Zavrieť

Porady

Zmluva o prenajme

Prosim Vas o radu,nazor.

PO s.r.o. 1 konatel bez zamestnancov, kupil rodinny dom ktory na osobne naklady prerobil na ubytovacie zariadenie. Toto vstko zrealizoval ako sukromna osoba nie ako firma s.r.o., cize uver na kupu,naklady a vsetko suvisle s obstaranim je zalezitost mimo firmu. Neviem ci je to v sulade zo zakonom ked PO vystupuje v 2 poziciach ako firma a ako sukr. osoba. To bytovacie zariadenie zacal prevadzkoat ak sukr. osoba,ten dom nieje vycleneny ako nebytovy priestor, ubytuvava tam ludi kt. mu platia v hotovosti,kazdemu da PPD a kto poziada tak aj fakturu ale stale ako sukr. osoba. Tento prijem na zaklade blockov prizna do dan. priaznania FO B,do ostatnych primov. Je to ok? mne to nejak skripe a nezda sa mi to. okrem tohto dan.priznania poda za firmu PO s.r.o. kde o tomto prenajme nic nie je pretoze to nema zaclenene do podnikania.

2. V buducnosti by chcel tento prijem z prenajmu zahrnut do firemneho uctovnictva ale bez toho aby majetok zaradil ako firemny a do vydavkov aspon nejaku cast splatky uveru ktory je velmi vysoky a vykompenzoval sa s prijamami.
mate niekto takuto nezvycajnu skusenost?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    aladin je offline (nepripojený) aladin

    aladin
    PRAVIDELNE OPAKUJUCA SA CINNOST , za účelom dosiahnutia zisku... to nie je podla mna ostatnz príjem..., jednorazový ostatný príjem.... na tie papiere bz sa trebalo pozriet fyzicky , snad nejaký uctovnik na okoliííí... skus, tak na zaklade predostretých informacii bz som povedal , FO nedovolene (neopravnene) podnikanie..

    Majka je offline (nepripojený) Majka

    Majka
    je nutne vyhlasit bytovy priestor za nebytovy ked z domu zrealizoval penzion,ubytovnu? musi viest prevadzkovu knihu?

    Majka je offline (nepripojený) Majka

    Majka
    takze ak si chce uplatnovat oficialne prijmy a vydavky mal by previest majetok-dom na firmu, ina moznost neexistuje ked ma zarove firmu s.r.o. ?

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    Vidím problém ako má PO zaúčtovanú kúpu penziónu? Ak ho kúpila PO tak ho musí mať na účte obstarania a aj keď ho nezaradí do používania tak ho má v majetku. Dalo by sa to vyriešiť zmluvou o prenájme nehnuteľnosti s FO aj bezodplatnou.
    Ale čo sa týka FO tak tam to vyzerá fakt na neoprávnené podnikanie aj keď si podáva daňové priznanie.

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    To je ale trúba!
    Dom kúpi ako PO, rekonštrukciu urobí ako FO...a aj príjmy má ako FO... jeeežiši... doporučovala by som, aby PO vystavila faktúru FO, a všetky tie príjmy sa previedli na PO a k tomu úveru... najskôr nejaká zmluva medzi PO a FO...ale neviem, či by to obstálo...

    Majka je offline (nepripojený) Majka

    Majka
    dom kupil ako FO - dedicske konanie,vysporiadal surodencov a dom je jeho,velky dom kt. prerobil na ubytovnu, komplet zariadil krasne na novo. zobral si velky uver ako FO, ktory splaca a teraz by to chcel nejak zaradit do firmy . ale nechce aby "dom" bol majetkom firmy. neviem aky dovod ma na to ale nechce.

    dobre teda a ako ma priznat prijmy za min.rok? ved ked ho prenajimal ludia mu za to platili a bolo to okolo 150 000.- ked to neprizna a nezdani je tiez problem nie?
    on ma okrem firmy PO s.r.o. aj ine prijmy tak by mal podat dan. priznanie za firmu PO a ako fyz. osoba DP B ? si mysim.

    Majka je offline (nepripojený) Majka

    Majka
    jedna sa o dost velke sumy, mam z toho obavy. pokial viem tak same sebe nemoze prenajimat,spisovat zmluvu alebo ano?

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    Právnická osoba je jedna vec a FO druhá, aj keď je konateľom tá istá osoba.
    Podľa mňa môžu medzi sebou uzatvárať zmluvu.

    Majka je offline (nepripojený) Majka

    Majka
    neviem kde by som to mohla pozriet ci ano alebo nie ale asi pred rokom to medializovali pri prilezitosti zamestnavania manzelky vo svojej firme ze by si nemal prenajimat sam sebe. keby nie tak neviem najst logicke riesenie.

    bachorikova je offline (nepripojený) bachorikova

    bachorikova
    Nemate niekto vzor zmluvy o prenajme casti nehnutelnosti?

    Konkretne mam zaujem spisat zmluvu na prenajom jednej miestnosti v byte/dome na podnikanie , za co zaplatim dotycnej osobe jednorazovo najomne na cely rok.

    Dakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.