Zavrieť

Porady

Ceny v Poľsku

Nevie mi náhodou niekto napísať, aké sú aktuálne ceny kuracieho mäsa v Poľsku? Chodievali sme do Jablonky do mäsokombinátu. Kuracie stehná celé aj s kožou tam stávali 28 Sk, prsia bez kože cca 100 Sk atď..Ďakujem vopred za odpoveď.
Usporiadat
MartinkoK MartinkoK

MartinkoK je offline (nepripojený) MartinkoK

My sme boli na trhu v Targu, a ceny boli dobré, kur.prsia 95,- Sk, stehná 35,- Sk, trupy 10,- Sk. Syr sme kupovali v obchode a vyšiel cca 100,- Sk/kg a bol fakt dobrý.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
iveta22

Ja by som postavil otázke aj trochu inak .
Jedná sa o to , ako ďaleko máš do Poľska , čo všetko mieniš nakúpiť ? Či sa vynaložené náklady na palivo , čerpanie dovolenky alebo voľna , na nervozitu , na tlačenicu , na sociálne cítenie našich spoluobčanov na tých trhoch toto všetko oplatí !!!! Lebo pokiaľ ušetrím na tisícke cca sto korún , tak sa na to môžem z vysoka vykašľať , ďakujem , nemám chuť !!!
Osobne zastávam aj názor , že : " nie som natoľko bohatý , aby som kupoval lacné veci !!!!! "
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

buchač Pozri príspevok
iveta22

Ja by som postavil otázke aj trochu inak .
Jedná sa o to , ako ďaleko máš do Poľska , čo všetko mieniš nakúpiť ? Či sa vynaložené náklady na palivo , čerpanie dovolenky alebo voľna , na nervozitu , na tlačenicu , na sociálne cítenie našich spoluobčanov na tých trhoch toto všetko oplatí !!!! Lebo pokiaľ ušetrím na tisícke cca sto korún , tak sa na to môžem z vysoka vykašľať , ďakujem , nemám chuť !!!
Osobne zastávam aj názor , že : " nie som natoľko bohatý , aby som kupoval lacné veci !!!!! "
Vieš o tom, že si práve zmietol zo stola môj záujem o nákup klobásy v Poľsku??? Idem do Hodonína, klobásy majú aj v Kauflande, možno ich stihnem ešte za slovenské
0 0
paťuška paťuška

paťuška je offline (nepripojený) paťuška

Isteže kvôli klobáskam precestovať pol republiky by asi nerobil nikto, ale my východniari čo máme do Poľska čo by kameňom dohodil na nákupy chodíme a sme spokojní. Inak ako u nás, aj tam treba vyberať, majú aj lepšie, aj menej kvalitné výrobky. Ja osobne klobásy nemusím, mám radšej naše trvanlivejšie, ale to je môj subjektívny pocit. Mäso by som ale určite nekupovala v Metre - hlavne vákuovo balené bravčové, ktoré po vybalení smrdelo a mastné bolo schované dnu.... Okrem iného kuracie prsia mrazené, ktoré Metro predáva na kartóny je pôvodom ani nevieme odkiaľ. Raz sme sa ulakomili na lacné kuracie prsia z Metra (pôvod Francúzsko) a boli tak presolené, že na žiaden spôsob nám nechutili. Takže s nákupmi mäsa v Metre sme určite skončili. Takže len tak na okraj, dajte si pozor aj ostatní.
0 0
betyna8 betyna8

betyna8 je offline (nepripojený) betyna8

paťuška Pozri príspevok
Isteže kvôli klobáskam precestovať pol republiky by asi nerobil nikto, ale my východniari čo máme do Poľska čo by kameňom dohodil na nákupy chodíme a sme spokojní. Inak ako u nás, aj tam treba vyberať, majú aj lepšie, aj menej kvalitné výrobky. Ja osobne klobásy nemusím, mám radšej naše trvanlivejšie, ale to je môj subjektívny pocit. Mäso by som ale určite nekupovala v Metre - hlavne vákuovo balené bravčové, ktoré po vybalení smrdelo a mastné bolo schované dnu.... Okrem iného kuracie prsia mrazené, ktoré Metro predáva na kartóny je pôvodom ani nevieme odkiaľ. Raz sme sa ulakomili na lacné kuracie prsia z Metra (pôvod Francúzsko) a boli tak presolené, že na žiaden spôsob nám nechutili. Takže s nákupmi mäsa v Metre sme určite skončili. Takže len tak na okraj, dajte si pozor aj ostatní.
Asi to tiez zalezi od nahody, ja maso v metre nekupujem,lebo sme len dvaja a tie velke balenia nemame sancu skonzumovat,ani kde uskladnit,ale teta tam nakupuje pravidelne a je spokojna.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Tak ja do Leluchova zájdem občas..lebo to mám blízko, ale akosi tam neviem potraviny nakupovať. Keď vidím tú hygienu predaja...tak mi prejde chuť - najmä čo sa mäsa týka. Inak tie ich klobásy mne osobne nechutia - ale zase každému chutí niečo iné. Ešte tie "legezky" ....v preklade lenivá gazdiná ...to sú tie ich balené všelijaké koláčiky tam kúpim. Ale tiež už sa mi stalo, že tie čo som kúpila boli tesne pred zárukou. Ja skôr idem do mesta Nowy Sacz. Nakupujem tam potraviny v hypermarkete Real. Tieto veľké obchody ako Real , potom Europa ..kde je strašne veľa butikov sú otvorené aj v nedeľu. Tiež odporúčam teraz zmeniť peniaze doma na Slovensku, lebo to bude lacnejšie, je výborný kurz.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
paťuška

Otázočka :

Čo je pre Teba kameňom dohodiť , hoci som bývalý hádzanár / bývalé VSŽ / , toť do Poľska je to pre mňa trochu od ruky
Keď si zoberieš , že z Košic / home sweet home / je do Targu cca 350 km tam aj späť , tak neviem , neviem . Viď predchádzajúci príspevok - argumenty
0 0
paťuška paťuška

paťuška je offline (nepripojený) paťuška

buchač Pozri príspevok
paťuška

Otázočka :

Čo je pre Teba kameňom dohodiť , hoci som bývalý hádzanár / bývalé VSŽ / , toť do Poľska je to pre mňa trochu od ruky
Keď si zoberieš , že z Košic / home sweet home / je do Targu cca 350 km tam aj späť , tak neviem , neviem . Viď predchádzajúci príspevok - argumenty
Nooooo, cca 40 km, kameňom by som tam určite nedohodila, ale cestou z BJ do SL ideš okolo Ľeľuchova - to je cca 1km odbočka, tak aj keby si nechcel, nevyužiješ takú možnosť...?
0 0
skatarinas skatarinas

skatarinas je offline (nepripojený) skatarinas

Ja mám otázočku, vraj sa dá v Ploľsku kúpiť pekný klobásový výrez za super cenu, ale neviem či na trhu v Jablonke, v Novom Targu alebo sa to kupuje v mäsopriemysle v Jablonke?
Chceme ísť už zajtra, či pozajtra
Naposledy upravil arizona : 15.05.10 at 18:09
0 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

Vie niekto poradiť ako fungujú obchodY v POľsku, ceny v Poľsku. Ďakujem.
0 0
miky64 miky64

miky64 je offline (nepripojený) miky64

bol som,som a ešte chvílku budem ...viac
branislavp Pozri príspevok
Vie niekto poradiť ako fungujú obchodY v POľsku, ceny v Poľsku. Ďakujem.
popiš troška bližšie čo ťa zaujima
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Najlepšie je kuracie stehna voziť teraz v lete pri týchto teplotach !

Naozaj "obdivujem" vynaliezavosť niektorých Slovákov .
0 0
Majka40 Majka40

Majka40 je offline (nepripojený) Majka40

a kto sa chystá voziť mäso pri týchto teplotách? veď pôvodný príspevok je z októbra 2007
0 0
miky64 miky64

miky64 je offline (nepripojený) miky64

bol som,som a ešte chvílku budem ...viac
Laco-monter Pozri príspevok
Najlepšie je kuracie stehna voziť teraz v lete pri týchto teplotach !

Naozaj "obdivujem" vynaliezavosť niektorých Slovákov .
klud majka asi lacovi nevyšiel prevoz stehien na voze tak nevie pochopiť ako može niekto nakupiť a doviezť, keby vedel že večšina kuraciny je dovezena z polska a nasledne s velkymi priražkami predana u nás tak asi by pochopil že ak byvam par krokov od hranice tak radšej si pojdem do polska nakupiť za lacny peniaz samozrejme nejdem na trh ale idem do obchodu a mam so sebou chladničku podľa množstva nakupu minimalne jednu a je to bez problemov tu som niekde čital aj kritiku na kulturu predaja chcem sa len tak opytať či nikomu nevadi spôsob predaja v našich obchod.reťazcoch prebalovanie masa po zaruke, vyrobky z masa po zaruke ktore prevažna čast ludi kupuje pretože su v akcii pekne upravene a zabalene ja radšej kupim v polsku ale viem že si k tomu možem bez problemov privonať a pozrieť sa na to z každej strany a spokojne nakupiť
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

No miky64, nedá sa s Tebou nič iné ako súhlasiť

Ak už môžem doporučiť našincom, tak mäsko sa dá v PL nakupovať priamo vo veľkoskladoch.
Niekoľkokrát som takýto nákup absolvovala, zamerala som sa na hovädzinu, teľacinu, bravčovinu aj hydinu, mäsové výrobky, aj polotovary a prežili sme to v plnom zdraví.
Naplnili sme mraziak na kvartál. Vždy keď je možnosť takto doplniť proviant, tak so prilepšíme práve nákupom v PL.
A že sa mi neraz stalo, že som kúpila niečo prebalené a skazené v sieti našich HM, to je tiež pravda.

Keby sme tu začali polemizovať o mäse, či je lepšie od nás alebo z De, alebo z Ukrajiny, z PL...tak zistíme, že všetko na jedno kopyto, najzdravšie bude tak či onak z vlastného dvora a chlieva, tak ako ovocie a zeleninka z vlastnej záhradky.

Moja celá rodina býva pod Tatrami. Mnoho stavebného materiálu /nie všetko/ po porovnaní kvalita - cena, kupovali v PL.
A toho PL materiálu je aj v našich reťazcoch veľmi veľa .

Teraz však Euro oslabuje, takže nákupy nebudú až tak výhodné ako v minulosti, čo však neznamená, že to bude trvať naveky, treba počkať s väčšími investíciami.
0 0
miky64 miky64

miky64 je offline (nepripojený) miky64

bol som,som a ešte chvílku budem ...viac
danushka nechcel som polemizovať o kvalite masa je jednoznačne neporovnateľny rozdiel medzi velkovykrmom a domacim chovom chcel som len dať ostatnym možnosť zorientovať sa v problematike nakupu v polsku a upozorniť na to že nie všetko sa da kupiť len na trhu za výhodne ceny,že existuju aj ine možnosti trebars nakup v "biedronke"alebo reale alebo aj priamo vo velkoobchodných skladoch kde sa s vami bavia aj ked nekupujete 1000 a viac kg ako je to u našich majitelov VO
samozrejme ak chcete len nejakych 5 kg tak to si musite kupit v obchode a to sa tyka aj ostatných pre slovakov zaujimavych komodit taky maličky príklad pri dobrom kurze eura k zlotemu sa dali niektore značky aut kupiť v polsku aj o 7000€ lacnejšie ako na slovensku a tento nakupny turizmus nie je iba domenou slovakov takisto rakušania chodili k nam ked to bolo pre nich vyhodne tiež švajčiari ktori su velky patrioti chodia potraviny nakupovať do nemecka pretože pri nakupe za200€ ušetria oproti švajčiarsku asi 50-70€ takže o tom to cele je
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Tak tá Biedronka / ich logo je žlté s lienkou / je hádam momentálne najvýhodnejšia, čo sa týka nákupov potravín.
Mäsko by som určite nekupovala na trhu, predsa len hygiena je neporovnateľná s obchodom.
My chodievame do Nowego Targu priamo do veľkoskladu mäsa a tam nás doposiaľ neobmedzovali množstvom.
Treba si to tam vychytať, ísť s niekým, čo to tam už pozná.
Domáci, čo žijú v pohraničí tam nechávajú dosť peňazí a ani sa im nedivím, veď na stravu jednej rodiny pomaly ide jeden plat, takže ako sa vraví pomôž si sám človeče .
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
miky64 Pozri príspevok
danushka nechcel som polemizovať o kvalite masa je jednoznačne neporovnateľny rozdiel medzi velkovykrmom a domacim chovom chcel som len dať ostatnym možnosť zorientovať sa v problematike nakupu v polsku a upozorniť na to že nie všetko sa da kupiť len na trhu za výhodne ceny,že existuju aj ine možnosti trebars nakup v "biedronke"alebo reale alebo aj priamo vo velkoobchodných skladoch kde sa s vami bavia aj ked nekupujete 1000 a viac kg ako je to u našich majitelov VO
samozrejme ak chcete len nejakych 5 kg tak to si musite kupit v obchode a to sa tyka aj ostatných pre slovakov zaujimavych komodit taky maličky príklad pri dobrom kurze eura k zlotemu sa dali niektore značky aut kupiť v polsku aj o 7000€ lacnejšie ako na slovensku a tento nakupny turizmus nie je iba domenou slovakov takisto rakušania chodili k nam ked to bolo pre nich vyhodne tiež švajčiari ktori su velky patrioti chodia potraviny nakupovať do nemecka pretože pri nakupe za200€ ušetria oproti švajčiarsku asi 50-70€ takže o tom to cele je
A nenapadlo Ťa že Biedronka je vlastne LIDL? presne rovnako rozložený tovar aj sortiment. Ja nakupujem teraz vačšinou v Leclercu sú tam lepšie ceny ako v Alme a najnovšie nosím 2 chladničky a nakupujem mrazenú zeleninu-naskutočne polievkove zmesy napr: zupa grzybowa sa neviem obžraťMaso nekupujem ved uz aj u nás v Metre ak je akcia tak kúpim skoro za takú cenu. No ale v Driečnej metro nieje a ani tak skoro nebude
0 0
miky64 miky64

miky64 je offline (nepripojený) miky64

bol som,som a ešte chvílku budem ...viac
pivko Pozri príspevok
A nenapadlo Ťa že Biedronka je vlastne LIDL? presne rovnako rozložený tovar aj sortiment. Ja nakupujem teraz vačšinou v Leclercu sú tam lepšie ceny ako v Alme a najnovšie nosím 2 chladničky a nakupujem mrazenú zeleninu-naskutočne polievkove zmesy napr: zupa grzybowa sa neviem obžraťMaso nekupujem ved uz aj u nás v Metre ak je akcia tak kúpim skoro za takú cenu. No ale v Driečnej metro nieje a ani tak skoro nebude
pre mna je nazov nepodstatny podstatne je aby som nakupil to čo chcem za lepšiu cenu skratka aby som ušetril svoju priručnu banku u nas teraz kuracie prsia stoja 4€ ja som ich v piatok nakupil po2,79€ niečo som kupil v reale,niečo v carefoure skratka urobil som nakup za 127€+10€ benzin a mam vo vrecku asi o 40€viac ako keby som urobil nakup tu a už nehovoriac o rôznorodosti rybacieho masa o ktorom v našom kraji možme len snívať a vdaka za tip zupe bedema šukač
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
miky64 Pozri príspevok
pre mna je nazov nepodstatny podstatne je aby som nakupil to čo chcem za lepšiu cenu skratka aby som ušetril svoju priručnu banku u nas teraz kuracie prsia stoja 4€ ja som ich v piatok nakupil po2,79€ niečo som kupil v reale,niečo v carefoure skratka urobil som nakup za 127€+10€ benzin a mam vo vrecku asi o 40€viac ako keby som urobil nakup tu a už nehovoriac o rôznorodosti rybacieho masa o ktorom v našom kraji možme len snívať a vdaka za tip zupe bedema šukač
Však ja nemám nič proti Biedronke! pri Biedronke parkujem stále v Zakopanom aby som nemusel platiť parkovisko a kupujem tam plnené čokoládové trubičky/dúfam že keď tam nabudúce dojdem tak budem mať kde zaparkovať/Ak v Reale tak to si bol asi v Sonczy ,to koľko kg. si nakúpil že si ušetril 40Eur? aby ti nenarástli krídla A zupe šukaj aj Jarzsynkovu, Borszcz ruski+ukrainsky, zupu pieczarkowu -bardzo fantasztyczneA ešte ti doporučujem Rosyjsku horčicu-to naša kremžská je proti tej med, Ramu s olivovym olejom/neviem prečo ju u nás nedostať/buraczky cale/moj večerný dezert/a salatky v kelimkoch.
Tak už len nech je zlotufka opat 4,70 .
Naposledy upravil pivko : 17.05.10 at 20:15
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať