Zavrieť

Porady

kataster-kolko zmluv

ahojte potrebovala by som poradit ,kolko kupnopredaj. zmluv potrebujem overen. notarom na kaster? a co este potrebujem spolu odovydat na kataster.Jedna sa o predaj bytu ,svokra predava byt mne a manzelovi .

dakujem
Usporiadat
svetlik svetlik

svetlik je offline (nepripojený) svetlik

svetlik Pozri príspevok
Na kataster, od 01.09.2009 (ucinnost novely č. 304/2009) treba zmluvu v dvoch vyhotoveniach (§ 30 ods. 5 katastralneho zakona). Pokial ide o overenie podpisov (pokial nebude zmluva vo forme NZ alebo autorizovana advokatom) , stacia predavajuci ako prevodcov (§ 42 ods. 3 zakona). Pocul som, že su Správy katastra kde udajne vyzaduju aj overene podpisy kupujucich, co je ale absolutny nezmysel (a mne sa to este ani nestalo takze prilis tomu ani neverim).

§30 ods. 5 zakona: Prílohou k návrhu na vklad je zmluva, na ktorej základe má byť zapísané právo k nehnuteľnosti do katastra, v dvoch vyhotoveniach.

§ 42 ods. 3 zakona : Podpis prevodcu na zmluve, podpis povinného z predkupného práva, podpis povinného v prípade vzniku vecného bremena alebo podpis oprávneného v prípade zániku vecného bremena na zmluve, podpisy spoluvlastníkov na zmluve o zrušení a vyporiadaní podielového spoluvlastníctva alebo pri vyporiadaní bezpodielového spoluvlastníctva manželov musia byť osvedčené podľa osobitných predpisov;10a) ak sú tieto osoby zastúpené, ich podpis na splnomocnení musí byť tiež osvedčený. To neplatí, ak je účastníkom zmluvy štátny orgán, Fond národného majetku Slovenskej republiky, Slovenský pozemkový fond, obec alebo vyšší územný celok alebo ak ide o zmluvu o prevode nehnuteľnosti vyhotovenú vo forme notárskej zápisnice alebo autorizovanú advokátom.
vyznacene
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
svetlik Pozri príspevok
vyznacene
To ja viem , inak som chcel naštartovať ...
Jedná sa mi o tých predávajúcich , nemusia byť v príbuzenskom vzťahu a to je potom o niečo inom ...

Kupujúci sú pravdedepodobne BSM ....
0 0
LILIEZ LILIEZ

LILIEZ je offline (nepripojený) LILIEZ

Kupujúci nie sú v BSM ale ide o kúpu pozemku dvoch spolu zijúcich ľudí, nie sú však manželmi. Zmluva bola spisovaná za pomoci advokáta, ale bez advokátskej hlavičky. Takze ako je to s tými podpismi. Pochopila som správne? Treba podpisy overené na všetkých 11 zmluvách teda spolu 77 overených podpisov? a jeden kupujúci je splnomocnený na ostatné úkony, teda aj overenie jeho podpisu? to znamená že budeme mať 77+11=88 overených podpisov? Zdá sa mi to šialené.
0 0
svetlik svetlik

svetlik je offline (nepripojený) svetlik

LILIEZ Pozri príspevok
Kupujúci nie sú v BSM ale ide o kúpu pozemku dvoch spolu zijúcich ľudí, nie sú však manželmi. Zmluva bola spisovaná za pomoci advokáta, ale bez advokátskej hlavičky. Takze ako je to s tými podpismi. Pochopila som správne? Treba podpisy overené na všetkých 11 zmluvách teda spolu 77 overených podpisov? a jeden kupujúci je splnomocnený na ostatné úkony, teda aj overenie jeho podpisu? to znamená že budeme mať 77+11=88 overených podpisov? Zdá sa mi to šialené.
tak ja uz naposledy, povinne to musis mat na dvoch vyhotoveniach zmluvy (to ide na kataster). Ostatne co si dohodnete medzi sebou je Vasa vola (to nikoho ani na katastri ani nikde nezaujima). Alebo nech ti 7 splnomocnia jednu osobu a ta podpise ako ich zastupca.
0 0
sarasara sarasara

sarasara je offline (nepripojený) sarasara

optimista
Na kataster potrebujete dve zmluvy, podpísané overeným podpisom všetkých predávajúcich. Ak si chcete každý nechať v rukách podpísanú zmluvu, vyhotovte ju ešte v deviatich exemplároch a dajte ju overiť už ako listinu. Tam sa platí od počtu overených strán. Lacnejšie je na matrike.
0 0
lachim1 lachim1

lachim1 je offline (nepripojený) lachim1

spoločník
riešil by som to overenou fotokopiou overených podpisov všetkých účastnikov zmluvy cestou matriky.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať