Zavrieť

Porady

Pavúky v rodinnom dome

Poradí mi niekto, ako sa účinne zbaviť pavúkov v rodinnom dome?
Usporiadat
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Moja švagriná to robí tak: po práci príde domov a prejde celý dom (je to dvojposchodový s 6-imi izbami). Okrem toho, že podľa mojich skúseností sa pavúkov natrvalo nedá zbaviť, stráca čas ich zbieraním.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

ale veď pavúci prinášajú šťastie ked ich je veľa tak asi je v dome vlhko a chýbajú mu slnečné lúče ...
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

foaswc Pozri príspevok
Poradí mi niekto, ako sa účinne zbaviť pavúkov v rodinnom dome?
Nedať im najesť . Nebývam v rod. dome, ale odkedy mám siete na oblokoch, nemám háveď vrátane pavúkov.
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

Paula Pozri príspevok
Nedať im najesť . Nebývam v rod. dome, ale odkedy mám siete na oblokoch, nemám háveď vrátane pavúkov.
S tym suhlasim. Mame rodinny dom dost velky a odkedy sme dali sietky je ich tu minimalny pocet. Aj to viem, odkial. Schody na poval nie su utesnene, ale to sa ide tiez urobit aj so strechou teraz, takze velmi dufam,ze este aj toto to poriesi. Ale uz mi nevadia tie 3-4 pavuky.
0 0
olio olio

olio je offline (nepripojený) olio

Naučme sa žiť aj s pavúkmi, veď sú súčasťou prírody tak ako my...
0 0
Olgica Olgica

Olgica je offline (nepripojený) Olgica

Ja, s menšou arachnofóbiou, pavúky vysávam. Niekedy som si myslela, že z toho vysavača vylezú ale neni to tak. Je to bezpečné. Inak súhlasím so sieťkami na oknách - je menej hmyzu v dome.
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Ja ich surovo naháňam s mucholapkou prípadne papučou. Šťastie-nešťastie, keď si predstavím, že by to malo trebárs v noci po mne liezť........brrrrrrrrrrrrr.

Sieťky sa osvedčili aj nám, ale žiaľ máme také, ktoré sa vkladajú do rámu okna, preto sem tam niečo prelezie.
Ale aj tak mám pocit, že pavúci čakajú len na to, kedy odpracem pavučiny a behom bol dňa sú tam pavučiny zas. Straaaaaaaaaaašne rýchlych pavúkov my máme....
0 0
jaja1 jaja1

jaja1 je offline (nepripojený) jaja1

[quote=AlaNR;540174] Šťastie-nešťastie, keď si predstavím, že by to malo trebárs v noci po mne liezť........brrrrrrrrrrrrr. quote]

Súhlasím, tiež z nich mám ooobrovský strach, ale odkedy máme v dome mačku , tá nám ich všetky chytá, už len keď je lenivá, vidím sem-tam jedného pavúka - a to nemáme ani sieťky
0 0
irma1 irma1

irma1 je offline (nepripojený) irma1

[quote=jaja1;540184]
AlaNR Pozri príspevok
Šťastie-nešťastie, keď si predstavím, že by to malo trebárs v noci po mne liezť........brrrrrrrrrrrrr. quote]

Súhlasím, tiež z nich mám ooobrovský strach, ale odkedy máme v dome mačku , tá nám ich všetky chytá, už len keď je lenivá, vidím sem-tam jedného pavúka - a to nemáme ani sieťky
Ešte doplním. Mačka je skvelá na akýkoľvek hmyz. Chytá aj muchy, komáre a chrobáky. Moje deti sa smejú, že je lepšia ako Raid.
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

Olgica Pozri príspevok
Ja, s menšou arachnofóbiou, pavúky vysávam. Niekedy som si myslela, že z toho vysavača vylezú ale neni to tak. Je to bezpečné. Inak súhlasím so sieťkami na oknách - je menej hmyzu v dome.
Tak, tiez ich vysavam. Urcite to pomoze. Nestihaju mi ujst
0 0
malalulu malalulu

malalulu je offline (nepripojený) malalulu

Počula som raz jednu pani, ako hovorila inej, že má strach z pavúkov a keď doma nejakého nájde, zavrie ho do fľaše a trasie fľašou, aby vraj pavúk dostal otras mozgu a potom ho utopí. Strašne som sa vtedy nasmiala.
0 0
Katka91 Katka91

Katka91 je offline (nepripojený) Katka91

Vážne nevylezie? Aj ja ich občas vysávam, tých veľkých, vyzerajú ako mladé tarantuly. Ale ja pre istotu potom prelepím otvor vysávača lepiacou páskou, aby nevyliezli a nevykonali na mne krvnú pomstu .......
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

foaswc Pozri príspevok
Poradí mi niekto, ako sa účinne zbaviť pavúkov v rodinnom dome?
A mne poradí niekto ako sa zbaviť pavúkov v byte.
Nemám nič proti živým tvorom, ale desím sa toho, že v noci po mne lozí taký veľký 5 cm pavúk. Teraz v lete spávam pri otvorenom okne. Sieťku som nechcela tak nemám, ale divné pocity áno. Cez deň ich nevidno, večer vylezú, tak ich vyhodím von oknom a o tri dni sú zase v izbe. Neexistuje niečo čo sa dá natrieť na rámy aby nepreliezli dnu do izby aby ich to odpudzovalo? Zabíjať ich nechcem, len nech mi nelezú do izby. Paradox tento problém riešim len ja a to mám izbu orientovanú na S, ostatné sú na Z.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Xanti Pozri príspevok
A mne poradí niekto ako sa zbaviť pavúkov v byte.
Nemám nič proti živým tvorom, ale desím sa toho, že v noci po mne lozí taký veľký 5 cm pavúk. Teraz v lete spávam pri otvorenom okne. Sieťku som nechcela tak nemám, ale divné pocity áno. Cez deň ich nevidno, večer vylezú, tak ich vyhodím von oknom a o tri dni sú zase v izbe. Neexistuje niečo čo sa dá natrieť na rámy aby nepreliezli dnu do izby aby ich to odpudzovalo? Zabíjať ich nechcem, len nech mi nelezú do izby. Paradox tento problém riešim len ja a to mám izbu orientovanú na S, ostatné sú na Z.
SKús dať do okna ceduľu s nápisom "Zákaz vstupu pavúkom"..

Veď keď nemáš sieťku, nemôžeš sa čudovať, že ti háveď lezie do bytu. Odkiaľ majú tí chudáci pavúci vedieť, že je to tvoj byt. Ale aj keby si mala sieťky, aj tak sa môže sem tam nejaký pavúk objaviť (z vlastnej skúsenosti). Ja ich tiež vyhadzujem z okna z druhého poschodia.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Chobot Pozri príspevok
SKús dať do okna ceduľu s nápisom "Zákaz vstupu pavúkom"..

Veď keď nemáš sieťku, nemôžeš sa čudovať, že ti háveď lezie do bytu. Odkiaľ majú tí chudáci pavúci vedieť, že je to tvoj byt. Ale aj keby si mala sieťky, aj tak sa môže sem tam nejaký pavúk objaviť (z vlastnej skúsenosti). Ja ich tiež vyhadzujem z okna z druhého poschodia.
Ta hej ale ja bývam oveľa oveľa vyššie ako ty ... a dva tri dni trvá tomu pavúkovi kým sa dopracuje zase hore ku mne. Nech ostane u susedov Ale vieš sieťku nechcem, pri tých kvantách pavučín čo sa mi za noc urobí na okne by to bolo kontraproduktívne, lebo do pár týždnov by mi neprúdil luft do izby.
0 0
dana9 dana9

dana9 je offline (nepripojený) dana9

právnik
nevetrať, neotvarat dvere, nic... mam fobiu z pavukov, ked vchadzam do domu, tak len pootvorim dvere a rychlo vklznem, aby tam nejaka haved nestihla vliezt

pavuky nezabijam, lebo sa bojim ze sa mi ich pribuzni pridu v noci pomstit

sietky nemozem mat, lebo byvam v podkrovi, tie co sa tam daju dat, aj tak nie su na 100%, tak nevetram, v lete v podkorvi je to naozaj zazitok :-(

asi sa prestahujem
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

U nás je dokonalý ničič pavúkov, múch, a iných podobných naša psíčka.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Jaj ako psíkov môžem ,
ale v bytovke by to bolo trápenie. Ja cem niečo chemické.... prosím nikto s ničím nemá dobré skúsenosti.
Dakovam
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

jednoducho ho vyhodim s handrou v ruke von a ometam často pavučinu
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Darina1234 Pozri príspevok
jednoducho ho vyhodim s handrou v ruke von a ometam často pavučinu
To robím aj ja, ale je mi zle ak cez den mám okno zavreté a večer vyleze neviem z kade 5 cm pavúk ( taký ako tarantula ble ) a uvedomím si, že sa dostal do izby v noci ked bolo okno otvorené a som spala. Brrrrrrrrr, všetky chlpky sa mi postavili pri tom pomyslení.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať