Zavrieť

Porady

szco + sro

Moze mi niekto poradit?
Mam zivnost ktoru budem prevadzkovat isty cas dalej,
pricom si zakladam SRO na rovnaku cinnost.
V SRO budem jedinym spolocnikom a tiez konatelom. Do OR vsak mam dolozit aj vyhlasenia podla paragrafu 136 a 112 OZ.

1) par. 136 a vlastne aj zakladatelska listina hovori o zakaze konkurencie konatela. Ja ako konatel vsak mam aj staru zivnost na rovnaku cinnost a isty cas ju budem dalej prevadzkovat. Napr. mam tam nezaplatene pohladavky a pod.
- je mozne nechat takyto stav? Budem vlastne konat v rozpore zo zakonom.
Alebo je mozne zalozit SRO a nepredlozit vyhlasenie ohladom zakazu konkurencie?

2) vyhlasenie k pra. 112 hovori o tom ze ako jediny spolocnik nemam dalsiu sro. Paragraf 112 znie vsak takto:
Návrh na zápis spoločnosti do obchodného registra podávajú a podpisujú všetci konatelia spoločnosti.
- nechapem teda suvislost. Viete mi to niekto vysvetlit?

vopred dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    slabikar je offline (nepripojený) slabikar

    slabikar
    vsetko je OK. nebudes konat v rozpore so zakonom. presne ten isty pripad som ja. som aj zivnostnik aj som zalozil sro s rovnakym predmetom cinnosti a je to v poriadku. ine by bolo, keby si pribral spolocnika, to uz by bolo porusenie zakona, lebo nemozes konkurovat, lebo uz ste dvaja

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.