Zavrieť

Porady

Rodičovská dovolenka a dohoda o prac. činnosti

Dobrý deň. Mám otázku. Máme zamestnankyňu na rodičovskej dovolenke. Zamestnanec, ktorý nastúpil na jej miesto dal k 15. 9 výpoveď, pracovné miesto ostáva voľné a naši konatelia jej ponúkli, či nechce pracovať na dohodu o pracovnej činnosti a chodila by do práce dvakrát do týždňa na 3 hodiny. Je to správne ? Môže byť na RD a v tej istej spoločnosti mať aj Dohodu ? Ďakujem.
Usporiadat
ZDENIELA ZDENIELA

ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

som kto som
Zamestnanec môže byť v pohode u jedného zamestnávateľa zamestnaný na hlavný pracovný pomer aj na dohodu. Takže dohoda cez rodičovskú dovolenku nie je problém. Ale problém je v tom, že dohoda o vykonaní práce nesmie byť na tú istú činnosť ako je hlavný pracovný pomer. Len neviem, či to platí i k dohode o pracovnej činnosti.
0 0
petacuckova petacuckova

petacuckova je offline (nepripojený) petacuckova

Ani v takom prípade nemôže byť dohoda o pracovnej činnosti ( myslím tým tú istú činnosť ), ak zamestnanec je na rodičovskej dovolenke ?
0 0
seda seda

seda je offline (nepripojený) seda

Dobrý deň, pozriete sa mi, či to môže byť správne? Máme zamestnankyňu na RD a chceme ju zamestnať na DoPČ.
Výkon funkcie nesmie byť rovnaký ako v TPP.
Obdobie trvania neurčito.
Trvanie maximálne 10 hod. týždenne.
Príjem akýkoľvek.
Môže podpísať vyhlásenie.
Ďakujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

seda Pozri príspevok
Dobrý deň, pozriete sa mi, či to môže byť správne? Máme zamestnankyňu na RD a chceme ju zamestnať na DoPČ.
Výkon funkcie nesmie byť rovnaký ako v TPP.
Obdobie trvania neurčito.
Trvanie maximálne 10 hod. týždenne.
Príjem akýkoľvek.
Môže podpísať vyhlásenie.
Ďakujem.
Samozrejme, že môže podpísať vyhlásenie.
0 0
JM1968 JM1968

JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

seda Pozri príspevok
Dobrý deň, pozriete sa mi, či to môže byť správne? Máme zamestnankyňu na RD a chceme ju zamestnať na DoPČ.
Výkon funkcie nesmie byť rovnaký ako v TPP.
Obdobie trvania neurčito.
Trvanie maximálne 10 hod. týždenne.
Príjem akýkoľvek.
Môže podpísať vyhlásenie.
Ďakujem.
Dobrý deň, prosím ešte stále platí, že ak zamestnáme našu zamestnankyňu, ktorá poberá rodičovský príspevok, na DoPČ, nesmie mať tú istú pracovnú činnosť ako na riadny PP?
Vďaka
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

V § 228a ZP som žiadne také obmedzenie nenašla,môže mať uzatvorenú dohodu o PČ aj na činnosť ako vv PP.
0 0
JM1968 JM1968

JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

vikinka Pozri príspevok
V § 228a ZP som žiadne také obmedzenie nenašla,môže mať uzatvorenú dohodu o PČ aj na činnosť ako vv PP.
Ďakujem, pekný večer
0 0
hodmon hodmon

hodmon je offline (nepripojený) hodmon

Dobry den,
som na rodicovskej dovolenke.Mozem sa zamestnat u svojho zamestnavatela na dohodu, ak budem v podstate vykonavat to iste? Alebo je lepsie zamestnat sa na nejaky skrateny uvazok? Aky vplyv by to malo na rodicovsky prispevok , ak by isiel hore tak ako bolo navrhnute len zenam , ktore osatli doma s dietatom a nepracuju?
0 0
petacuckova petacuckova

petacuckova je offline (nepripojený) petacuckova

Dobrý deň. Mám zamestnankyňu, ktorá je na rodičovskej dovolenke, tá jej končí v januári 2010. Na jej pracovnom mieste bol ZC, ktorého povýšili a už nechcú na tých 10 mesiacov brať nového, tak jej navrhli, aby chodila dvakrát do týždňa do skončenia RD ona. Aké mám možnosti, resp. akoby to bolo najsprávnejšie urobiť ?
1. Môže byť na dohodou o pracovnej činnosti, na 10 hod týždenne alebo dohodu o vyk.práce na 350 ročne, druh práce musí byť iný ako má v zmluve ?
2. Alebo pracovná zmluva na kratši pracovný čas.
Ona podľa mňa so zmluvou súhlasiť nebude, kvôli odvodom...
0 0
petacuckova petacuckova

petacuckova je offline (nepripojený) petacuckova

Vie mi niekto prosím Vás poradiť ? Ďakujem veľmi pekne.
Naposledy upravil petacuckova : 16.02.09 at 11:14
0 0
petacuckova petacuckova

petacuckova je offline (nepripojený) petacuckova

Poradte ak viete :-)...
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

petacuckova Pozri príspevok
Dobrý deň. Mám otázku. Máme zamestnankyňu na rodičovskej dovolenke. Zamestnanec, ktorý nastúpil na jej miesto dal k 15. 9 výpoveď, pracovné miesto ostáva voľné a naši konatelia jej ponúkli, či nechce pracovať na dohodu o pracovnej činnosti a chodila by do práce dvakrát do týždňa na 3 hodiny. Je to správne ? Môže byť na RD a v tej istej spoločnosti mať aj Dohodu ? Ďakujem.
môže
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

petacuckova Pozri príspevok
Dobrý deň. Mám zamestnankyňu, ktorá je na rodičovskej dovolenke, tá jej končí v januári 2010. Na jej pracovnom mieste bol ZC, ktorého povýšili a už nechcú na tých 10 mesiacov brať nového, tak jej navrhli, aby chodila dvakrát do týždňa do skončenia RD ona. Aké mám možnosti, resp. akoby to bolo najsprávnejšie urobiť ?
1. Môže byť na dohodou o pracovnej činnosti, na 10 hod týždenne alebo dohodu o vyk.práce na 350 ročne, druh práce musí byť iný ako má v zmluve ?
2. Alebo pracovná zmluva na kratši pracovný čas.
Ona podľa mňa so zmluvou súhlasiť nebude, kvôli odvodom...
odpovedala som ti omylom na starý príspevok, ale odpoveď je tá istá, že môže aj na dohodu, aj na PP.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

petacuckova Pozri príspevok
Dobrý deň. Mám zamestnankyňu, ktorá je na rodičovskej dovolenke, tá jej končí v januári 2010. Na jej pracovnom mieste bol ZC, ktorého povýšili a už nechcú na tých 10 mesiacov brať nového, tak jej navrhli, aby chodila dvakrát do týždňa do skončenia RD ona. Aké mám možnosti, resp. akoby to bolo najsprávnejšie urobiť ?
1. Môže byť na dohodou o pracovnej činnosti, na 10 hod týždenne alebo dohodu o vyk.práce na 350 ročne, druh práce musí byť iný ako má v zmluve ?
2. Alebo pracovná zmluva na kratši pracovný čas.
Ona podľa mňa so zmluvou súhlasiť nebude, kvôli odvodom...
Áno, môže pracovať aj na dohodu, a dokonca bez zníženia RP. Alebo na KPČ.
0 0
7lienka 7lienka

7lienka je offline (nepripojený) 7lienka

Prosím Vás a keď nastúpila zamestnankyňa na rodičovskú 28.1.2009 tak môže robiť na dohodu bez zrušenia rodičovského príspevku?
Aké má zamestnávateľ povinosti voči sociálke, musí platiť celé odvody alebo nie.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

7lienka Pozri príspevok
Prosím Vás a keď nastúpila zamestnankyňa na rodičovskú 28.1.2009 tak môže robiť na dohodu bez zrušenia rodičovského príspevku?
Aké má zamestnávateľ povinosti voči sociálke, musí platiť celé odvody alebo nie.
Áno, môže. Zamestnáv. ju prihlási (pred začatím vykonáv. prác) do SP. Odvádza len G a ÚP.
0 0
7lienka 7lienka

7lienka je offline (nepripojený) 7lienka

A nekráti sa jej potom ten rodičovský podľa nového.
Nechcem jej pohoršiť.... zase až toľko nezarobí ::((
dík
0 0
7lienka 7lienka

7lienka je offline (nepripojený) 7lienka

nekráti sa ten RP?
prosím
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

7lienka Pozri príspevok
nekráti sa ten RP?
prosím
Pri dohode nie, ale pri PZ sa bude.
0 0
blska19 blska19

blska19 je offline (nepripojený) blska19

dobry den, trosku odbocim od temy, ale chcela by som sa poradit so skusenymi. Ako je to s MD a prechodom na RD? Mam to sledovat ja a robit zmeny v systeme a hlasit SP? Alebo je povinna zamestnankyna mi to nahlasit? Minuly rok sa mi casto stalo, ze mi to nenahlasili, ale po polroku mi oznamila mzdarka, ze ta a ta je uz na RD... poradte mi, prosim, ja som v tom nova...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať