Zavrieť

Porady

Hlasovanie v SVB

V nasom bytovom dome je 24 bytov. 3 byty vlastni predchadzajuci "vlastnik" - jedna nemenovana firma. Tento vlastnik nie je clenom nasho SVB. My spravujeme aj tieto byty.

Otazka:
Pri hlasovani mame pocitat aj s tymito bytmi (2/3 by znamenalo 16 hlasov)poctami, alebo nam staci pre 2/3 pocet 14 hlasov ?
Sme povinni pozyvat na schodze aj ich ked nie su clenmi nasho SVB ?

Dakujem

EdPa
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Orim je offline (nepripojený) Orim

    Orim
    to je nejaké "divné", zo zákona musia k zmluve o SVB pristúpiť všetci majitelia bytov.

    O hlasovaní tu bolo popísané hodne, skús to cez vyhľadávanie.
    Elena Navrátilová
    Oni sú členmi SVB. Podľa novelizácie zákona 182/1993 dokonca je povinnosť každému členovi písomne zaslať aj pozvánku na schôdzu.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    § 5 ods. 8
    (8) Ak nedôjde k prevodu vlastníctva všetkých bytov a nebytových priestorov v dome, je pôvodný vlastník domu vlastníkom ostatných bytov a nebytových priestorov v dome, spoluvlastníkom spoločných častí domu, spoločných zariadení domu, príslušenstva a pozemku a má práva a povinnosti vlastníka bytov a nebytových priestorov v dome.

    GABRIELA je offline (nepripojený) GABRIELA

    GABRIELA
    Ja sa tiež pridám dotazom.
    Máme 46 bytov a 1 NP. Dvaja vlastníci bytov nám zomreli a prebieha dedičské konanie. Keď som si vyžiadala list vlastníctva mám tam jednoducho o dva byty menej- vraj sú zamknuté.
    Ideme hlasovať o úvere. 2/3 hlasov mám podľa Vás počítať z 47 bytov- alebo 45 bytov? Je to síce malý rozdiel ale v tomto momente nie nezanedbateľný.
    Už len dodám že rôzne banky majú na tento problém rôzny názor, a mňa by zaujímal Váš, príp.Vaša skúsenosť.
    Ďakujem

    svojar je offline (nepripojený) svojar

    svojar
    Rozdiel sú tam 2 hlasy. 31,3 t.j.32 zo 47 a 30 zo 45. Ja myslím, že by to malo byť to vyššie číslo, teda 2/3 z celkového počtu vlastníkov bytov a NP.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    GABRIELA Pozri príspevok
    Ja sa tiež pridám dotazom.
    Máme 46 bytov a 1 NP. Dvaja vlastníci bytov nám zomreli a prebieha dedičské konanie. Keď som si vyžiadala list vlastníctva mám tam jednoducho o dva byty menej- vraj sú zamknuté.
    Ideme hlasovať o úvere. 2/3 hlasov mám podľa Vás počítať z 47 bytov- alebo 45 bytov? Je to síce malý rozdiel ale v tomto momente nie nezanedbateľný.
    Už len dodám že rôzne banky majú na tento problém rôzny názor, a mňa by zaujímal Váš, príp.Vaša skúsenosť.
    Ďakujem
    Na liste vlastníctva by mali byť aj tie 2 byty, aj keď je na nich plomba. Veď na katastri ich nemohli vymazať vlastníkom. To, že ešte neprebehlo dedičské konanie neznamená, že tie byty neexistujú. Myslím, že pri hlasovaní musíte počítať aj s týmy bytmi, akurát ich na schôdzi budete považovať ako nezúčastnených alebo "zdržali sa hlasovania".

    Máš určite úplný list vlastníctva z katastra? Nemáš to len nejaký zoznam vlastníkov od správcu?

    GABRIELA je offline (nepripojený) GABRIELA

    GABRIELA
    Mám samozrejme úplný list vlastníctva z predchadzajúceho týždňa. Ja som sa s tým tiež ešte nestretla, ale tie dva byty tam nie sú. Povedali nám to už pri vydávaní daného LV, že sú zamknuté a nebudú tam.

    Keď som si pozrela podmienky uverov v PSS, pri potrebnom počte hlasov je napísané, že ako podklad pre určujúci počet hlasov pri hlasovaní je LV.
    Mne teda z toho logicky vyplýva, že pokiaľ tam nie sú napísaní, tak sa hlasovaním musia automaticky prispôsobiť tam hlasujúcej 2/3 väčšine z tých ktorí sú na LV napísaní . Som si vedomá že je to nelogicke s nimi nepočítať, ale mne by to matematicky viac vyhovovalo takto.

    V banke kde chceme úver sa s tým tiež ešte nestretli, ale povedali mi nakoniec že budú akceptovať aj 2/3 z počtu vlastníkov na LV.

    Uvidíme čo to urobí v praxi. Sľuby sú sľuby.... No verím že tých hlasov za bude viac ako 32...

    Ďakujem za Vaše názory.

    Orim je offline (nepripojený) Orim

    Orim
    Pre úver je podstatné to čo je uvedené v liste vlastníctva. Ak tam tie byty nie sú tak s nimi pri hlasovaní nepočítajte, pretože PSS bude počítať podľa toho čo je uvedené v liste vlastníctva.

    Viem normálne to nie je, ale .....
    Naposledy upravil Orim : 18.08.07 at 00:39

    Gandalf99 je offline (nepripojený) Gandalf99

    Gandalf99
    Ja si myslim, ze s tymi dvoma hlasmi vlastnikov bytov, ktore neboli zobrazene na poslednom vypise z LV musite pocitat. V katastri totiz urcite zapisane su, len Vam ich na LV nezobrazili zrejme z dôvodu, ze o nich prave prebieha resp. prebiehalo nejake konanie, t.j. práva k tymto bytom su zrejme dotknute nejakou zmenou o ktorej sa kona (dovodom moze ale nemusi byt spominane dedicske konanie).
    Vzhladom na to je potrebne podla mojho nazoru pri hlasovani vychadzat z celkoveho poctu vlastnikov bytov a nebytovych priestorov t.j. 47.

    Btw. Mam podobnu skusenost s tym, ze ked som si bol minule vyhotovit uplne LV k bytovemu domu kde byvam, chybali na nom tiez 2 byty a zhodou okolnosti jeden byt susedov, ktory ho v tom case predavali, takze na katastri bola vyznacena plomba. Z toho dovodu sa mne ich byt na uplnom vypise z katastra nezobrazil.

    Orim je offline (nepripojený) Orim

    Orim
    Najlepšie by bolo keby sa tam išla spýtať. List vlastníctva musí byť s kolkom 250.- Sk aby bolo možné robiť právne úkony. Na PSS jej povedia koľko podpisov im bude stačiť a je po probléme.

    Gabi ale keď to vybavíš daj vedieť ako to dopadlo s tými podpismi koľko ich bolo treba..

    empaty je offline (nepripojený) empaty

    empaty
    EdPA Pozri príspevok
    V nasom bytovom dome je 24 bytov. 3 byty vlastni predchadzajuci "vlastnik" - jedna nemenovana firma. Tento vlastnik nie je clenom nasho SVB. My spravujeme aj tieto byty.

    Otazka:
    Pri hlasovani mame pocitat aj s tymito bytmi (2/3 by znamenalo 16 hlasov)poctami, alebo nam staci pre 2/3 pocet 14 hlasov ?
    Sme povinni pozyvat na schodze aj ich ked nie su clenmi nasho SVB ?

    Dakujem

    EdPa
    Skúsim odpovedat:
    1. Vlastník 3 bytov - jedna nemenovana firma - je členom Vášho SVB velkom určite.
    2. Pri hlasovaní musíte počítať s hlasmi týchto bytov.
    3. Na schôdze vlastníkov ste povinní pozývať aj tohto vlastníka - nemenovanú dirmu, lebo sú členmi Vášho SVB. Nie je možné mať na časť bytov iného správcu alebo nie je možné aby nejaký byt v rámci domu nebol členom SVB.

    Ak ste tohto vlastníka nepozvali (nedoručili mu pozvánku) mohol by sa ktorýkoľvek vlastník domu domáhať na súde neplatnosti konania týchto schôdzí resp. neplatnosti na nich prijatých uznesení a uspel by, pretože ste nedodržali zákonné podmienky na zvolanie schôdze.

    GABRIELA je offline (nepripojený) GABRIELA

    GABRIELA
    My ideme brať úver nakoniec zo SLSP, a pýtala som sa na ich názor. Pracovník na pobočke mi povedal ,že sa ešte s takým prípadom nestretol, a v prípade že by nám do odhlasovania úveru chýbal práve 1-2 hlasy , tak to bude konzultovať s právnikmi, lebo ani tí na ich krajskej pobočke nevedeli. Zajtra máme schôdzu a ja dúfam že dilemu 1-2 hlasov nebudeme musieť riešiť, aj keď kto vie....

    GABRIELA je offline (nepripojený) GABRIELA

    GABRIELA
    Takže dilemu 1-2 hlasov riešiť nemusíme, zišlo sa nás 38 vlastníkov( ale bola to fuška). Navyše 1 ten inkriminovaný byt doniesol osvedčenie o dedičstve zo dňa 18.6.2007, takže automaticky sme s mu povolili hlasovať. A na ten jeden už kašlem. Úver máme schválený!!!!

    Pekný deň

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.