niekto neplatené voľno, napr. dva dni za sebou zadávam kód A20 /to som sa dočítala v nižšie uvedenom príspevku/.

    1./ Ak má niekto neplatené voľno 1 deň, potom dva dni pracuje a zasa má 1 deň neplatené, aký kód zadávam?

    2./ Ak má niekto iba 1 hodinu neplateného voľno, aký kód zadávam?

    Máme takého exota, ktorý má každý deň min. pol hodinu neplateného voľna.
    19 dní mal po jednej hodine neplateného voľna, zadávala som mu kód A20. Vo výkaze SP-príloha v rámiku počet kal dní mi program napísal iba 12 dní. /31-19/. Je to tak správne, alebo ja robím chybu a zadávam neprávne kódy?

    V Olympe Tipy a triky je napísané, že sa zadáva kód A30.

    Ďakujem za akúkoľvek radu.
    Ad 1/ Ak ma niekto neplatene voľno 1 deň - zadávam A20 na tento deň, potom dva dni pracuje - OK, zase má 1 deň neplatené, takže zase na ten 1 deň zadám A20.

    Ad2/ zase zadávam A20 ale nezakliknem den v kalendári iba nahodim pocet hodin.

    POZOR: 1/2 hodiny neplateneho volna - treba si uvedomit jednu vec, ze v case neplateneho volna je zamestnanec odhlaseny z SP. Ale socialka pozna len odhlasenie celeho dna. Treba tiez zamestnanca upozornit, ze si prerusuje kazdym neplatenym volnom rozhodne obdobie.

    A20 = neplatene volno OSPRAVEDLNENE
    A30 = neplatene volno NEOSPRAVEDLNENE

    Nataša je offline (nepripojený) Nataša

    usilovná pracovníčka Nataša
    Ešte sa spýtam. Ak zamestnanec má neplatené voľno 7 dní po jednej hodine, nahadzujete do kalendára každý deň zvlášť alebo jednoducho napíšete pod kódom A20 7 hodín?

    Niekde som sa dočítala, že jednotlivé neplatené voľná treba rozpisovať. Ja to robím tak, že označím deň, kedy bolo neplatené voľno, kolonku počet dní vymažem a dopíšem počet príslušných hodín NV za daný deň.

    Kimáková je offline (nepripojený) Kimáková

    Kimáková
    Nataša
    Ešte sa spýtam. Ak zamestnanec má neplatené voľno 7 dní po jednej hodine, nahadzujete do kalendára každý deň zvlášť alebo jednoducho napíšete pod kódom A20 7 hodín?

    Niekde som sa dočítala, že jednotlivé neplatené voľná treba rozpisovať. Ja to robím tak, že označím deň, kedy bolo neplatené voľno, kolonku počet dní vymažem a dopíšem počet príslušných hodín NV za daný deň.
    Uplne staci nahodiť A20 a nahodit počet hodin. Ide o to, ze ak zakliknem den v kalendariku, tak mi preruší program rozhodné obdobie. Ale neplatene volno bolo iba 1 hodinu a nie cely den. Ak den v kalndariku nezakliknem a nahodim iba pocet hodin, tak mi program RO neprerusi co je vas pripad.

    w.i.p. je offline (nepripojený) w.i.p.

    w.i.p.
    Neplatené voľno (A20, A30) je potrebné pridať do výplaty osobitne len v takom prípade, ak trvá celý deň. Napr. zamestnanec mal neplatené voľno 15.1.05, potom 16.1.05 normálne pracoval, potom 17.1.05 mal opäť celý deň neplatené voľno, tak do výplaty je potrebné pridať osobitne A20 na 15.1.05 a osobitne A20 na 17.1.05. Po takomto zadaní program presne vie, ktoré dni zamestnanec nie je prihlásený do SP, taktiež vie počas ktorých dní zamestnanec neplatí odvod na SP a taktiež podľa toho vie vypočítať správne nové rozhodné obdobie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.