Zavrieť

Porady

Aká živnosť?

Rada by som sa opýtala, akú živnosť treba mať zapísanú v Živnostenskom liste, ak sa práca bude týkať pozície Vedúceho výroby plastových okien? Taktiež, čo sa má zamestnávateľovi faktúrovať v takomto prípade?

Ďakujem krásne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    Živnostenskom liste, ak sa práca bude týkať pozície Vedúceho výroby plastových okien? Taktiež, čo sa má zamestnávateľovi faktúrovať v takomto prípade?
    a neskúsite si radšej preštudovať novelu ZP o závislej práci

    Grofka je offline (nepripojený) Grofka

    Grofka
    Nehnevajte sa, ale keby som o tom nieco vedela, tak sa nepytam... som uplny laik v tomto smere. Je take nieco teda mozne? PROSIM!

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Grofka Pozri príspevok
    Rada by som sa opýtala, akú živnosť treba mať zapísanú v Živnostenskom liste, ak sa práca bude týkať pozície Vedúceho výroby plastových okien? Taktiež, čo sa má zamestnávateľovi faktúrovať v takomto prípade?

    Ďakujem krásne.

    Vedúci výroby plastových okien - na uvedenú prácu nie je možné pracovať na živnostenský list. Jedná sa o závislú prácu.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    hanelie Pozri príspevok
    a neskúsite si radšej preštudovať novelu ZP o závislej práci

    A v zákonníku práce sa hovorí:
    § 1
    Na začiatok

    (1) Tento zákon upravuje individuálne pracovnoprávne vzťahy v súvislosti so zamestnávaním fyzických osôb právnickými osobami alebo fyzickými osobami s výkonom závislej práce fyzických osôb pre právnické osoby alebo fyzické osoby a kolektívne pracovnoprávne vzťahy.

    (2) Za závislú prácu, ktorá je vykonávaná vo vzťahu nadriadenosti zamestnávateľa a podriadenosti zamestnanca, sa považuje výlučne osobný výkon práce zamestnanca pre zamestnávateľa, podľa pokynov zamestnávateľa, v jeho mene, za mzdu alebo odmenu, v pracovnom čase, na náklady zamestnávateľa, jeho výrobnými prostriedkami a na zodpovednosť zamestnávateľa a ide o výkon práce, ktorá pozostáva prevažne z opakovania určených činností.

    (3) Závislá práca môže byť vykonávaná výlučne v pracovnom pomere, v obdobnom pracovnom vzťahu alebo výnimočne za podmienok ustanovených v tomto zákone aj v inom pracovnoprávnom vzťahu. Závislou prácou nie je podnikanie alebo iná zárobková činnosť založená na zmluvnom občianskoprávnom alebo zmluvnom obchodnoprávnom vzťahu podľa osobitných predpisov.

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    niekde tu na porade sú vypísané atribúty závislej práce, nepomôže niekto?
    podľa nich budeš vedieť či sa ťa týka závislá práca all. si môžeš otvoriť živnosť,

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    hanelie Pozri príspevok
    niekde tu na porade sú vypísané atribúty závislej práce, nepomôže niekto?
    podľa nich budeš vedieť či sa ťa týka závislá práca all. si môžeš otvoriť živnosť,
    Atribúty závislej práce sú rozpísané na stránkach DRAK-a.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Nikto sa nehnevá , že sa v tom nevyznáte . Ale od Novely Zákonníka práce tu vznikli také rôzne tzv.činnosti na Živnostenský list ako napr. Vedúci výroby plastových okien ....... , že už možno poraďáci sú na to aj alergickí, to zasa musíte pochopiť Vy .

    Skutočne doporučujem si preštudovať Zákonník práce a potom aj Živnostenský zákon .

    S takýmto pomenovaním ,by som ani neodporúčala prekročiť prah Živnostenského úradu , a to nehovorím o používaní pomenovania pri kontrole Vo vašej firme . Ale to berte ako radu v dobrom . Skutočne sa vrhnite do doporučených zákonov a prídete na veľa vecí .

    Ešte prikladám tento link

    http://www.porada.sk/t59961-co-so-zi...Eivnostn%EDkmi
    Naposledy upravil Zita5 : 27.09.07 at 12:25 Dôvod: Doplnenie linku

    d3 !Ur3 je offline (nepripojený) d3 !Ur3

    d3 !Ur3
    To je podobný oxymorón ako predavačka v Kauflande na živnostenský list. Skutočne sa ťažko na také niečo reaguje...


    M I E R

    d3 !Ur3 je offline (nepripojený) d3 !Ur3

    d3 !Ur3
    Ďakujem ti Zita5 za súhlas. Som ti skutočne veľmi vďačný.

    M I E R

    Už mám 2 body.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.