Zavrieť

Porady

Účtovanie PHM v Pú

Prosím ,poradte mi ako mám zaúčtovat PHM v podvojnom účtovnícte, keď
PHM nakupujú cez platobnú kartu? PHM mám účtovať na základe bločkov
cez interný doklad?Keď mám tri karty.Raz za mesiac si vytlačím FA z internetu.
Ďakujem.
Naposledy upravil Klára100 : 21.02.05 at 05:34
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

čaute minuly rok sme mali miniaudit a auditor nevytkol odpočítanú DPH vo výške 100% pri PHM aj ked každý mesiac bola nejaká nadspotreba... robíme to tak naďalej a podobne ako adamt si myslím že ak bolo PHM nakúpené za účelom dosahovania zd.príjmov, tak by nemali mať proti tomu nič. Napr. v čechách neexistuje žiadna nadspotreba a všetko PHM dávajú do daň. nákladov, predpokladám že behom nejakého času to tak bude aj u nás...
0 0
ingi ingi

ingi je offline (nepripojený) ingi

Súhlasím s Katty a Adamom, jedna vec je zákon o DPH (PHM sa kupujú s úmyslom použiť ich na uskutočňovanie ZP) a druhá vec je zákon o DzP, ktorý limituje ich uznateľnosť do nákladov.
0 0
Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

Janca
Ked mam byt uprimna, ja asi uctujem uplne inak ako vacsina z Vas.
PHM nakupujeme ces karty CCS, ktora mi 2x mesacne zasle fakuru,
kde je servisny poplatok + nedan. doklad /prehlad cerpani kartou/.
Serv. poplatok davam hned do nakladov a hoci prehlad cerpani
nie je dan. doklad, mam pri tejto ich "fakture" prilepene danove
doklady blocky, ktore suhlasia s ich prehladom a rovno ich preto
zauctujem 501/321.
Cez interny doklad si vediem v exceli mesacny prepocet spotreby
podla VTP a cenu PHM pocitam priemerom v tom konkretnom mesiaci.
Potom si udaj doplnim do celorocneho prehladu, kde v poslednom stlpci
vypocitavam rozdiel cerpani a danovo uznanej spotreby, t.j. posledny
stlpec mi mesacne vykazuje pripocitatelnu a odpocitatelnu polozku.
Ked chodime na dlhe trate, tak mi vychadza, ze nakupene PHM mozem
mat cele v nakladoch, samozrejme na konci roka zostatok v nadrzi preuctujem
na ceniny a na zaciatku roka ich vratim do 5xx. Pre jednoduchost zistenia obsahu nadrze na konci roka ju naplnime vrchovate a viem, kolko mam v nadrzi a nemusim urcovat podla spotreby, rucicky, alebo nedajboze prstom. Precerpanie by som uctovala
len ako pripocitatelnu polozku a DPH by som nekratila na vstupe z tohoto
precerpania. Su auta, ktore chodia viac po meste a urcite maju vacsiu spotrebu.
Tu by som asi presnejsie evidovala jazdy v meste a mimo mesta a nie priemer.
Asi tolko, neviem, ci je to dobre, ale robila som to takto v r. 2000, kde som uz
mala kontrolu a nakolko mi nic nevytkli, nemienim to zatial menit.
Ahojky, na aký účet účtuješ servisný poplatok?? na 518 ??
0 0
Beba Beba

Beba je offline (nepripojený) Beba

Vera
Ahojky, na aký účet účtuješ servisný poplatok?? na 518 ??
A ako si zaúčtovala finančnú záruku? Teraz mi prišiel výpis z banky a potvrdenie o zložení finančnej záruky v prospech účtu CCS.
0 0
Beba Beba

Beba je offline (nepripojený) Beba

Nik mi neporadí, ako účtovať CCS LIMIT a CCS BUSINESS znejúca na firmu?
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Trochu neskoro, asi aj neaktuálne, ale odpovedám.

Vera - áno na 518.
Beba - zálohu vo výške 10000, evidujem na poskytnutých zálohách tak isto ako máme zálohu zložené pre Telekomunikácie.
Mala som kontrolu, nemali proti tomu nič.
0 0
SERVIS SERVIS

SERVIS je offline (nepripojený) SERVIS

Prosím Vás, ako konkrétne vypisujete VPD za nákup PHM? Máme jedno auto, na ktorom sa vozíme viacerí. Ak je treba kúpiť benzín, kúpi hocikto z nás, takže za mesiac mám asi 5 bločkov. Na VPD mám napísať koho? Napr.Slovnaf, alebo meno jedného z nás? Možno sa to zdá niekomu čudné, ale doteraz to účtovníčka písala na meno konateľa, akože jemu vyplatila peniaze, ale nemal by tam byť ten Slovnaft? Teraz tak uvažujem, že to robila asi pre zjednodušenie, aby nevypisovala viacero VPD, akože sa vozil iba konateľ. Ďakujem.
Naposledy upravil SERVIS : 17.04.07 at 10:45 Dôvod: oprava
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

SERVIS Pozri príspevok
Prosím Vás, ako konkrétne vypisujete VPD za nákup PHM? Máme jedno auto, na ktorom sa vozíme viacerí. Ak je treba kúpiť benzín, kúpi hocikto z nás, takže za mesiac mám asi 5 bločkov. Na VPD mám napísať koho? Napr.Slovnaf, alebo meno jedného z nás? Možno sa to zdá niekomu čudné, ale doteraz to účtovníčka písala na meno konateľa, akože jemu vyplatila peniaze, ale nemal by tam byť ten Slovnaft? Ďakujem.
VPD je na meno zamestnanca, ktorému sa nákup PHM preplatí.
0 0
SERVIS SERVIS

SERVIS je offline (nepripojený) SERVIS

Prečo je to tak, veď keď idem kúpiť kanc. papier, tak tam vypíšem názov papiernictva, nie?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

SERVIS Pozri príspevok
Prečo je to tak, veď keď idem kúpiť kanc. papier, tak tam vypíšem názov papiernictva, nie?
Nie, vypíšem tam tiež meno zamestnanca, ktorý papier kúpil.
0 0
SERVIS SERVIS

SERVIS je offline (nepripojený) SERVIS

Heéj? Tak ja to robím zle, keď vypisujem firmy?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

SERVIS Pozri príspevok
Heéj? Tak ja to robím zle, keď vypisujem firmy?
No priznám sa, v PÚ u PO som sa s takým niečím ešte nestretla.
0 0
basha_V basha_V

basha_V je offline (nepripojený) basha_V

zacinajuca a po informaciach bažiaca ...viac
ja mam len taku uplne primitivnu otazku:
blocek za PHM 501,343/211
a citam tu vsade o odpoctoch DPH z phm a neviem co a ako, a co mam robit to je nieco s dan.prizn alebo to mam este v uct. nieco spravit s tou dpH?
dakujem a ospravedlnujem sa za moju dutost, snad budem coskoro jedna z tych ktorí radia ostatnym
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
basha_V Pozri príspevok
ja mam len taku uplne primitivnu otazku:
blocek za PHM 501,343/211
a citam tu vsade o odpoctoch DPH z phm a neviem co a ako, a co mam robit to je nieco s dan.prizn alebo to mam este v uct. nieco spravit s tou dpH?
dakujem a ospravedlnujem sa za moju dutost, snad budem coskoro jedna z tych ktorí radia ostatnym
Účtuješ to vo firme ktorá je platcom DPH?
0 0
basha_V basha_V

basha_V je offline (nepripojený) basha_V

zacinajuca a po informaciach bažiaca ...viac
aňo kvartalne
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
basha_V Pozri príspevok
aňo kvartalne
Učet 343 sa volá daň z pridanej hodnoty a keď máš účtovanie 501, 343/211 tak to znamená, že si si to tam aj zaúčtovala. A podľa čoho si robila to kvartálne DPH?
0 0
basha_V basha_V

basha_V je offline (nepripojený) basha_V

zacinajuca a po informaciach bažiaca ...viac
uctovanie viem ale DPH ma strasi, PU robim len prvy mesiac, cize ma dph este len caka, ale neviem ci mam tie phm len zauctovat a ostatne za mna spravi omega v danovom priznani alebo mam este nieco robit ja..
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Ak ten doklad správne zaúčtuješ, t.j. PHM do nákladov, daň na 343 AE, program tú dph automaticky prenesie do riadkov DP.
0 0
basha_V basha_V

basha_V je offline (nepripojený) basha_V

zacinajuca a po informaciach bažiaca ...viac
dakujem za dusevne upokojenie :-)
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

snazim sa zvolit si co najlepsi system uctovania nakupov phm... no neviem sa vysomarit...

mame dve skupiny aut:
1. stroje a nakladne auta - tieto maju stazky a ich spotrebu si na konci mesiaca viem krasne vypocitat.. sice to trva dlhsie, ale je to v pohode...

2. osobne auta - nerobia sa ziadne knihy jazd

Ale moj zasadny problem je v tom, ze sa PHM kupuje aj na fakturu od jednej spolocnosti (z tejto sa aj predava inym spolocnostiam, kt. sa nachadzaju na tej istej stavbe ako nase stroje) a zaroven sa PHM nakupuje klasicky v hotovosti na pumpach... niekedy mi na blok napisu Eč vozidla, ale to je zriedka...

PHM, kt. sa predava prijimam na sklad ako tovar. PHM kupena v hotovosti je vo vyrazne mensom mnozstve a neviem, ci si vytvorit osobitne sklad aj na PHM-autopark a kazdy nakup tykajuci sa nasich aut prijimat na tento sklad a potom na tento sklad presunut aj potrebne mnozstvo z PHM-tovar ...

Este som nieco podobne nerobila, resp. ak ano, tak bol system dany a striktne sa na doklady o kupe PHM uvadzali Eč. vozidiel...

Neviem aky najlepsi system na toto zvolit... motam sa s tym uz druhy den...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať