Zavrieť

Porady

ROZPUSTENIE ZDRUŽENIA OSÔB NA SPOLOČNÉ PODNIKANIE

Potrebujem napísať ZMLUVU O ROZPUSTENÍ ZDRUŽENIA OSÔB NA SPOLOČNÉ PODNIKANIE a neviem ako na to. Hľadám nejakú pomoc. Ak by niekto mal k dispozícii vzor vyššieuvedenej zmluvy, bol by som vďačný, ak by ste mi ho preposlali. Uvítam každú radu.

Ďakujem.
Naposledy upravil Michal1303 : 31.08.07 at 18:06
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Monika Kováčová
    uvedená záležitosť nie je absolútne jednoduchá a už vôbec sa nedá riešiť formou nejakého vzoru. Ide o to, že v dohode o ukončení spoločnej podnikateľskej činnosti sa uvádza majetkové rozdelenie (zásoby, pohľadávky, záväzky atď) v zmysle už uzatvorenej Zmluvy o združení. V prvom rade treba preštudovať Zmluvu o združení, kde záležitosti ohľadne rozdelenia sú už dohodnuté. Ďalej treba dohodnúť presný deň ukončenia spoločného podnikania a k tomuto dňu zostaviť účtovnú závierku. V dohode o ukončení sa uvádza presné položkovité členenie zostatku majetku a záväzkov a ich rozdelenie.

    Odporúčam obrátiť sa na právnika.
    Dakujem za Vašu odpoved. Ja už mám hotové rozdelenie majetku, výnosov, nákladov, zásob... len potrebujem vedieť ako mám napísať zopár riadkov na rozpustenie združenia. Rozdelenie združenia bolo vykonané podľa jednotlivých článkov zmluvy o združení.
    Monika Kováčová
    Michal1303 Pozri príspevok
    . len potrebujem vedieť ako mám napísať zopár riadkov na rozpustenie združenia.

    Ak je už združenie právne rozdelené (t.j. uzatvorená dohoda o rozdelení) mohol by si upresniť na aký účel potrebuješ napísať zopár riadkov na rozpustenie združenia? Pretože takto ti odpovedať neviem ako... Asi sa nerozumieme o čo vlastne ide. Ďakujem za upresnenie.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Tak ako ste uzatvorili Zmluvu o združení FO , tým spôsobom aj ukončíte činnosť združenia .Ja by som spísala Dohodu o ukončení činnosti združenia FO uzatvorenej dňa .............., kde by boli zastúpené strany ...................................všetci členovia združenia FO menovite aj s potrebnými údajmi o ich totožnosti .To dúfam nemusím popisovať , nakoľko predpokladám , že viete ako sa píšu dohody resp. zmluvy .
    Dohoda by pojednávala o tom , že účastníci tejto Dohody sa uzniesli , alebo dohodli o ukončení ich spoločnej činnosti dňom ........2007 .
    ďalšie dojednania by boli čo sa týka rozdelnia príjmu , výdavkov ,záväzkov,pohľadávok , majetku a navrátenia prípadne vloženého majetku na spoločné užívanie ........to Vy musíte vedieť čo kto , koľko a kedy, uviesť dátum do kedy sa finančne vysporiadate .....nakoniec môžete aj uviesť , že uzávierka/včetne všetkých výkazov-komplet / zostavená dňa toho a toho je neoddeliteľnou súčasťou tejto dohody /nakoľko píšete že všetko už máte pripravené /.
    V neposlednom rade , pripomínam spoločnú zodpovednosť aj za možné nevysporiadané záväzky .....

    Pokiaľ ste mali dobre vypracovanú Zmluvu o združení FO za účelom spoločného podnikania , ktorá je veľmi dôležitá , tak v pôvodnej zmluve ukončenie združenia a majetkové vysporiadanie musíte mať riešené ...t.j. ako, v akom pomere a do akého termínu .Čiže pri horeuvedenj dohode vychádzate z pôvodnej zmluvy .


    Pokiaľ bolo v združení všetko v poriadku a viete sa pekne rozísť a spravodlivo finančne vysporiadať , tak podľa môjho názoru právnika netreba , toho treba vtedy , keby nastal problém vo výške vyrovnania .
    Naposledy upravil Zita5 : 27.08.07 at 15:55

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    ermon Pozri príspevok
    uvedená záležitosť nie je absolútne jednoduchá a už vôbec sa nedá riešiť formou nejakého vzoru. Ide o to, že v dohode o ukončení spoločnej podnikateľskej činnosti sa uvádza majetkové rozdelenie (zásoby, pohľadávky, záväzky atď) v zmysle už uzatvorenej Zmluvy o združení. V prvom rade treba preštudovať Zmluvu o združení, kde záležitosti ohľadne rozdelenia sú už dohodnuté. Ďalej treba dohodnúť presný deň ukončenia spoločného podnikania a k tomuto dňu zostaviť účtovnú závierku. V dohode o ukončení sa uvádza presné položkovité členenie zostatku majetku a záväzkov a ich rozdelenie.

    Odporúčam obrátiť sa na právnika.

    Monika veľký súhlas s príspevkom , jedine čo sa rozchádzame tak v právnikovi ja by som sa na právnika obrátila v prípade problémov .
    ermon Pozri príspevok
    Ak je už združenie právne rozdelené (t.j. uzatvorená dohoda o rozdelení) mohol by si upresniť na aký účel potrebuješ napísať zopár riadkov na rozpustenie združenia? Pretože takto ti odpovedať neviem ako... Asi sa nerozumieme o čo vlastne ide. Ďakujem za upresnenie.

    Majetok, pohľadávky, záväzky, zásoby.... mám rozdelené, no potrebujem napísať Zmluvu o ukončení združenia. Súpis rozdeleného majetku atď. by som pripojil ako prílohu k zmluve.

    Vopred ďakujem za Vašu odpoveď.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Michal1303 Pozri príspevok
    Ďakujem Vám za Vašu odpoveď. Zmluva nie je problém. Napísať ju môžem za pár minút. Len chcem vedieť akú mám mať formálnu stránku zmluvy pretože, môže sa stať, že vďaka formálnej stánke ju bývalý spoločník môže vyhlásiť za neplatnú. Toho sa najviac obávam. Dnes ju podpíše a zajtra ju môže vypovedať pre formálne nezrovnalosti.
    Tu pripájam link ...možno pomôže
    http://sk.wikipedia.org/wiki/Pr%C3%A1vny_%C3%BAkon


    Je mi ľúto , ale vzor na Dohodu o ukončení združenia FO nemám , možno sa niekto nájde čo by ju pripojil .Ale , ako cítim z Vášho príspevku , že máte obavu , tak tu by som skutočne postupovala podľa rady ermon ....a to obrátiť sa na právika ,lebo ak sa obávate čo môže spraviť ten a ten člen bývalého združenia , tak neviem , fakt jedine právnik .

    ROZPUSTENIE ZDRUŽENIA OSÔB NA SPOLOČNÉ PODNIKANIE

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.