Zavrieť

Porady

SBS

Zdravim.Ma tu niekto SBSku?Potreboval by som vediet ci na to treba vysoku skolu, alebo len kurz odbornej sposobilosti.
Usporiadat
wip wip

wip je offline (nepripojený) wip

Kurz typu P v najbližšej dobe otvárame. Kontakt na stránke wipsecurity.sk
0 0
matej85 matej85

matej85 je offline (nepripojený) matej85

Chcel by som sa opytat, ze ako je to s robenim odbornych kurzov SBS? Kolko ludi by som musel mesacne zohnat, aby sa mi to oplatilo, je o tieto kurzy velky zaujem? Da sa prezit len s tymito kurzami, alebo treba k tomu aj straznu sluzbu?
0 0
Baty Baty

Baty je offline (nepripojený) Baty

ak si urobim preukaz typu P, mozem vykonavat straznu, detektivnu sluzbu aj odbornu pripravu a poradenstvo, je to tak ????

dikes
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Baty Pozri príspevok
ak si urobim preukaz typu P, mozem vykonavat straznu, detektivnu sluzbu aj odbornu pripravu a poradenstvo, je to tak ????

dikes

áno, zákon č 379/1997 o SBS bol zrušený a ozaj platí 473/2005 (oprava na základe správnej a aktuálnej info GabiZ.)
Naposledy upravil Economic : 21.08.12 at 09:50 Dôvod: oprava a doplnenie
0 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

Economic Pozri príspevok
áno, pozri zákon č 379/1997 o SBS
Tento zákon bol zrušený zákonom č. 473/2005 Z.z. Zákon o poskytovaní služieb v oblasti súkromnej bezpečnosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov (zákon o súkromnej bezpečnosti)
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Jasné, zle mi to v prvý moment vyhľadalo 473/2005 treba pozerať .
0 0
matej85 matej85

matej85 je offline (nepripojený) matej85

Baty Pozri príspevok
ak si urobim preukaz typu P, mozem vykonavat straznu, detektivnu sluzbu aj odbornu pripravu a poradenstvo, je to tak ????

dikes
Na detektivnu sluzbu a odbornu pripravu musis mat okrem P preukazu aj vysoku skolu, bud v odbore pravo, alebo bezpecnostne sluzby, alebo hocijaku vysoku skolu+prax v bezpecnostnych zlozkach. Na straznu sluzbu ti staci stredna.
0 0
Baty Baty

Baty je offline (nepripojený) Baty

Ahoj, presne neviem ako začat alebo formulovat požiadavku, otazku, skusim takto: Vedel by ma niekto navigovat praktickými radami pri zakladaní SBS ? Mam VS v zodpovedajucom smere, preukaz typu P, , splnam aj dalsie potrebne veci, viem čo treba k udeleniu licencie, ake knihy a evidencie sa maju viest. Skor by som potreboval nejaku osnovu, ako postupne spravit vsetky nalezitosti, resp. existuje nejaka publikácia, ktorá by ma viedla tymto smerom ??? Nie som lenivec, nastudujem si to Alebo len zákonom sa mam riadit ?? Tam zas nie je či napr. evidenciu osob poverených výkonom fyzickej ochrany musim vytvorit alebo je moznost zakúpit taketo evidencie a pod.

dakujem
0 0
bond007 bond007

bond007 je offline (nepripojený) bond007

Baty chcel by som sa spytat, kde si robil kurz P a kolko to stalo? Skuska bola narocna? Z coho vsetkeho pozostavala?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

chcela by som vedieť, aké práva i povinnosti majú pracovníci SBS-ky pri kontrolovaní kupujúcich v nákupných strediskách (bola som označená za zlodejku, pretože som pípala, nie len pri odchode ale už pri vchode na plochu obchodného reťazca)

ďakujem
0 0
matej85 matej85

matej85 je offline (nepripojený) matej85

Osoby poverené výkonom fyzickej ochrany podľa
tohto zákona sú oprávnené
a) presvedčiť sa zrakom, hmatom alebo technickými
prostriedkami, či ten, kto vstupuje do chráneného
objektu alebo na chránené miesto alebo z neho vystupuje,
nemá pri sebe alebo na sebe predmety pochádzajúce
z protiprávnej činnosti súvisiacej s chráneným
objektom, chráneným miestom alebo
chránenou osobou alebo nemá pri sebe alebo na
sebe predmety, ktorými by mohol spáchať protiprávnu
činnosť, a tieto mu odobrať,
1 0
Baty Baty

Baty je offline (nepripojený) Baty

Ak chcem vykonávať odbornú prípravu potrebujem: učebný plán, osnovy, zoznam lektorov, priestory ( s posudkom hygieny ), s tým všetkým na krajské riaditeľstvo a komisiu.


Osnovy a učebný plán mi vypracujú lektori ? Bolo mi povedané že áno. Potrebujem zdravotného pracovníka, právnika, požiarnika, policajta, bezpečnostného pracovníka. V štvrtej časti § 81 je uvedené aké údaje mám uviesť o lektoroch a ich čestné vyhlásenia, ale nepíše sa akých lektorov potrebujem. Ako si vyberiem lektorov, aké musia mať zaradenie ? Stačí im poslať nejakú obyčajnú žiadosť, alebo su nejaké vzorové.
A ešte otázka - AK budem mať lektorov, osnovy, učebné plány, môžem ja ako prevádzkovateľ s licenciou vykonávať prednášky ? Ak budem mať súhlas lektora samozrejme.


Viem, že niektorá tlačivá sa dajú stiahnuť z interentu ( čestné vyhlásenia o bezúhonnosti ), ale tlačivá ako záznamník, výpis zo záznamníka, zmluva o poskytovaní služby, nahlásenie uchádzačov na skúšku, si mám vypracovať sám, alebo sú k dispozícii.
0 0
matej85 matej85

matej85 je offline (nepripojený) matej85

k tym lektorom:
a.) spĺňa podmienku vzdelania podľa § 17 ods. 2 a má
päťročnú prax v odbore právo alebo v odbore bezpečnostné služby, ak má vykonávať lektorskú činnosť z právnych predmetov,
b.) získala vysokoškolské vzdelanie na lekárskej fakulte
alebo je zdravotnícky inštruktor Slovenského červeného kríža, ak má vykonávať lektorskú činnosť
z poskytovania prvej pomoci,
c.) má ukončené ucelené štúdium v študijnom odbore
požiarnej ochrany s päťročnou praxou v tomto odbore
alebo je technik požiarnej ochrany s desaťročnou
praxou, ak má vykonávať lektorskú činnosť z požiarnej
prípravy.

Okrem licencie ti treba aj akreditaciu
0 0
Baty Baty

Baty je offline (nepripojený) Baty

Dakujem, nejako som to nepostrehol, musim čitať pozornejšie. Potrebujem teda lektora na právne predmety, lektorskú činnosť z poskytovania prvej pomoci, lektorskú činnosť z požiarnej prípravy, takže troch, správne ??
0 0
wip wip

wip je offline (nepripojený) wip

Ale radšej si obaja preštudujte AKTUÁLNE znenie zákona.
0 0
matej85 matej85

matej85 je offline (nepripojený) matej85

No podla tej novely pozeram, ze pribudlo: "všeobecne záväzné právne predpisy týkajúce sa ochrany osobných údajov v rozsahu 5 hodín."
Ak tomu dobre rozumiem, tak treba jedneho zdravotnika, jedneho poziarnika a jedneho pravnika, alebo policajta
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
wip Pozri príspevok
Ale radšej si obaja preštudujte AKTUÁLNE znenie zákona.
...presne ...
matej85 Pozri príspevok
No podla tej novely pozeram, ze pribudlo: "všeobecne záväzné právne predpisy týkajúce sa ochrany osobných údajov v rozsahu 5 hodín."
Ak tomu dobre rozumiem, tak treba jedneho zdravotnika, jedneho poziarnika a jedneho pravnika, alebo policajta
Pribudlo asi aj viac ....

Zákon o poskytovaní služieb v oblasti súkromnej bezpečnosti (zákon o súkromnej bezpečnosti)
Zákon č. 473/2005 Z. z. - úplné znenie
(aktualizované úplné znenie - stav k 6. 9. 2012)

http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/...j-bezpecnosti/
0 0
Baty Baty

Baty je offline (nepripojený) Baty

podla mojich info mala byt novela od februara 2013....... Existuje stránka kde sú vždy nove zákony ?? alebo aby mi chodili upozornenia na prípadné zmeny ? a rovnako, rozsah hodín a pod, teda nejaká príručka ako správne postupovať pri prevádkovaní sbs, dakujem
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Baty Pozri príspevok
podla mojich info mala byt novela od februara 2013....... Existuje stránka kde sú vždy nove zákony ?? alebo aby mi chodili upozornenia na prípadné zmeny ? a rovnako, rozsah hodín a pod, teda nejaká príručka ako správne postupovať pri prevádkovaní sbs, dakujem
Samozrejme , že existuje ...

https://lt.justice.gov.sk/Material/M...5259&langEID=1
0 0
matej85 matej85

matej85 je offline (nepripojený) matej85

Aka je odmena pre tych lektorov? Je to niekde pevne stanovene, alebo je to vec dohody? Kolko v praxi pytaju za 1 hod prednasky? Nieje problem najst tych lektorov? Teda lekara, poziarnika, policajta, kedze tie kurzy su cez pracovny tyzden.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať