Zavrieť

Porady

Aky kavovar (espresso) - ake mate skusenosti?

Idem kupovat kavovar a som ochotny zan dat max. 4.000,- Viete mi poradit znacku pripadne konkretny typ? Chcem espresso, co urobi chutnu kavu aj s penou (nie prekvapkavanu). Pozdavaju sa mi tieto:
Krups XP 400030, AEG EA 120 CREMA a Rowenta ES 5100.
Prosim napiste mi Vase skusenosti.
DAKUJEM
Usporiadat
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

deane7 Pozri príspevok
Zatiaľ ešte máme doma asi 1,5 kg nesky, tú musíme najskôr vypiť, lebo po kúpe kávovaru by už nešla asi na odbyt. Pozerám na infernete a aj u nás už od 300€ sú automaty s mlynčekom.
Takže ten soc z kávy to niekam dáva bokom?
asi takto nejako...toto video ma presvedčilo

Naposledy upravil Halli : 29.01.11 at 19:23
4 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
deane7 Pozri príspevok
V Rakúsku sme pozerali niečo takéto:
http://www.eduscho.at/Saeco-Kaffeevo...200004299.html
Pijeme Nescafé ale chýba mi tá príma aróma. S takými kávovarmi nemám nijaké skúsenosti, vôbec neviem čo takáto príprava kávy obnáša. Teda ako sa s tým robí, ako sa to čistí atď. Určite nechcem nič na nejaké tablety, jedine na zrnkovú kávu s mlynčekom. Táto cena 300€ je ešte pre mňa akceptovateľná, no viac nedám. To radšej budem ďalej piť tú Nesku. Čo mi poradíte?
Mám presne rovnaký. Kúpili sme na vianoce v NAY za 215 Eur. Bol v akcii a bol posledný. Funguje skvele. Má to keramický mlynček, ktorý sa nastavuje SÁM podľa druhu kávy. Ako písala lujza, najlepšia káva je asi tá tretia kým sa ten mlynček nastaví. Vľavo do nádobky naleješ vodu, vpravo ti vyhaduje použitú kávu. "Papuľuje" na všetko - preplnený odpad, nedostatok vody, nemá kávu .... Zvrchu je zásobník na kávu. Čiže, ak máš vodu a kávu, stačí stlačiť gombík, či chceš malú kávu, veľkú kávu alebo len vriacu vodu na čaj. Pred každým použitím aj hodinku po použití sa sám prečistí - teda trubky. Potom sa aj sám vypne, ale zásobník kávy musíš bohužiaľ vysypať ty . Podľa návodu, ktorý je priložený si veru kávu ani neurobíš, preto toľko píšem . Robí to peknú penu . Vľavo je ešte tryska na napenenie mlieka. Dokúp si džezvu - to je tá nádobka na mlieko. Do nej sa naleje cca 1,5dcl studeného mlieka, trysku ponoríš doň a gombík otočíš do polohy vľavo. Pozor ! Najprv sa tryska sama prečistí, takže ti pôjde do mlieka voda. Preto treba najprv nechať trysku Pinarello prečistiť , aby vytiekla voda a potom zasunúť trysku do mlieka. Ja to robievam tak,že si trysku otočím trochu vľavo a pod 45°uhlom držím džezvu a za pár sekúnd mám plnú džezvu napeneného mlieka. Pozor, tá vrchná kovová tyčka je horúca - neraz som sa popálila. No a potom penu pozbieram a dám do už vopred pripravenej kávičky. Peny je aj 3cm. Posypem škoricovým cukrom a mňáááám. Za tie peniaze sme nadmieru spokojní. Na internete je tento najlacnejší za 300 Eur. No a druh kávy si musíš zistiť sám podľa tvojej chuti. Nám chutila zatiaľ najviac taká čierna Meinl 0,5kg. Teraz sme kúpili zlatú1kg Meinl, ale nemchutí nám a ešte pretým sme mali Segarfreedo a tá nám tiež nemchutila.

Ták a hneď si ju idem urobiť Dobrú chuť !
Naposledy upravil jess : 29.01.11 at 08:48
3 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

deane7 Pozri príspevok
Jasne, pýtam sa ako lama, nikdy som taký kávovar nepoužíval, neviem o tom nič. Dlho pijeme Nesku, no asi je čas na zmenu. Tak napríklad 5-6 káv denne by sa v ňom varilo ak nepríde návšteva.
v pohode nevadí, tiež sme doma prešli "kávovými" štádiami dlho sme pili prekapávanú, fakt dlho, potom dlho nesku, mne potom prestala chutiť tak som pila zelený čaj až kým sme nekúpili espresso mašinu.asi mesiac máme plnoautomat, predtým sme mali klasický pákový zn.Gaggia/táto firma ako prvá na svete vyrobila espresso mašinu/ ten robil úžasnú kávu, plnoautomat ma zatiaľ nijako neohúril, ale ešte má poslednú šancu musím si kúpiť moju obľúbenú Naber caffe a keď z tej neurobí takú "kaficu" ako pákový tak už neviem
a k tvrdej vode ja som uvažovala, že by som skúsila robiť kávu z kojeneckej vody.ako často čistiť?možno raz za 2mesiace?
2 0
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
Zitulda Pozri príspevok
... aj ja som počula, že káva je fantastická. Nechutnala som ju, možná že raz-niekedy áno. Susedka tiež kúpila pre dcéru na Vianoce a vravela, že aj je najlepšia, ale vraj vypočítala náklady na jednu kávu a "údajne" vyjde jedna káva na cca 0,47 centov. A čo je pravda, že je veľa práce okolo prípravy?
Kto má taký kávovar už ste vypočítali cenu na jednu?
Dolce gusto mam uz nejaky mesiac. Kava je naozaj vyborna. Okolo pripravy nie je ziadna praca. Do zasobnika rano nalejes vodu a dalsi krok je uz iba vlozit kapslu/vybrat kapslu. To je vsetko. Podla potreby poutieras vnutro, ktore je obcas zaprskane od kavy. Ale to je v kazdom kavovare. Kapsle sa predavaju v dvoch druhoch balenia. Bud 16 kapsul s cistou kavou/kakaom/ladovym cajom alebo 8+8 kapsul - mlieko + kava . Cena balenia sa pohybuje okolo 4,90 € az 5,40€. Zalezi, kde nakupujes. Ale velmi casto byvaju v obchodoch akcie (skoro stale niekde, teraz napriklad Hypernova/Metro), ked je cena od cca 3,50€ do 4,20€. Takze pri akcii a variante 16 kapsul je cena jednej kavy cca od 0,22€ a pri normalnej cene do cca 0,35€. Hadam som to prepocitanie nepoplietol.
Naposledy upravil Matasias : 30.01.11 at 13:25
2 0
pekur pekur

pekur je offline (nepripojený) pekur

no hlavný rozdiel medzi Tassimo a Dolce Gusto je v tlaku. Tassimo píše o tlaku 3,3 bar, Dolce Gusto 15-19 v závislosti od modelu.
Hlavným nedostatkom oboch je obmedzený počet výrobcov kapsúl - zakaždým to robí len jedna firma Tassimo = Jacobs, Dolce Gusto = Nestle.
Pokaľ viem, najviac výrobcov rovnakých druhov kapsulí je na systém Espresso Point, ktorý pred viac ako 20 rokmi spustila Lavazza a dnes je viac ako 280 výrobcov káv ktoré tieto kapsule plnia. Ďalším podobným systémom je Caffitaly, u nás známa najmä od Tschibo, kde je tiež viacero výrobcov kapsúl na daný systém (na Slovensku dostať kapsule Caffitaly od spomínaného Tschibo, Július Meinl, Cremcaffé, Chicco d Oro, E-café, Dallmayr a možno aj viac). Na webe je mnoho týchto informácií, skúste pohľadať vez Google.
2 0
Zvalik Zvalik

Zvalik je offline (nepripojený) Zvalik

večná optimistka, ale už na hrane ... ...viac
Ahoj .... my máme v robote kávovar Saeco Go automat.... každé ráno nasypeme zrnkovú kávu a máme čerstvú kávičku... zatiaľ si na ňu nikto nesťažoval. Používame do nej zlatú Julius Meinl /tiež odskúšané, všetky ostatné boli kyselé/.
1 0
milenass milenass

milenass je offline (nepripojený) milenass

Ahojte poraďáci! Takže sa Vám opäť hlásim. Opravený (neopravený) kávovar mám opäť doma. Vraj mu nič nebolo a mám si riadne prečítať návod na použitie! Zaujímavé! Robila som všetko tak ako v návode a robím to aj teraz a zatiaľ funguje. Klop, klop ... Možno mu pomohlo natriasanie v aute Ale prišla som na to, že treba dopĺňať vodu, vyprázdňovať zásobník na odpad pri zapnutom stroji. Medzitým som si spravila poriadnu zásobu kávy. Rôzne druhy - no hneď prvý sáčok mi chutí a necítim žiadnu pachuť. Je to Italcaffé - espresso casa. Manžel hovorí, že som si kúpila hračku - takže som zatiaľ spokojná a už sa teším na zajtrajšiu kávičku
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ivantt Pozri príspevok
Prvý krát som kúpil mainl lebo vcera som inú nedostal a kolega od ktoreho mavam kavu dovolenkuje, nejak som pozabudol. A kamaratka co predavala v cechach kavovari saeco mi vozieva kavu co predavaju a ta nema chybu. NO nejakych par dni to vydrzim s meinl ked uz som ju kupil...
najlepšie je kupovať kávu ako píšeš , tam kde predávajú stoje a teda aj kávu, určite nie v bežných obchodných reťazcoch káva, ktorú tam predávajú je naozaj káva ale inak 100 ľudí 100 chutí a ešte Slováci ako takí nie sú kávičkári ako napr. Taliani, my sa tu na kávičkárov bez urážky iba hrajeme pijeme tu veľké mliekové kávy poobede, pričom v iných kávičkárskych krajinách sú to čisto kávy, ktorá sa pijú iba doobeda
1 0
milenass milenass

milenass je offline (nepripojený) milenass

Ahojte, takže po dvoch mesiacoch sa opäť ozývam. Kávovar zatiaľ pracuje v pohode, kávička má krásnu penu ale kapučíno veru poriadne neviem spraviť Z viacerých druhov káv som skončila výber a ustálila som sa na dvoch, ktoré úplne vyhovujú mojim chuťovým pohárikom.
1. miesto - AMANN KAFFEE PREMIUM DE LUXE
2. miesto - ITALCAFFÉ ESPRESSO CASA
Dnes som doplnila mlynček Alžírskou kávou, tak som zvedavá, aká to bude chuť. Mám ešte s príchuťou Baylis a Almond. Teším sa zajtra na kávičku Na zdravie
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

deane7 Pozri príspevok
V Rakúsku sme pozerali niečo takéto:
http://www.eduscho.at/Saeco-Kaffeevo...200004299.html
Pijeme Nescafé ale chýba mi tá príma aróma. S takými kávovarmi nemám nijaké skúsenosti, vôbec neviem čo takáto príprava kávy obnáša. Teda ako sa s tým robí, ako sa to čistí atď. Určite nechcem nič na nejaké tablety, jedine na zrnkovú kávu s mlynčekom. Táto cena 300€ je ešte pre mňa akceptovateľná, no viac nedám. To radšej budem ďalej piť tú Nesku. Čo mi poradíte?
naleješ vodu, nasypeš kávu+nastavíš mlynček, počkáš kým je voda zohriata a zapneš gombík
mlynček treba nastaviť tak aby káva veľmi rýchle nepretekalazmena v zomletí kávy sa ukáže asi tak pri tretej káve.
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

deane7 Pozri príspevok
Dík. A čo čistenie, ako často, náročnosť? V obchode sa tam s predavačkou neporadím keďže ona je taká hlúpa nevzdelaná, nevie vôbec po slovensky. Teda neviem či to tam bol presne ten typ, no cena bola taká.
dajú sa kúpiť také "odkalovacie" prášky, to sa nasype do nádržky nechá rozpustiť potom trošku odpustíš,aby sa to dostalo do všetkých trubiek necháš pôsobiť a potom to postupne odpustíš. ja som si to kupovala v "špeci"predajni kde predávajú aj kávu, kedysi boli na Mickievičovej v BA, teraz sú na Žilinskej v BA. ako často čistiť?podľa toho koľko kávy vypijete
1 0
milenass milenass

milenass je offline (nepripojený) milenass

Deane7, ja mám od jesene Saeco Odea Giro plus - je to niečo podobné a ak neberiem do úvahy prvotný zádrhel - tak zatiaľ pracuje v pohode (klop, klop). Manipulácia je jednoduchá: zapneš vypínač, nastavíš si silu kávy (slabu, strednú alebo silnú) a množstvo vody na šialku. Kávovar si sám pomelie kávu a ty už len čakáš na kávičku. My sme pili 20 rokov Nescu a veru už mám problém domíňať zásobu Gold-ky čo sme si vždy robili U nás je tiež poriadne tvrdá voda ale do kávovaru dávame vodu z kanvice Brita. Pijeme s mužom len tak 1-2 kávy denne a zatiaľ som ešte nemusela odvápňovať. Čistím ho tak raz za týždeň, takže veľa roboty s ním nie je
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

deane7 Pozri príspevok
Zatiaľ ešte máme doma asi 1,5 kg nesky, tú musíme najskôr vypiť, lebo po kúpe kávovaru by už nešla asi na odbyt. Pozerám na infernete a aj u nás už od 300€ sú automaty s mlynčekom.
Takže ten soc z kávy to niekam dáva bokom?
ten padá do takej nádržky,ktorú keď je plná vyprázdniš ,inak stroj nepôjde bude tam blikať závada
1 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

KEJKA Pozri príspevok
ja som kúpila dcére niečo takéto na kapsule, veľmi si to chváli.
https://www.dolce-gusto.sk/SK/Pages/...mpaign=etarget
... aj ja som počula, že káva je fantastická. Nechutnala som ju, možná že raz-niekedy áno. Susedka tiež kúpila pre dcéru na Vianoce a vravela, že aj je najlepšia, ale vraj vypočítala náklady na jednu kávu a "údajne" vyjde jedna káva na cca 0,47 centov.
Naposledy upravil Zitulda : 30.01.11 at 12:48
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

lujza.j Pozri príspevok
dajú sa kúpiť také "odkalovacie" prášky, to sa nasype do nádržky nechá rozpustiť potom trošku odpustíš,aby sa to dostalo do všetkých trubiek necháš pôsobiť a potom to postupne odpustíš. ja som si to kupovala v "špeci"predajni kde predávajú aj kávu, kedysi boli na Mickievičovej v BA, teraz sú na Žilinskej v BA. ako často čistiť?podľa toho koľko kávy vypijete
http://www.mycoffee.sk/index.php?cPath=1_17
1 0
milenass milenass

milenass je offline (nepripojený) milenass

CherryAnn, ja mám Saeco Odea Giro Plus a som celkom spokojná. Kávička nám chutí, kapučíno nerobievam lebo ho nemám rada. Nespresso neviem posúdiť lebo som ho ešte nepila, hoci sa mi dizajnovo veľmi páčilo. Bála som sa ho - lebo čo keď by mi nesadol konkrétny druh kávy Predsa len výber zrnkovej kávy je asi väčší. Je len na Tebe koľko chceš do toho investovať -ale je to fakt pohodlné robenie kávičky
Naposledy upravil milenass : 12.02.11 at 23:08
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

jess Pozri príspevok
Máme SAECO X small a káva je zakaždým keď ju zmeníme iná. Tak si myslím, že to nie je iným kávovarom, ale použitou kávou
vždy to je o káve " zo štandardky " dobré presso nikdy nebude
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
lujza.j Pozri príspevok
Buchač, tvoje koťogo je bez pochyby super ale na mokka kávu. presso v ňom neurobíme
Hm ....a poviem Ti ja ???
Tu je odpoveď ...rokmi overená pravda ...ako keby som ja vravel ...ako keby som ja písal ...

http://klimo.blog.sme.sk/c/721/Pamat...na-kotogo.html
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

buchač Pozri príspevok
Hm ....a poviem Ti ja ???
Tu je odpoveď ...rokmi overená pravda ...ako keby som ja vravel ...ako keby som ja písal ...

http://klimo.blog.sme.sk/c/721/Pamat...na-kotogo.html
vždy sa na dovolenke v HR smejem ako majú vypredané Koťogá, to je prvé čo Taloši, ale aj Aziati kupujú, normálne to tam je vypredané. a to Chorváti robia super presso. milujem ich ristretto so super cremou
http://kaviaren.com/clanky/clanky/13...espresso-fakty
ale aj tak si vždy strašne pochutím, keď nám domáca hneď pri príchode urobí ich kávu v džezve.
1 0
laurin laurin

laurin je offline (nepripojený) laurin

Ceny pri tychto dvoch typoch su porovnatelne. Ja som si teraz kupil bosch tassimo t20 - ten najnizsi model. Ma kapsule naplnene skutocnou mletou kavou (co ma asi aj nestle ale nie som si isty). Kava je od Jacobs a taku som pil aj predtym (kronung) takze preto som aj vybral tento. Mletu kavu Nescafe/Nestle som v obchode nevidel, a nerad by som pil "nesku" z kapsul.
Ale ked kupovat tak potom v Rakusku - cena minuly tyzden v Billa za t20 - €49,9
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať