Zavrieť

Porady

Zrušenie prevádzky

K 31.12.2007 plánujem zrušiť prevádzku pre nerentabilnosť,spôsobenú nízkym počtom pracovníčok.Mám 2 pracovníčky na rodičovskej dovolenke-môžem im dať výpoveď z dôvodu zrušenia prevádzky aj keď im RD končia v máji 2008,resp.okt.2009?Obe pracovníčky som tiež vyzvala,aby nastúpili spať do zamestnania,čo obe odmietli.Ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Benito Pozri príspevok
    K 31.12.2007 plánujem zrušiť prevádzku pre nerentabilnosť,spôsobenú nízkym počtom pracovníčok.Mám 2 pracovníčky na rodičovskej dovolenke-môžem im dať výpoveď z dôvodu zrušenia prevádzky aj keď im RD končia v máji 2008,resp.okt.2009?Obe pracovníčky som tiež vyzvala,aby nastúpili spať do zamestnania,čo obe odmietli.Ďakujem za odpovede.
    A čo tak prijať zamestnancov na zastupovanie počas RD, resp. MD. Vyzívať ich môžeš, aby nastúpili, ale nie je to ich povinnosť.

    Benito je offline (nepripojený) Benito

    Benito
    Keby bol dostatok odborne zdatných ludí,tak ich hneď zamestnám a neruším prevádzku-práce máme dosť-len nemá -kto-robiť.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Určite by som nezrušil rentabilnú prevádzku len z udaného dôvodu. Myslím, že kvalifikovaných ludí sa za primeranú odmenu u nás nájde dosť. Na dvoch luďoch nemôže padnúť prevádzka aj keby boli jedinými zamestnancami. Tu ide možno o niečo iné. Nie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.