Zavrieť

Porady

Chorvátsko - podrobny popis cesty

Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

Hľadám niečo ako GPS, mapku a podrobný popis cesty autom z Bratislavy, cez Vieden po dialniciach až do Splitu.
Vie niekto poradiť, alebo pripojit webstránku s dobrým navigátorom?
Vďaka.
Usporiadat
Jurho Jurho

Jurho je offline (nepripojený) Jurho

Skús http://www.hac.hr/ , alebo http://www.hak.hr/
0 0
BOND BOND

BOND je offline (nepripojený) BOND

jess Pozri príspevok
Ja som sa vrátila pred chvíľou zo Zadaru. Tam sme išli v noci z pondelka na utorok a boli úplne prázdne diaľnice. Od nás z VK na maďarské hranice cez Budapešť sme to spravili za 4 hodiny, na hraniciach ani nohy, na diaľniciach v Maďarsku a aj v Chorvátsku veľmi málo áut. Do Zadaru sme prišli teda po 9 hodinách cesty. Späť sme išli dnes o 11-tej doobeda a prišli sme o 21,00hod aj so 40 minútovou "nečakanou obhliadkou" Pešti. Cestou TAM problém nebol (ľavou zadnou), ale cestou späť bolo značenie v Pešti príšerné. Obchvat M0 rovno a aj do prava, tak sa rozhodnite, kde pôjdete

Diaľnice v Chorvátsku boli plné tak akurát, v pohode sa dalo ísť rýchlo, akurát pred Zagrebom bola cca 10km zápcha na cestarine.

No a domov sme prišli tak akurát, že sme vybalili a stihla som stiahnuť kvetiny z balkóna pred tým silným vetriskom a dažďom.
K tej Budapešti- pri jednej zo značiek M0 bola určite tabuľka že pre nákladne vozidlá....
0 0
Bodkas Bodkas

Bodkas je offline (nepripojený) Bodkas

Má niekto aktuálne informácie o obchvate Budapešti? Je už v prevádzke a aké máte skúsenosti? Resp. ako prejsť Budapešťou do Chorvátska bez blúdenia...? Ďakujem.
0 0
palčo palčo

palčo je offline (nepripojený) palčo

Záleží odkiaľ ideš. Ja som vlani šiel cez Nitru, Komárno, po pár km som nabehol na diaľnicu, obišiel Budapešť a z diaľnice som zišiel až pri Zadare.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Manual Pozri príspevok
V podstate máš pravdu s tým hlásením, preto treba ísť v meste kde sú ulice "nahusto" pomalšie a okrem hlasových pokynov treba sledovať aj bielu šipku na mape navigátora ktorá ukazuje kam odbočiť a aj metre /v pravo dolu/ u GARMINU koľko je do odbočenia. A samozrejme treba sa s navigátorom "sžiť"
Pri šoferovaní nemožeš hľadieť na navigáciu, musíš v prvom rade sledovať premávku a cestu,

preto si myslím, že hlasové pokyny sú pre navigáciu najpodstatnejšie.

Ak by som mal mať GPS bez hlasových pokynov, tak ho nechcem !
0 1
palčo palčo

palčo je offline (nepripojený) palčo

Nepoznám GPS bez hlasových pokynov. A keď odbočíš zle (stalo sa mi to párkrát), navigácia ti to prepočíta a nájde alternatívnu trasu do cieľa.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Bodkas Pozri príspevok
Má niekto aktuálne informácie o obchvate Budapešti? Je už v prevádzke a aké máte skúsenosti? Resp. ako prejsť Budapešťou do Chorvátska bez blúdenia...? Ďakujem.
http://www.porada.sk/t142411-do-chor...-budapest.html
tam som o tom pisal.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Laco-monter Pozri príspevok
Pri šoferovaní nemožeš hľadieť na navigáciu, musíš v prvom rade sledovať premávku a cestu,

preto si myslím, že hlasové pokyny sú pre navigáciu najpodstatnejšie.

Ak by som mal mať GPS bez hlasových pokynov, tak ho nechcem !
Hlasové pokyny sú dôležité, ale keď sú odbočky nahusto, na okraji zorného poľa treba sledovať - jedným očkom - aj tú navigáciu.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Jednoducho treba uznať , že u navigacie 100 metrov nie je to isté

čo je u mňa 100 metrov !

A keď navigácia povie : "po 100 metroch zabočte do prava" , tak naozaj zabočím na najbližšej odbočke do prava, aj keď podľa mojho úsudku som prešiel ešte len 70 metrov, nie 100 metrov ako hovorí navigácia.
Myslím, že to je ten problém o ktorom písal aj miso-miso.
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

Laco-monter Pozri príspevok
Pri šoferovaní nemožeš hľadieť na navigáciu, musíš v prvom rade sledovať premávku a cestu,

preto si myslím, že hlasové pokyny sú pre navigáciu najpodstatnejšie.

Ak by som mal mať GPS bez hlasových pokynov, tak ho nechcem !
Laci, reagoval si na príspevok spred 3 rokov , pri súčasnom rozvoji IKT, akoby si v porade pre učiteľov reaogoval na príspevok spred 50tich rokov ...
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
palčo Pozri príspevok
Záleží odkiaľ ideš. Ja som vlani šiel cez Nitru, Komárno, po pár km som nabehol na diaľnicu, obišiel Budapešť a z diaľnice som zišiel až pri Zadare.
Akurát že si urobil o 60km naviac ako keby si prebehol cez centrum
0 0
palčo palčo

palčo je offline (nepripojený) palčo

Asi ťažko. Budapešť som obišiel zo západnej strany-po diaľnici. Cez centrum by som išiel predsa ďalej.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
palčo Pozri príspevok
Asi ťažko. Budapešť som obišiel zo západnej strany-po diaľnici. Cez centrum by som išiel predsa ďalej.
Jáááj prepáč ja som sa pomýlil,Komárom je až za Budapešťou keď to beriem z východu. Tak že O.K. ale z východnej strany M3 treba chodiť stále cez centrum
0 0
palčo palčo

palčo je offline (nepripojený) palčo

OK Každý má (myslím si) dosť času na vybratie cesty, ktorá mu najlepšie vyhovuje. Niekedy kratšia neznamená časovú úsporu, lebo môže ísť po horších komunikáciách.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
palčo Pozri príspevok
OK Každý má (myslím si) dosť času na vybratie cesty, ktorá mu najlepšie vyhovuje. Niekedy kratšia neznamená časovú úsporu, lebo môže ísť po horších komunikáciách.
Neviem aké horšie komunikácie tu spomínaš ,cez centrum je normálna komunikácia a odkedy je otvorená časť A 0 a kamióny nesmú chodiť cez centrum ,tak kto chce robiť 60km naviac nech chodí po podľa Teba lepšej komunikácii a min. o 45min dlhšie.
0 0
palčo palčo

palčo je offline (nepripojený) palčo

Už som išiel aj cez centrum Budapešti, na jednom úseku som myslel, že mi vytrasie dušu na mačacích hlavách. A stáť na každom semafóre (keď som išiel späť) tiež nie je ktoviečo. A po diaľnici isto nepôjdem o 60km dlhší úsek o 45minút dlhšie, ako niekto cez mesto. Ale ako ja stále hovorím-každý si vyberá cestu, ktorá mu vyhovuje.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
palčo Pozri príspevok
Už som išiel aj cez centrum Budapešti, na jednom úseku som myslel, že mi vytrasie dušu na mačacích hlavách. A stáť na každom semafóre (keď som išiel späť) tiež nie je ktoviečo. A po diaľnici isto nepôjdem o 60km dlhší úsek o 45minút dlhšie, ako niekto cez mesto. Ale ako ja stále hovorím-každý si vyberá cestu, ktorá mu vyhovuje.
Pri ceste do Chorvátska z Košíc vyrážam o 21:00 tak že v Pešti som cca 23:00 , premávka žiadna ,mačacie hlavy sa dajú obísť len treba vedieť kade/ sú len keď ideš okolo Keleti Pu, semafór -zelená vlna , prechod cez Budapešť cca 15-18 min.ráno o 8:00 pijem kávu na rive v Makarskej
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať