Zavrieť

Porady

Interné doklady v MRP

ekonomka
Robím v MRP Win a kde prosím zadám interný doklad.Priamo do účt.denníka.Pekný deň všetkým. Dakujem.
Usporiadat
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

Ja aj Výpisy z banky, pokladničné doklady, interné doklady zadávam priamo do účtovného denníka.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Ako si to potom kontroluješ nie je to všetko pomiešané?Ako potom prečíslovávaš doklady v účt.denníku? Začiatky sú u mna ťažké!!! Robila som s iným programom.
Chcem sa ešte opýtať ako mám riešiť pokladničné doklady ked ich nechcem písať ručne a dosť ma štve pri tlačení predkontácie číslo v účt.denníku. Ak niečo vložím a prečíslujem denník tak potom sa zmenia tieto čísla čo už budú vytlačené na pokl.dokladoch.

Pomooc, poradte mi!!!
Naposledy upravil Valika : 17.02.05 at 10:01
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Valika, ja so Ti už ohľadom tých pokladničných písala, ale možno si si nevšimla môj príspevok adresovaný Tebe. Takže ja Ti ho prikladám ešte raz.


Vedela by som Ti pomôcť ešte tým, že by Ti MRP výd. dokladov nezapísalo to nešťastné číslo, ale len prázdnu kolónku, a ty by si tam mohla por. číslo potom keď prečísluješ denník ručne dopísať. Ak by si to takto chcela, sú dve verzie, buď Ti pošlem súbor, ktorý by si si uložila do svojho programu, presne by som Ti popísala kde, alebo druhá možnosť - viešť si skopírovať predlohy v MRP a potom ich editovať? Aj o tom by som Ti popísala, kde, čo a ako. Ale napíš mi čo by si zvládla lepšie.
Práca s Windowsom, alebo práca s MRP?

Ale myslím si, že ten prvý spôsob je ľahší,
Ak Ti to bude vyhovovať, že si ručne zapíšeš to poradové číslo z denníka,tak sa ozvi.

Ohľadom interných dokladov: zadávam ich rovno do denníka. Všetky doklady sa dávajú do denníka. Ešte aj výpisy, zúčtovanie miezd.
Nemám s nimi problém, je to aj prehľadné, treba pracovať s výstupmi. O prečíslovaní som tu tiež raz písala presný postup, skús si to niekde vyhľadať. Ak by si nenašla potom Ti to pošlem ešte raz.
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Ahoj Lenkak čítala som aj Tvoj predošlý príspevok ohľadom pokl.dokladov, dakujem Ti vopred za pomoc.Skús ma navigovať keby som si chcela editovať tie výstupy v MRP.Nechcem si potom dopisovať čísla z účt.denníka do výd.resp.príjm.dokladov. Musí tam byť to číslo z účt.denníka??
0 0
Pavla P Pavla P

Pavla P je offline (nepripojený) Pavla P

Lenka, prosim ta, mozes mi poslat ten subor, co treba ulozit do programu?? Aj s popisom ako? Ak nie, tak neva.
Dakujem.

pauline@zoznam.sk
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Pavla P:
Súbor som Ti poslala aj s popisom na tvoj mail, len dodávam, aby si súbor neotvárala, (aby si sa nenaplašila, len Ti vypíše čo obsahuje), ale hneď si ho ulož tam kde som Ti písala. Klikneš na Prílohu a pravým tlačítkom myši dáš voľbu Save as (uložiť ako) a zadáš cestu.
Prajem príjemné tlačenie.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Valika
dá sa to spraviť aj bez toho číslovania.
Postup:
1. Otvor si MRP, choď do Účtovného denníka, nastav sa na doklad, na ktorý si chceš vytlačiť PPD, alebo VPD.
2. Choď na Výstupy, a na Pokladničný doklad.
Pozri si nasledujúci obrázok.
mrp1o.JPG  
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Valika:
Potom choď na kolónku Skopírovať a program sa Ťa opýta Skopírovať aktuálnu predlohu výstupnej zostavy? Daj áno, a potom sa Ti zobrazí Predloha výstupnej zostavy pod názvom A1 Pokladničný doklad s DPH a predkontáciou. Viď. nasledujúci obrázok.
mrp2o.JPG  
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
3. Choď na kolonku Editovať (je nad kolonkou Skopírovať). Potvrď, zobrazí sa Ti nasledovná predloha:
mrp3o.JPG  
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ty budeš mať túto predlohu vyplnenú tvojimi údajmi, a takisto budeš tam mať aj to poradové číslo. Ty si klikneš na ten štvorček s tým číslom on sa Ti orámikuje (označí) a stlačíš klávesu delete. Tá kolónka Ti potom z tade zmizne. Takisto si označ aj nad tým číslom kolónku s názvom Číslo stlač delete, a klikni si aj na aj prázdny obdĺžnik nad ním, stlač delete. Viď obrázok:
mrp3ob.JPG  
mrp4o.JPG  
1/1
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Už Ti zostáva iba uložiť túto predlohu (stlačíš z druhého radu prvú ikonu) pozri si obrázok, túto editáciu ukončíš kliknutím na krížik vpravo hore, alebo kombináciou kláves Alt+F4 a potom hor sa do tlačenia. Vždy tlač s touto predlohou. Verím, že sa Ti to podarí. Snažila som sa Ti to vysvetliť čo najjednoduchejšie.
mrp5o.JPG  
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Lenka dakujeme si super.Podarilo sa mi to. Ak som správne pochopila vytvorila sa mi nová moja výstupná zostava A1 napr. a potom všetky pokladničné doklady budem tlačiť cez A1 a nie cez napr. 04 čo je zadané priamo v programe.Velmi si mi pomohla.No proste začiatky sú ťažké.Dííík.

Valika

Úspešný den Ti prajem.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Som rada že si to pochopila. Veľmi sa teším!!!!!.
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Dajú sa interné doklady zadávať aj v MRP-DOS-JÚ??? Vie mi niekto poradiť???
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Čo potrebuješ v JU zaúčtovať interným dokladom? V MRP pod Win to viem spraviť, ale dalo by sa niečo pozrieť, len by som chcela vedieť niečo konkrétnejšie. Je to odpis? Môžeš napísať?
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

lenkak
Čo potrebuješ v JU zaúčtovať interným dokladom? V MRP pod Win to viem spraviť, ale dalo by sa niečo pozrieť, len by som chcela vedieť niečo konkrétnejšie. Je to odpis? Môžeš napísať?
Ďakujem za ochotu:-) Mám videopožičovňu a potrebujem zo stavu "odpísať"
100 ks VHS v nákupnej hodnote cca.70.000,-. VHS sú evidované ako tovar.
Neviem ako ich správne odpísať, aby mi zmizli zo stavu a znízila sa mi zásoba tovaru. ???????
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Máš JU aj so skladom, a tento tovar tam evidovaný - myslím v sklade?
Naposledy upravil lenkak : 23.02.05 at 20:15
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Nie, požičovňu nevediem cez sklad v MRP, i keď v programe ho mám. Inventúru robím tak, že vytlačím zoznam nosičov z programu, ktorý mám vo videopožičovni.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ak dobre rozumiem potrebuješ si z "nákup tovaru" odpočítať nákup kaziet ako nepoužiteľné, nespĺňajú podmienky ... v hodnote 70000.(odmínusovať)
Naposledy upravil lenkak : 23.02.05 at 20:29
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Presne tak...:-(
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať