Zavrieť

Porady

Min. hodnota stravovacej poukážky

Dobrý deň všetkým,

chcela by som sa spýtať aká je minimálna hodnota stravovacej poukážky od 1.9.2007 a kde by som to našla v zákone.
Ďakujem.
Usporiadat
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

priznajme si, o koho tu vobec ide? je aspon jedina restauracia alebo podobne zariadenie, kde si da clovek teple jedlo s napojom za 67 Sk ? pripominam, aby spnalo poziadavky podla zakonnika prace paragraf 152 - "stravovanie zodpovedajúce zásadám správnej výživy"
ak sa chce zamestnanec najest, k tym 67 Sk si aj tak priplati zo svojeho, alebo pouzije 2 listky, navyse castokrat maju v robote naozaj iba 30 min casu na obed, co zvacsa ani nestaci na presun do najblizsej jedalne a v klude sa najest (hltanie a rychlo rychlo tiez neprispieva k dobrem traveniu..)
takze o koho tu ide? - basnicka otazka
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Jana Motyčková Pozri príspevok
No,to by som netvrdila, viď stanovisko MPSVaR
http://www.stravnelistky.sk/sksk/Ima...cm39-50477.pdf
Uvedené stanovisko samozrejme poznám.

Stanovisko nemá silu zákona atď.

Vzhľadom na to, že jeho autorom je ministerstvo práce, ktorému sa v ostatnom čase príliš v legislatívnych iniciatívach nedarí, môj rešpekt pred týmto stanoviskom je nulový.
Naposledy upravil Jozef Mihál : 01.10.07 at 11:04 Dôvod: "pre" = "pred"
0 0
Aldan Aldan

Aldan je offline (nepripojený) Aldan

Ja mám iný problém, vie niekto povedať prečo je to tak?
Naša firma zabezpečuje stravovanie pre pracovníkov len na rannej smene. Tam je hodnota jedla 55,- Sk teda firma platí 48,90 a SF zvyšok. Zamestnanci nedoplácajú nič.
Inak je to s poobedňajšou smenou, kde začali dávať lístky v hodnote 89,- ./doteraz bolo 55, ale od 1.9. je min. 67,- korunová strav. poukážka/. Zamestnanci doteraz nič nedoplácali, lebo to bolo v tej istej hodnote ako zabezpečované stravovanie.Ak sa zaemstnanci bránia veľkému doplácaniu, stačí im dať lístky v hodnote 67,- Sk. Je to tak správne?
Firma si dá do nákladov 48,90, SF do sumy 55,- a zbyšok zamestnanci. Nemusí to byť poukážka v sume 89, stačí tých schválených 67. Nie???

Dík Aldan
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Nemusí byť v hodnote 89.- stačí, aby mal minimálnu hodnou 75% z 89.- po zaokruhlení spomínaných 67.-.
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Zákonník práce
§152
(4) Pri zabezpečovaní stravovania zamestnancov prostredníctvom právnickej osoby alebo fyzickej osoby, ktorá má oprávnenie sprostredkovať stravovacie služby, sa cenou jedla rozumie hodnota stravovacej poukážky. Hodnota stravovacej poukážky musí predstavovať najmenej 75 % stravného poskytovaného pri pracovnej ceste v trvaní 5 až 12 hodín podľa osobitného predpisu.
0 0
Aldan Aldan

Aldan je offline (nepripojený) Aldan

Ak správne rozumiem ak je pracovním zabezpečené stravovanie a to je v hodnote 55,- za jedlo to už od 1.9. nem§že byť?: Musí to byť hlavné jedno v hodnote 67,- Sk? Lebo podľa vysvetlenia to je suma 75% z 89 Sk. Ale čo v prípade ak stravovacie zariadenie dodáva stravu v hodnote 55,- /za jedlo?
Dík Aldan
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tá minimálna hodnota 67.- sa týka iba stravovacích poukážok.
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

duficek Pozri príspevok
priznajme si, o koho tu vobec ide? je aspon jedina restauracia alebo podobne zariadenie, kde si da clovek teple jedlo s napojom za 67 Sk ?
Napr. tu:
Miesto: Praha- Troja
Menu: hovädzia polievka s masovnými knedličkami + sviečková za púhych 58 CZK. ........

Bonus: veľmi chutné + milá obsluha
P9210052.jpg  
P9210054.jpg  
1/1
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať