Zavrieť

Porady

Alfa a dobropis

V roku 2004 som vystavila jednej firme fakturu. Teraz v roku 2005 sa zistilo, ze fakturovana suma bola vyssie ako mala byt. Firma tu fakturu dodnes nezaplatila.Ako teda v alfe vystavim dobropis?Nemam s tym este skusenost. Robi sa to tak, ze spravim akoby normalnu fakturu, ale na mieste Suma dam rozdielovu sumu s minusovym znamienkom? Alebo urobim fakturu s celkovou sumou ako bola vyhotovena ale s minusom, cim by sa faktura stornovala a spravim nanovo fakturu s riadnou sumou. Prosim poradte, som dnes nejako popletena
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    ... v alfe dáš sumy mínusom... nemajú zvlášť vo faktúrach dobropisy...

    rage1 je offline (nepripojený) rage1

    rage1
    a treba teda dat celu tu zlu vyfakturovanu sumu s minusom a potom vystavit novu Fa kde bude uz riadna suma???

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    rage1
    a treba teda dat celu tu zlu vyfakturovanu sumu s minusom a potom vystavit novu Fa kde bude uz riadna suma???
    áno , já by som odporúčala tento spôsob .

    rage1 je offline (nepripojený) rage1

    rage1
    dakujem velmi pekne, tak to teda spravim takto. len este jedna mala otazocka:datum dodania sluzby na dobropise a novej opravenej fakture bude datum, taky aky bol v pripade decembrovej faktury?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Postup podľa § 25 zákona o DPH - Oprava základu dane -odst.3 . Doklad o oprave vystavíš s dátumom roku 2005 . Já by som takto postupovala .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.