Zavrieť

Porady

Kúpa nového auta

Ahojte. Neviete mi poradiť? Ak si niekto zakúpi nové auto a je napísané na manželku a manžel si otvoril živnosť, aká je najlepšia možnosť si uplatniť svoje náklady? Treba podpísať zmluvu o prenájme vozidla ( nájomné do nákladov ) alebo vyplatiť cestnú daň? Ešte som sa s takýmto prípadom nestretla, keďže auto je na manželku. Ďakujem krásne za odpoveď. Zuzana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Zuzana Kašická Pozri príspevok
    Ahojte. Neviete mi poradiť? Ak si niekto zakúpi nové auto a je napísané na manželku a manžel si otvoril živnosť, aká je najlepšia možnosť si uplatniť svoje náklady? Treba podpísať zmluvu o prenájme vozidla ( nájomné do nákladov ) alebo vyplatiť cestnú daň? Ešte som sa s takýmto prípadom nestretla, keďže auto je na manželku. Ďakujem krásne za odpoveď. Zuzana
    Ak nemajú zrušené BSM - bezpodielové spoluvlastníctvo manželov - tak je MV majetkom obidvoch manželov.
    Daňová povinnosť pre daň z MV vzniká v deň prvého použitia na podnikanie.

    Slavena je offline (nepripojený) Slavena

    Bojovníčka Slavena
    Prosím všetkých majiteľov MV značky FORD o pomoc. Už naozaj neviem na koho sa mám obrátiť, mám osvedčenie o evidencii MV, nemám tam však údaj o spotrebe paliva. Jedná sa o FORD Mondeo ročník 1997, benzín, zdvihový objem valcov 1796 cm3. Na internete som si našla v inzerátoch, že spotreba by mala byť 7,5 l/100 km. Ale ja potrebujem nejaký rukolapný dôkaz, najlepšie Osvedčenie od podobného MV.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.