Zavrieť

Porady

Zas II pilier

Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

Prosim Vas mozete mi tu niekto laicky vysvetlit, ako budem dostavat dochodok ked som v II pilieri? teraz tam ide polovica z doch. poistenia. Znamena že ked budem v dochodku a budem mat napríklad 10 000sk dochodok, soc. poistovna mi dá len 5000sk? A zvyšok dostanem kde? Alebo ako mi bude vyplacyný dochodok, lebo pochybuje že budem mat tolko v DSS aby som si tych 10 000sk doplnila...... Rozmyslam zle?
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Z celej tejto diskusie je jasné, že náš premiér u niektorých z nás dosiahol čo chcel. Bohu žiaľ.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

nuž tak nesúhlas teda, ale je to tak...
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

[

Ale podľa teraz platnej legislatívy by to malo byť tak, že ak dosiahneš dôchodkový vek, tak SP ti vypočíta dôchodok podľa všetkých odvodov, čo si odvázal počas života do SP. Nebude to 50% dôchodku, ale pre každého niečo iné, v závislosti od počtuodpracovaných rokov a príjmu.

Prosím možete mi toto bližšie vysvetliť? Píšeš že dochodok sa vyráta podla všetkých odvodov.....akých myslíš? tých 18% alebo už len 9%, ktoré tam ostanú a druhá polovica ide do DSS? Ako to bude posudzovat poistovna podla prijmu? Co ak bude moj prijem vysoky? Nebudem zo soc. poist. ukrátená o dochodok?
Možno moje úvahy vyznejú pre niekoho zvláštne....ale ked začínam matematicky rátať....neviem neviem, ako mi to soc. poist. celé vypočíta......
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

SP ti to vypočíta podľa osobného mzdového bodu a aktuálnej dôchodkovej jednotky... žiadna iná matematická logika tam nie je... žiadnych 9% 18% nič ani 50%....
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

ermon Pozri príspevok
nuž tak nesúhlas teda, ale je to tak...
????je to tak? trochu pritiahnuté za vlasy, nie?
Ved to by isla soc. poist. proti sebe!!!!
Ved ja teraz neodvádzam do soc.poist 100% odvody, ale len 50%! Tak nemam narok na dochodok podla prijmu a vysky vym. základu!!!
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

ermon Pozri príspevok
SP ti to vypočíta podľa osobného mzdového bodu a aktuálnej dôchodkovej jednotky... žiadna iná matematická logika tam nie je... žiadnych 9% 18% nič ani 50%....
Ale ako možem dostať 100% dochodok, ked som neodvadzala 100% dochod. poistenie!!!
Ja viem že som otravná, ale fakt mi to "nejde do hlavy". Ak vám je to jasné, závidím vám.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

možno na ozrejmenie... pretože nie podľa odvodov a ich výšky závisí výška dôchodku:

Takže čo asi je ten osobný mzdový bod?

Povedzme, že máš mzdu 9000,- Hrubého... a priemerná mzda na slovensku je 18000,- aký je tvoj osobný mzdový bod? No 0,5. Pretože keby si mal mzdu rovnajúcu sa priemernej mzde tak tvoj osobný mzdový bod je 1.

Troška skrátene ale podstata je takáto... Nechcem to rozvíjať do maximálnych presností...
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

ermon Pozri príspevok
možno na ozrejmenie... pretože nie podľa odvodov a ich výšky závisí výška dôchodku:

Takže čo asi je ten osobný mzdový bod?

Povedzme, že máš mzdu 9000,- Hrubého... a priemerná mzda na slovensku je 18000,- aký je tvoj osobný mzdový bod? No 0,5. Pretože keby si mal mzdu rovnajúcu sa priemernej mzde tak tvoj osobný mzdový bod je 1.

Troška skrátene ale podstata je takáto... Nechcem to rozvíjať do maximálnych presností...
ok. dakujem za info. ešte niečo prelúskam na nete, dfam že budem múdrejšia.... o nič iné mi nešlo, len o to že som sa začala báť , aby som mnou soc.poist. nevybabrala.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

... aj tak vybabre... a strach nám nepomôže.
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

toto som si prečítala na webe:
Znamená to, že za obdobie, keď ste prispievali do 1. aj 2. a bude váš dôchodok z 1. piliera znížený o polovicu. Systém je nastavený tak, aby občan, ktorý celých 40 rokov prispieval do 1. aj 2. piliera a dostával priemernú mzdu, mal dôchodok z 1. piliera vo výške 25 % z jeho poslednej mzdy.
stránka - http://www.dochodok.gov.sk/index.php?nav_left=4_8

čiže je tam napísané že - DOCHODOK BUDE O POLOVICU ZNIZENY!!!!!!
takže - pri tomto sa začínam báť!
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Pohar Pozri príspevok
toto som si prečítala na webe:
Znamená to, že za obdobie, keď ste prispievali do 1. aj 2. a bude váš dôchodok z 1. piliera znížený o polovicu. Systém je nastavený tak, aby občan, ktorý celých 40 rokov prispieval do 1. aj 2. piliera a dostával priemernú mzdu, mal dôchodok z 1. piliera vo výške 25 % z jeho poslednej mzdy.
stránka - http://www.dochodok.gov.sk/index.php?nav_left=4_8

čiže je tam napísané že - DOCHODOK BUDE O POLOVICU ZNIZENY!!!!!!
takže - pri tomto sa začínam báť!

no ja sa vzdávam....

Tam je napísané niečo iné...

a síce nie: DOCHODOK BUDE O POLOVICU ZNIZENY!!!!!!

ale: bude váš dôchodok z 1. piliera znížený o polovicu.

čo znamená: budeš dostávať o polovicu menej ako keby si bola len v prvom pilieri, a plus dostaneš ďalší dôchodok z DSS (spravidla oveľa vyšší ako len z prvého - pozri ešte raz prvú stranu a druhú tejto diskusie)
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

ermon Pozri príspevok
no ja sa vzdávam....

Tam je napísané niečo iné...
vzdávaš?
Prosím a čo je tam napísané?
Prelož mi to ..prosímm
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Pohar Pozri príspevok
vzdávaš?
Prosím a čo je tam napísané?
Prelož mi to ..prosímm
Dopísala som .
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

prosím mozete mi vysvetlit v §60 odsek 4? citujem: (4) Ak má poistenec v tom istom období viacero dôchodkových poistení, započítava sa takéto obdobie dôchodkového poistenia len raz. vdaka
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Ak si napr. jeden rok súčasne zamestnancaom aj dôchodkovo poisteným SZČO, započíta sa ti do doby poistenia 1 rok a nie 2.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Keby som bola dnes ja mlada, nebrala by som ohlad na ziadne piliere, zaplatila by som minimum, ktore by som musela a volne peniaze by som si odkladala. Po odchode do dochodku by som mala z nich nejaky vynos a istina by mi stale zostala.
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

durisovad Pozri príspevok
Keby som bola dnes ja mlada, nebrala by som ohlad na ziadne piliere, zaplatila by som minimum, ktore by som musela a volne peniaze by som si odkladala. Po odchode do dochodku by som mala z nich nejaky vynos a istina by mi stale zostala.
ved aj z toho minima možu ist peniaze do druheho piliera.......
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Pohar, len pre istotu pripomeniem, že čo to o výpočte dôchodkov je aj na www.drak.porada.sk:

http://www.porada.sk/tags/index.php?tag=/dochodok/
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

durisovad Pozri príspevok
Keby som bola dnes ja mlada, nebrala by som ohlad na ziadne piliere, zaplatila by som minimum, ktore by som musela a volne peniaze by som si odkladala. Po odchode do dochodku by som mala z nich nejaky vynos a istina by mi stale zostala.
Áno, s takýmto prístupom by si mala minimálny neistý dôchodok od sociálnej poisťovne.
0 0
Lion Topoľčany Lion Topoľčany

Lion Topoľčany je offline (nepripojený) Lion Topoľčany

Dávam do pozornosti článok od môjho obľúbenca R.Sulíka ohľadom zákonov s názvom :Fraška v piatich dejstvách
http://richardsulik.blog.sme.sk/c/10...dejstvach.html
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať