Zavrieť

Porady

Nevyplatená mzda po dobu 2 mesiacov

Zdravím Vás všetkých, mám takýto problém. Zamestnávateľ ukončil pracovný pomer dohodou(z dôvodu ekzekucie firmy - krachu) k 29.06.2007. Už v júni mi nebola vyplatená mzda. Výplatná páska mi došla poštou, kde bolo uvedené, že mi bola strhnutá čiastka za stravné lístky, ktoré som už druhý mesiac nedostala(čiže nielen za máj, ale aj apríl).Výplatný termín bol k 15 v mesiaci.Ako mám postupovať v tomto prípade, kedže mzda mi nebola vyplatená za máj, jún + stravné lístky za apríl.

Ďakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    jana@centrum.sk Pozri príspevok
    Zdravím Vás všetkých, mám takýto problém. Zamestnávateľ ukončil pracovný pomer dohodou(z dôvodu ekzekucie firmy - krachu) k 29.06.2007. Už v júni mi nebola vyplatená mzda. Výplatná páska mi došla poštou, kde bolo uvedené, že mi bola strhnutá čiastka za stravné lístky, ktoré som už druhý mesiac nedostala(čiže nielen za máj, ale aj apríl).Výplatný termín bol k 15 v mesiaci.Ako mám postupovať v tomto prípade, kedže mzda mi nebola vyplatená za máj, jún + stravné lístky za apríl.

    Ďakujem za pomoc.
    Na tvojom mieste by som najprv asi doporučene písomne vyzval zamestnávateľa na vyplatenie nevyplatenej mzdy. Ak nevyplatí a nič neodpovie (čo je dosť pravdepodobné, keďže je v exekúcii), skús zájsť na soc. poisťovňu, či náhodou nemáš nárok na dávku z garančného poistenia podľa § 102 zákona o soc. poistení (vypláca sa vtedy, ak je zamestnávateľ platobne neschopný, čo by asi bol tento prípad).

    Pokiaľ neuspeješ na SP, tak ti zostáva len žaloba na zamestnávateľa o vyplatenie mzdy. Ak je však v konkurze, tak sa zaradíš do radu veriteľov v konkurznom konaní a budeš uspokojená z likvidovaného majetku firmy v stanovenom poradí.

    plavčík je offline (nepripojený) plavčík

    človek s dušou plavčík
    nemáte niekto vzor na žalobu ak mi zamestnávateľ nevyplatil odstupné aj nepriek nároku naň.
    Naposledy upravil plavčík : 24.08.07 at 06:46

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    plavčík Pozri príspevok
    nemáte niekto vzor na žalobu ak mi zamestnávateľ nevyplatil odstupné aj nepriek nároku naň.
    Dnes mi zrovna prišla kniha Vzory zmluv, žalôb a podaní. Ak máš fax, pošli mi číslo cez ss, pošlem to .

    --------
    Veronika
    Naposledy upravil veronikasad : 24.08.07 at 09:04

    Nevyplatená mzda po dobu 2 mesiacov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.