Zavrieť

Porady

starosta-evidencia dochádzky

Chcela by som sa opýtať, či si vaši starostovia vedú evidenciu dochádzky, pretože náš starosta je na pol úväzku a nijakú evidenciu si nevedie. Nikdy na obecnom úrade nieje pre občanov. Má ešte iný pracovný pomer, kde je do 15.00 hod. Okrem pracovníka obce sa nevedie ani evidencia dochádzky pracovníkov na dohody.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Starosta si nemusí viesť evidenciu dochádzky, nemá ani stanovený pracovný čas. Evidenciu pracovného času musí zamestávateľ viesť iba u DoBPŠ a u DoPČ. u DoVP evidenciu pracovného času zamestnávateľ viesť nemusí.

    danuskas je offline (nepripojený) danuskas

    danuskas
    To vlastne znamená, že on obecný úrad nemusí vidieť celý mesiac, pracovník obce všetko spraví a na obecný úrad sa dostaví len podpísať 1xmesačne mzdové listy a iné dokumenty a výplatu vyplývajúcu z pol úväzku dostane aj keď nič neodpracoval?
    Vinikajúce, v ďalších voľbách kandidujem.

    ERRI je offline (nepripojený) ERRI

    žena ERRI
    Je to tak, aj náš starosta si myslí, že celá obec je len jeho a o všetkom chce len on rozhodovať. Robím poslankyňu už dlhšie, ale keď niečo schválime čo on nechce, tek to vždy vetuje a odmieta vysvetliť prečo.My sme ho plánovali dať na pol. úveäzok, ale on odpovedal, že mu musíme zobrať aj polovicu zodpovednosti. Ale nie je to fér, keď za taký plat kosí v obci trávu, chodí s károu a je len v montérkach. Keď chce niekto niečo vybaviť a pracovníčka tam nie je, tak tam nie je ani on a vôbec nedodržiava uznesenia obecného zastupiteĺstva.

    Ivča je offline (nepripojený) Ivča

    Ivča
    Prosím Vás, môže byť uzatvorená DoPČ s riaditeľom školy, na vedenie krúžk. činnosti cez vzdelávacie poukazy? Ako zamestnávateľ vystupuje obec a ako zamestnanec riaditeľ školy.

    kvet je offline (nepripojený) kvet

    kvet
    Ahoj Ivča,
    nevidím prekážku, prečo by nemohol mať riaditeľ školy uzatvorenú dohodu o pracovnej činnosti na vedenie záujmového krúžku.
    Čo sa týka druhej časti otázky, tu je odpoveď veľmi jednoduchá. Analogicky treba vychádzať z ustanovenia § 7 ods. 3 Zákonníka práce tzn., že riaditeľ zatvorí dohodu o pracovnej činnosti so zriaďovateľom, t.j. obcou.

    Pekný deň

    Ivča je offline (nepripojený) Ivča

    Ivča
    Veľmi ma to zaujíma, nakoľko sa stala taká vec, že DoPČ som dala na podpis starostovi a ten zaujal také stanovisko, že túto dohodu nepodpísal (čím mi dosť skomplikoval prácu, lebo samozrejme som ho už príhlásila do soc.poisť., brala som to ako hotovú vec). Starosta sa oháňa s tým, že podľa pracovného poriadku pedag. pracovníkov, štatutár nesmie vykazovať podnikateľskú činnosť ani inú závislú činnosť. Ja som sa to tam tiež dočítala, ale nie je mi jasné, či sa to vzťahuje aj na tento prípad. Rada by som mu oponovala, preto som sa obrátila na teba, lebo viem, že máš zákony v malíčku.

    kvet je offline (nepripojený) kvet

    kvet
    To je všetko síce pravda, ale existuje výnimka uvedená v § 9 ods. 4 zákona č. 552/2003 Z.z. o výkone práce vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov, podľa ktorej obmedzenie vykonávania podnikania a inej zárobkovej činnosti sa nevzťahuje na na pedagogickú činnosť. Vedenie záujmového krúžku, ako záujmové vzdelávanie v škole je pedagogická činnosť ! Z uvedeného teda vyplýva, že riaditeľ školy môže vykonávať inú zárobkovú činnosť, t.j. vedenie záujmového krúžku aj popri svojho hlavného zamestnania !

    Dúfam, že moja odpoveď neprišla neskoro ?

    Ivča je offline (nepripojený) Ivča

    Ivča
    Pravdaže nie je neskoro, ja som rada, že si odpísal. Toto isté som tvrdila aj ja starostovi, ale on mi povedal, že to je moje vysvetlenie, on že sa drží zákona. Ja som sa stiahla, lebo predsa starosta je starosta, ale mi to nedalo, lebo už sme si zvykli na to, že nám strašne rád komplikuje život. Preto som sa obrátila na teba, ktorý si v zákonoch doma. Teraz budem smelšia, keď si mi to potvrdil, a ukážem mu, že aj ja viem čítať zákony.
    Veľmi pekne ďakujem za ochotu a prajem pekný predĺžený víkend. Dúfam, ja som si ho predĺžila.

    malalulu je offline (nepripojený) malalulu

    malalulu
    Ja nevidím dôvod, prečo uzatvárate DoPČ s riaditeľom na vykonávanie krúžkovej činnosti. Veď to predsa môžete riešiť inak, odmeňovaním ta krúžkovú činnosť formou odmeny.

    Ivča je offline (nepripojený) Ivča

    Ivča
    Ja vidím dôvod v tom, že pri odmene odvádzame poistné za zamestnávateľa 35,2% a pri DoPČ 1,05%. Pri dohodách ostávajú ešte nejaké prostriedky na nákup pomôcok. Výhodnejšie je to aj pre toho zamestnanca.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.