Zavrieť

Porady

Pavúky v rodinnom dome

Poradí mi niekto, ako sa účinne zbaviť pavúkov v rodinnom dome?
Usporiadat
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Len sa ich neboj, ja ked som bola mala, brat mi povedal, že v noci mi vojdu pod kožu a budem tam mat taku hrču, ale to som už davno prekonala, nepoznam totiž nikoho, komu by pavuk na stene ubližil, on si tka tu svoju pavučinku a to je všetko. jednoducho ich vyhod a hotovo.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Šak vyhadzujem,
ale to je dočasné riešenie na tri dni . Toľko tým potvorám trvá kým sa dopracujú zase hore ku mne. Ja chcem niečo trvalejšie. Pomooooooooc ... chcem chémiu....
0 0
ajale ajale

ajale je offline (nepripojený) ajale

zivnostnicka na materskej
Ja som vzdy mavala panicky strach z pavukov, ale po takmer 8 rokoch prezitych v Izraeli medzi tolkymi svabmi, inym gigantickym hmyzom a opat svabmi slovenske pavuky mi pripadaju uplne v poriadku. Ak by mi sice niektory z nich prebehol po nohe urcite by ste to poculi, ale inac sprej mam vzdy pripraveny a tiez pouzivam ten trik s vysavacom. Problem je, ze su dost odolne a aj po niekolkych dnoch ci tyzdnoch ked vyprazdnujem vysavac este veselo pobehuju. Neznasam tie s dlhymi nohami alebo ked su prilis cierne, tie su ako z hororu. Opat, pokial o nich viem, je vsetko v poriadku, len ak ich zbadam na poslednu chvylu, tak...
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Ajale,
aký sprej používaš? S vysávačom som to skúšala, tuším ten cyklonový čo mám doma ich aj rozpučí na filtri. Neviem iste. Ale nebudem každý večer pred spaním poletovať s vysávačom. Teda na to som lenivá.
A čo sa týka zbadania naposlednú chvílku, tiež jačím ako pominutá .
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
ja na pavúky používam Raid zaberá raz keď sme boli na chate som ležala pozrela som sa hore nad seba a uvidela som to čo je na tej fotke. bol obrovský hádam aj cez 10 cm
Naposledy upravil pasuliatko : 07.08.09 at 10:27
Obrázok(14).jpg  
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

pasuliatko Pozri príspevok
ja na pavúky používam Raid zaberá raz keď sme boli na chate som ležala pozrela som sa hore nad seba a uvidela som to čo je na tej fotke. bol obrovský hádam aj cez 10 cm
To je obyčajný "hajzlový pavúk" , to ani pavučinu nepletie. Ale skús si predstaviť takého veľkého s brušiskom ( vyzerá ako tarantula ) šak ešte aj teraz mi je z toho pomyslenia zle.
0 0
ajale ajale

ajale je offline (nepripojený) ajale

zivnostnicka na materskej
Pouzivam vsetko, co mam po ruke a viem, ze by im mohlo ublizit. Savo, sprej na vodny kamen, teraz mi zostal biolit na muchy, ale aj ten pomaha. Cokolvek co im zabrani ujst pred tym nez najdem ten pravy biolit. Inac este nedavno som byvala v byte na piatom. V podstate prvykrat v byte. Pred tym som si myslela, ze je to privysoko pre pavuky a iny hmyz vyliezt, ale aj tam ich bolo privela. A este k tomu v BA kde, kam som dovidela nebola ziadna luka alebo sad. Aspon 5x za ten rok mi tam prileteli tie velke lucne koniky, mohli mat aspon 8-10cm.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

No prvé roky ani my sme nemali pavúky predsa len vyškriabať sa na 11 p. dá fušku, no teraz už tam sú ...
takže je jedno čo použijem na to, aj lak na vlasy? bo to tuším mám po ruke
0 0
ajale ajale

ajale je offline (nepripojený) ajale

zivnostnicka na materskej
Ja mam teda rada zvieratka a vacsina hmyzu mi nevadi, ale pri niektorych druhoch {pavuky, muchy} hmyzu uz som sa prichytila ako si vychutnavam tu ich zakernu smrt. U svabov som mala respekt. Ked mi zdochol nejaky pred vchodom do domu, liezla som von oknom na uplne opacnej strane domu. Nie som z tych stihlych, ale ked som nejakeho zbadala vedela som skakat ako atletka, raz do konca na kuchynsku linku, doposial neviem ako sa mi to podarilo, hi, hi, hi
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Xanti Pozri príspevok
To je obyčajný "hajzlový pavúk" , to ani pavučinu nepletie. Ale skús si predstaviť takého veľkého s brušiskom ( vyzerá ako tarantula ) šak ešte aj teraz mi je z toho pomyslenia zle.
bléééééééééééé
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

...obyčajné hajzlové pavúky? OBYČAJNÉ???!!!

neviem, či budú obyčajné, keď za večer ich zabijete 9-11 kusov. A to len za tú chvíľu, keď rozsvietite, vstanete od telky a idete do postele. Keď v kútiku oka zbadáte pohyb, a je to taký "obyčajný" 10 cm veľký hajzlový pavúk. Alebo vás niečo pošteklí na nohe, pomyslíte si, že mucha, v tom vás napadne, že už máte sieťky na oknách a naozaj potichu jačiac (aby ste nepobudili deti) zhadzujete pavúka z nohy, neviete, či skôr hľadať papuču na zabitie, alebo sčesávať od hrôzy dupkom postavené vlasy... alebo čo skôr.
Ale u nás viem, kde sa berú - ešte nie je odizolovaná strecha po rekonštrukcii od domu, tak tí ... pavúci sa berú odtiaľ. Vyliezajú v noci potme, ale keď zasvietite, tak ich to prekvapí, že ostanú stáť na jednom mieste aj niekoľko minút. Presne toľko potrebujete na zozbieranie psychických síl na jeho zamordovanie.
No a môžem vám povedať, že po niekoľkých takýchto večeroch ich už zabíjate so slušnou rutinou...
0 0
ajale ajale

ajale je offline (nepripojený) ajale

zivnostnicka na materskej
Jedna anglicka basnicka ma velmi pobavila, spomina sa tam aj nas kamarat pavuk. Nejdem to prekladat, lebo by to stratilo svoje caro. Viem, ze tato basnicka ma niekolko verzii, ale pointa je vzdy ta ista.
http://www.snaithprimary.eril.net/stfly.htm
0 0
silviaz silviaz

silviaz je offline (nepripojený) silviaz

ajale Pozri príspevok
Pouzivam vsetko, co mam po ruke a viem, ze by im mohlo ublizit. Savo, sprej na vodny kamen, teraz mi zostal biolit na muchy, ale aj ten pomaha. Cokolvek co im zabrani ujst pred tym nez najdem ten pravy biolit. Inac este nedavno som byvala v byte na piatom. V podstate prvykrat v byte. Pred tym som si myslela, ze je to privysoko pre pavuky a iny hmyz vyliezt, ale aj tam ich bolo privela. A este k tomu v BA kde, kam som dovidela nebola ziadna luka alebo sad. Aspon 5x za ten rok mi tam prileteli tie velke lucne koniky, mohli mat aspon 8-10cm.
Presne byvala som v BA Dolne Hony a mala som na siedmom poschodi pavuky a v lete zelene kobilky.
Teraz byvam v rodinnom dome a pavuky len pribudaju. Netvrdim ze ich nemam rada, napriklad mrtve pavuky my nevadia
Ja na ne pouzivam co pride, co mam po ruke. So sprejov asi najviac Raid
Ja mam vyhodu v tom ze moja macka ich lovi a ked vidim ze sa za nejakym zenie nemusim ich hladat ja a ani sa obavat ze ma prekvapia. proste ju chvilu sledujem a viem kde je pavuk
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
ajale Pozri príspevok
Jedna anglicka basnicka ma velmi pobavila, spomina sa tam aj nas kamarat pavuk. Nejdem to prekladat, lebo by to stratilo svoje caro. Viem, ze tato basnicka ma niekolko verzii, ale pointa je vzdy ta ista.
http://www.snaithprimary.eril.net/stfly.htm
"Výplata"-slovenská básnička

Zavčas rána na svite, klope pavúk srdite
klope muške na dvere....
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Heli a ja som myslela, že je to tá o Malý zlatý pavúk , na prechádzku šiel ......
My síce bývame v dome, ale našťastie pavúky nemáme-minimum- raz za čas nejakého zbadám ako sa "tlačí" do domu - ale nie tých hajzlákových.....
0 0
ajale ajale

ajale je offline (nepripojený) ajale

zivnostnicka na materskej
Viem uz davno, ze som ochudobnena o slovenske basnicky a pesnicky, ale zatial mi to nevadi. moja dcerka bude prv poznat "spider", "akavish" a az potom "pavuk". A na koniec ju naucim aj tak vrieskat ked pavuka uvidi, tak ako to robim ja.
0 0
slavček slavček

slavček je offline (nepripojený) slavček

...chytať ich do vysávača
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
ALDA Pozri príspevok
"Výplata"-slovenská básnička

Zavčas rána na svite, klope pavúk srdite
klope muške na dvere....

Tým som chcela iba pripomenúť, že aj my máme básničky o pavúkoch a pekné !
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
ALDA Pozri príspevok
Tým som chcela iba pripomenúť, že aj my máme básničky o pavúkoch a pekné !
Tú tvoju ma budeš musieť naučiť- tú nepoznám
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

ALDA Pozri príspevok
"Výplata"-slovenská básnička

Zavčas rána na svite, klope pavúk srdite
klope muške na dvere....
a nie je to:
zavčas rána, na svite
klope pavúk srdite
ako sused v dôvere
pani muške na dvere.

Vstávaj muška, obuj boty,
pôjdeš ku mne do roboty,
za stravu a dobrý plat,
budeš variť, siete tkať...

nie som si istá tým začiatkom - lebo srdite klope v dôvere mi nedáva veľký zmysel, ale ujo gugl sklamal a knižka je doma
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať