Zavrieť

Porady

Prihlásenie motor.vozidla a kolky

Prosím o radu,či prihlásenie motor.vozidla na dopravnom inšpektoráte ako služba /predajca motor.vozidla poskytol túto službu/sa účtuje ako služba na 518 a kolky na prihlasenie na 538 alebo všetko ide do obstarávacej ceny motor.vozidla. Stretla som sa tu s rôznymi názormi,tak si nie som istá.
Ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Pozri si v tomto linku príspevok č.2:

    http://www.porada.sk/t59766-1-z-oc-v...enie-ceny.html

    je tam definícia obstarávacej ceny podľa zákona.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    OlgaM Pozri príspevok
    Prosím o radu,či prihlásenie motor.vozidla na dopravnom inšpektoráte ako služba /predajca motor.vozidla poskytol túto službu/sa účtuje ako služba na 518 a kolky na prihlasenie na 538 alebo všetko ide do obstarávacej ceny motor.vozidla. Stretla som sa tu s rôznymi názormi,tak si nie som istá.
    Ďakujem!
    Prihlásenie MV nejde do nákladov, ani na účet 518, ani na 53á. Je súčasťou OC MV. Ide o výdavok v súvislosti s obstaraním. Učtujeme na 042.

    duficek je offline (nepripojený) duficek

    duficek
    v suvislosti s touto temou by som sa chcel opytat nasledovne:
    - auto zahrniem do majetku dnom prevzatia od dodavatela a OC mi budu tvorit polozky na fakture - samotna cena auta (ci s alebo bez DPH podla kategorie), poplatky za sprostredkovanie alebo prihlasenie vozidla ak su.
    cize auto mam uz obstarane, mozem ho zahrnut do majetku a vyuzivat - je v nejakom zakone nariadene, ze ho nemozem pouzivat bez prideleneho EC? - teda na podnikanie ho mozem pouzit este pred prihlasenim do evidencie.

    - naklady (kolky a poplatky za pripadnu STK) suviasiace s prihlasenim vozidla do evidencie (pokial mi tuto sluzbu neposkytol predajca auta a nezahrnul vo fakture) podla mna nie su sucastou OC auta (ved auto mam uz obstarane), ale su potrebne na prihlasenie auta do evidencie a na pridelenie EC

    co vy na takyto nazor?

    mandula je offline (nepripojený) mandula

    mandula
    duficek Pozri príspevok
    v suvislosti s touto temou by som sa chcel opytat nasledovne:
    - auto zahrniem do majetku dnom prevzatia od dodavatela a OC mi budu tvorit polozky na fakture - samotna cena auta (ci s alebo bez DPH podla kategorie), poplatky za sprostredkovanie alebo prihlasenie vozidla ak su.
    cize auto mam uz obstarane, mozem ho zahrnut do majetku a vyuzivat - je v nejakom zakone nariadene, ze ho nemozem pouzivat bez prideleneho EC? - teda na podnikanie ho mozem pouzit este pred prihlasenim do evidencie.

    - naklady (kolky a poplatky za pripadnu STK) suviasiace s prihlasenim vozidla do evidencie (pokial mi tuto sluzbu neposkytol predajca auta a nezahrnul vo fakture) podla mna nie su sucastou OC auta (ved auto mam uz obstarane), ale su potrebne na prihlasenie auta do evidencie a na pridelenie EC

    co vy na takyto nazor?
    Súhlasím s tebou, bežne to tak robíme.
    Keď sme išli do Nemecka prevziať nový náves z výroby, hneď o 20 km ďalej po prevzatí sme ho už aj nakladali. EČ sa pridelilo až keď sa vrátil na Slovensko. Predsa používať vozidlo môžeš aj s prenosnými značkami alebo so starými, pokiaľ kupuješ použité. Ja kolky nikdy nedávam do obstarávacej ceny vozidla.

    Prihlásenie motor.vozidla a kolky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.