Zavrieť

Porady

Orange-reklamácia

Poradí mi niekto, ako postupovať ďalej keď som reklamovala telefón v Orange, tam sa ale vyjadrili, že bol poliaty tekutinou a zmenili mi status záručný na nezáručný. S tým som samozrejme nesúhlasila, pretože telefón nebol poliaty tekutinou, ťahá sa to celé už od mája 2007. Nakoniec pripustili, že nemusel byť poliaty vodou, ale mohol sa poškodiť aj používaním vo vlhkom prostredí, napriek tomu pokladajú moju reklamáciu za neopodstatnenú. Ja som sa však nikde v návode na používanie nestretla so zákazom používať telefón vo vlhkom prostredí ani s prípustnými hodnotami vlhkosti vzduchu. Keďže mi v novembri končí viazanosť, navrhli mi skrátenie a možnosť zobrať si nový telefón s viazanosťou. Celé mi to pripadá ako jednoduchý spôsob ako si zaviazať zákazníka na ďalšie 2 roky. Ja som si však nekupovala telefón na 2 roky. Už som si čo to našla na nete, SOI tieto prípady nerieši, treba sa obrátiť na súd. Avšak neviem, či mám nejakú šancu. Zdá sa mi, že veľké spoločnosti majú svoje vlastné pravidlá a zákony.
Usporiadat
charonme charonme

charonme je offline (nepripojený) charonme

Prepac, neporadim, len chcem povzbudit aby ste to nevzdavali. Oxidacia zakladnej dosky alebo niektorych komponentov je pri MT casty problem, ale je to vinou dizajnu/konstrukcie. Preto aby servisy setrili na zarucnych opravach, tvrdia, ze poskodenie je sposobene vlhkym prostredim alebo poliatim. Maju sice pravdu, ale telefony nemaju byt dizajnovane na pouzivanie v strerilnom suchom prostredi, ale v atmosfere nasej zemegule, kde ako ste spravne podotkli, vzdy nejaka vlhkost je. Toto sa deje stale, oni o tom vedia a kym sa dostatocne vela ludi nezacne domahat svojich prav, budu to robit aj nadalej.
0 0
Vlasta Vlasta

Vlasta je offline (nepripojený) Vlasta

Môžem v tomto prípade zaslať Orangu list - posledný pokus o zmier, s tým, že pokiaľ budú trvať na tom, že moja reklamácia je neopodstatnená, tak to dám na súd? Ak áno, môžem im tam rozpísať, že v prípade podania na súd si už budem žiadať nielen náhradu za telefón.
0 0
Vlasta Vlasta

Vlasta je offline (nepripojený) Vlasta

Nikto neporadi?
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
charonme Pozri príspevok
Oxidacia zakladnej dosky alebo niektorych komponentov je pri MT casty problem,
+
Vlasta Pozri príspevok
Nikto neporadi?
O.k. daj si Vlasti urobit znalecky posudok a firmu Orange zazaluj na sud. Predpokladam, ze to bude nieco ako obciansko pravne konanie.
Potom napis ako si dopadla.
0 0
wierdo wierdo

wierdo je offline (nepripojený) wierdo

charonme Pozri príspevok
Prepac, neporadim, len chcem povzbudit aby ste to nevzdavali. Oxidacia zakladnej dosky alebo niektorych komponentov je pri MT casty problem, ale je to vinou dizajnu/konstrukcie. Preto aby servisy setrili na zarucnych opravach, tvrdia, ze poskodenie je sposobene vlhkym prostredim alebo poliatim. Maju sice pravdu, ale telefony nemaju byt dizajnovane na pouzivanie v strerilnom suchom prostredi, ale v atmosfere nasej zemegule, kde ako ste spravne podotkli, vzdy nejaka vlhkost je. Toto sa deje stale, oni o tom vedia a kym sa dostatocne vela ludi nezacne domahat svojich prav, budu to robit aj nadalej.
V podstate by stacilo od vyrobcu pozlatit kontakty a dosku zaliat lakom.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
Keďže mi v novembri končí viazanosť, navrhli mi skrátenie a možnosť zobrať si nový telefón s viazanosťou
ja by som brala túto možnosť,
inak hrozí boj s veternými mlymni
0 0
Xaveq Xaveq

Xaveq je offline (nepripojený) Xaveq

Vlasti neporadím ti , ale rozhodne držím palce... mne sa to isté stalo po troch mesiacoch užívania mobilu na ktorý som sa upísala v T-mobil s rovnakým záverom, že ho vo voľnom čase určite polievam neznámou tekutinou napriek tomu že som to reklamovala a zašla som si aj priamo do Nokie záver bol taký že zrejme som telefonovala v daždi alebo bol vo vlhkom prostredí.. za opravu si vypýtali okolo 7500 Sk (v mimozáručnom režime) ani so sťažnosťou som neuspela.. a presne dva roky ušli skôr ako som niečoho docielila a celkovo som užívala telefon cca 5 mesiacov (on ešte na chvílu chytil druhý dych), takže ak sa chystáš ísť cestou žaloby na súd držím palce a daj rozhodne vedieť, ver že obdobných prípadov sa nájde spústa len to nechce iba pokrčiť plecami a vziať si nový mobil s novými záväzkami..
0 0
Vlasta Vlasta

Vlasta je offline (nepripojený) Vlasta

Takže dnes som im faxovala posledny pokus o zmier, pošlem ho ešte aj poštou a som zvedavá, čo sa bude diať ďalej. Ide o princíp, ak som uživala telefón v súlade s návodom na používanie, tak sa budem za svoje práva biť.
0 0
lelas lelas

lelas je offline (nepripojený) lelas

Dobry den, Vlasta,
zaujima ma, ako ste dopadli s reklamaciou Vasho mobilneho telefonu v Oragne? Je to uz sice davno, no rovnake praktiky vyuzivaju stale. Ja som reklamovala telefon 7. den po jeho prevzati - kupe, preinstalovali ho, no po par tyzdnoch som ho reklamovala opat. Cca pol roka som ho pouzivala a chyba sa objavila znovu, s tym, ze sa k nej pridruzili aj ine. Stanovisko Orengu bolo rovnake ako vo Vasom pripade - oxidacia. Kedze som ho odmietla prevziat, dohodli sme sa, ze poslu dotaz na ich ustredie a to sa mi pisomne vyjadri. Zaujali rovnaky postoj, oxidacia vlastnym zavinenim.
Telefon som nicim nezaliala, stale bol v puzdre a v tom case som vyse tyzdna lezala v nemocnici, takze teplotu mal ustalenu, takze prechody z vlhka do sucha nepripadali do uvahy.
Urcite to idem riesit cestou znaleckeho posudku, nakolko som sa dopocula, ze 3.reklamacia Orangu je vzdy uzavreta ako "oxidacia".
Prosim Vas, dajte mi vediet, co ste vtedy este podnikli a ako ste dopadli. Poslednu Vasu spravu com citala, ze ste poslali posledny pokus o zmier.
Vopred Vam velmi pekne dakujem.
L
0 0
Darica Darica

Darica je offline (nepripojený) Darica

Prosím vas o radu. Pri kupe nového mobilu s paušalom nam bola ponuknutá sluzba internet v mobile, na 3 telefony. My s manzelom sme ju nevyužívali , iba nas syn Po urcenej dobe, som bola internet v mobloch zrušiť, (asi po 3 mesiacoch), lebo oni to sami neurobia. Ale na fakture nam dosla zase suma za dáta GPRS. A dost vysoka suma. Je mozne, že si učtuje orange nás internet? Syn sa totižto pripája na naše vifi. Ako je to prosim vas s prenosmi, dá sa to zistit, na čo sa moj syn pripája? Ved ked je odhlasený internet v mobile, tak sa automaticky nedá pripojit, nie? Dakujem za kazdú radu.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Tazko presnejsie odpovedat,nevieme blizsie informacie,ani nepises,akeho mas operatora.

-ked sa rusi nejaka sluzba, tak sa nezrusi hned,ale az od dalsieho zuct.obdobia. Ked si poziadala o zrusenie sluzby az po 3. mesiacoch, tak suma asi nabehla za ten 4.mesiac /3 mes. ste mali zdarma, 4. si uz uctovali

-je mozne, ze ste mali gratis urcity pocet dat,ale syn ho prekrocil-tie data navyse su uz drahsie

- pri pripajani cez wifi sa pripaja zdarma

- Orange-podrobny rozpis sa da pozriet aj cez web, v O2 chodi automaticky s FA aj podrobny vypis, takze si to mozes pozriet za co a kedy vam uctovali. Ak mas nejasnosti, tak zavolaj na zak. linku, oni ti to vysvetlia podrobnejsie

- mozno si dala zrusit iba akciu Internet zdarma,ale nie celkove pripojenie na internet- to je rozdiel! Takze sa syn moze aj nevedomky pripajat na net cez telefon a nie cez wifi, nevieme, nakolko je v tomto zdatny...

- Existuje aj moznost uplne dat zablokovat pristup na net a to bud stiahnutim nejakej aplikacie do MB,alebo poziadat priamo operatora.
atd.
0 0
Darica Darica

Darica je offline (nepripojený) Darica

Dakujem
0 0
Darica Darica

Darica je offline (nepripojený) Darica

Este vas poprosím, prezreli sme si výpis, syn tvrdí, že sa stale napaja len na vifi ma už 17 rokov. V rozspise ma napr. čas od 20.09do 20.09 hod. prenos dat 17873 v hodnote 20.54 eur bez DPH - je tam napisané ORANGEWap, potom hned za tým cas 20.09 Facebook 258 KB za 0,30 eur. Je to v poriadku?
0 0
Darica Darica

Darica je offline (nepripojený) Darica

Ospravedlňujem sa za zduplované komentáre, ale neskoro som si všimla tému datové prenosy cez GPRS. Prečo uzatvárate moju tému, odpovedali ste my len vy. Čo ak čakám na iné kompetentnejšie odpovede? V téme sa mi niekto ozval, že sa pozrie na výpis.
To ste mi naozaj ,,pomohli".
1 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Darica Pozri príspevok
Ospravedlňujem sa za zduplované komentáre, ale neskoro som si všimla tému datové prenosy cez GPRS. Prečo uzatvárate moju tému, odpovedali ste my len vy. Čo ak čakám na iné kompetentnejšie odpovede? V téme sa mi niekto ozval, že sa pozrie na výpis.
To ste mi naozaj ,,pomohli".
Temu som uzatvorila preto,lebo sa zvrtla riadne a zachadzala do hadok.
Inak,nebola to tvoja tema,ty si iba zadala duplicitne prispevky do temy z r. 2009. Nakolko duplicitne prispevky sa mazu,aby tu nebol chaos a porusuju pravidla Porady,tak aj tak ti moze byt jedno.../zvacsa sa ponechavaju prve prispevky,duplicitne sa mazu/
A snazila som sa ti pomoct aspon tym, ze som tie duplicity hned nevymazala a nechala ich kvoli tebe a pripadnemu zaujemcovi o odpoved/

A poradak, co sa ti ozval v tej teme je skuseny dlhorocny poradak, takze ak bude chciet odpovedat jednoducho klikne na LINK na tuto temu.
Naposledy upravil arizona : 18.05.12 at 21:59
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Darica Pozri príspevok
Este vas poprosím, prezreli sme si výpis, syn tvrdí, že sa stale napaja len na vifi ma už 17 rokov. V rozspise ma napr. čas od 20.09do 20.09 hod. prenos dat 17873 v hodnote 20.54 eur bez DPH - je tam napisané ORANGEWap, potom hned za tým cas 20.09 Facebook 258 KB za 0,30 eur. Je to v poriadku?
Ahoj, syn nemal aktivované dátové služby a vtedy treba zaplatiť za 1 MB - 1,4118 €.(cenník pre paušál) Cena za dátové služby bola vyfakturovaná správne, nesedí mi čas spojenia. Skúste spísať reklamáciu, či nedošlo k chybe.
Ved ked je odhlasený internet v mobile, tak sa automaticky nedá pripojit, nie?
- Vy ste zrušili balík, ale pripojenie na internet zostalo aktívne.... služba sa dá deaktivovať v zákazníckej zóne Môj Orange.
Naposledy upravil alla66 : 20.05.12 at 19:42
1 0
podhygmin:-) podhygmin:-)

podhygmin:-) je offline (nepripojený) podhygmin:-)

Od orínžu ruky prec!
0 0
magda26 magda26

magda26 je offline (nepripojený) magda26

Tak s tymto sme mali aj mi problem.Manzel mal v mobile aktivovanu a zaplatenu sluzbu Internet v mobile. mesiac predtym mu prisla sms-ka že daný limit prešvihol. Tak nechodil. Další mesiac už mu neprišla, ale prišla fa o 120E vyššia. =služby GPRS.. tak sme patrali co je to. Z netu som si stiahla rozpis kedy bol.. kazdy den po polnoci a pod.. neskutocne, ked sme to reklamovali, ze ved to nie je mozne.. )Tak to neuznali, povedali ze mal zle vypaty internet(ale pouzival ho rok) odvtedy ten telefon nepouziva, dal si kartu prehodit do druheho. Bol riadne znechuteny. Tak som zvedava aka mu prijde teraz faktura.. Inak casy boli kazdy den o pol noci, kazda hodina, kazde rano.. rozum sa mi zastavovat..
Ja som z orange odisla, kvoli tomu ze mi neuznali rekl. telefonu, po 3 mesiacoch prestal ist( odpoved, ze so sa s nim musela kupat= zoxidoval, pritom nikdy nemam telefon v kupelke ani v dazdi a pod) a teraz toto sa stalo manzelovi. Este rok tam musi vydrzat a odchadza od nich.
Orange je neskutocny zrac penazi. Na tu upozordnujucu sms-ku mu povedali, ze oni nie su povinny ju posielat!!!!!!Internet mame doma, takze v case ked sa zdrziavala doma ho nevyzival, lebo bol za pc.. telefon bol cely vykend nedoknuty, ale zevraj podla rozpisu na nete bol....
V orange riadne zdvihli ceny.. uz sa to moc neoplati brat telefon, radsej si ho kupim v hotovosti, Takto som ho vzdy len preplatila...
0 0
Darica Darica

Darica je offline (nepripojený) Darica

Dakujem za napísanie skúsenosti. Bola som vcera, reklamovať faktúru. Tiež mi nevedeli vysvetliť, ako za 1 minútu navštíviť Orangewap, Fecebook, aj Pokec ( tam nebol s určitosťou min.2 roky) a pritom si stihlo stránke Orange wap cez 20 eur bez DPH. Syn mi prisahal ze nič nestahoval. V orange mi povedali, že to mohli byť aktualizácie, to veľa sťahuje. Že niečo stisol, a ono to aktualizovalo, ale za minútu 20 er, to čo sú za ceny? Tak, čakame za vyjedrením, aj keď neverím, že niečo dosiahneme, všetko , čo sme mali v spojitosti s orange internet sme deaktivovali, len škoda,že na také veci neupozornia skôr. Povedali, že ,,No viete, to sú už také telefóny, oni niečo robia aj za Vás" . Tak dakujem za taký telefón.
1 0
marko182 marko182

marko182 je offline (nepripojený) marko182

Darica Pozri príspevok
Povedali, že ,,No viete, to sú už také telefóny, oni niečo robia aj za Vás" . Tak dakujem za taký telefón.
Vacsina dnesnych telefonov (smartfonov) sa pripaja na internet aj bez vedomia uzivatela. S tym musi clovek pocitat, ked ho kupuje. Takze bud kupit nejaky obycajny telefon (cize nie smartfon) alebo si priplatit aspon nejaky zakladny datovy balicek alebo v telefone vypnut pripojenie na internet (napr. na kazdom androide to ide, predpokladam, ze aj na inych platformach).
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať