Zavrieť

Porady

Evidenčný list

Keď si vytlačím evidenčný list dôchodkového poistenia, tak VZ pracovníka mi dá 20070, ale v mzdovom liste tohoto pracovníka je hrubá mzda 20000. Ako sa pozriem, čo mi narátalo do VZ v evidenčnom liste?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    skus si najprv vytlačiť mzdový list, či sa tam nenachádza suma 20.070,-

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    A aká suma vyjde, keď sa zrátajú VZ na výpl. páskach? Nemám tento soft, len premýšľam , ako zistiť, ktorý výsledok je správny.

    pingino je offline (nepripojený) pingino

    pingino
    Vlasta Pozri príspevok
    Keď si vytlačím evidenčný list dôchodkového poistenia, tak VZ pracovníka mi dá 20070, ale v mzdovom liste tohoto pracovníka je hrubá mzda 20000.

    Pred tlacou mzd. listu klikni na tlacitko Parametre a zapni parameter "Vymeriavaci zaklad". Na mzdovom liste sa tak zobrazia aj vym. zaklady poistnych.

    Hruba mzda a vym. zaklad mozu byt rozne. V mzd. ciselniku u poistneho je predsa mozne nastavit polozky z kt. sa pocita vym. zaklad.

    SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

    SilviaS
    Dobrý den poradáci!
    Mám taký problém a prosím o radu vás.
    Dnes prišiel náš zamestnanec s tým,že si chce požiadať o predčasný
    invalidný dôchodok a chcel, aby som mu dala evidenčný list dôchodkového
    poistenia za rok 2007 a mám tam udať obdobie od 1.1.2007 do 31.10.2007
    lebo vtedy si ho chce podať.A ja sa chcem opýtať vymeriavací základ mám dať aj za október, alebo stačí dať za september.Lebo som ešte nerobila
    výplaty a on to chce mať evidenčný list už v pondelok.
    Vďaka za rady ako vždy Silvia

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Podľa mňa keď dotyčný chce mať už v pondelok ELDZ môžeš mu ho dať len do 30.09.2007. Nemôžeš mu ho vystaviť k 31.10.2007 lebo uvedený mesiac ešte neskončil a nikdy nevieš čo sa môže stať a potom by ELDZ nekorešpondoval so skutočnosťou.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ja v takýchto prípadoch vydávam ev.list iba s údajmi z mesiacov, ktoré už boli uzavreté.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.