Zavrieť

Porady

Poradíte koľko za to ?

V téme, v ktorej je vyše 100 príspevkov som sa nedopracovala k odpovedi, prosím o podelenie sa s Vašimi skúsenosti v tejto založenej téme.
Môj známy -začína pracovať na základe živnostenského oprávnenia - ma požiadal o to, či nemám vedomosť ako a kde sa dá zistiť koľko treba pýtať za spracovanie nasledovných položiek.
  • platca DPH
  • mesačné daňové priznanie
  • mesačne cca 10 faktúr
  • spracovanie nákladov za používanie motorového vozidla.
Samozrejme, ihneď ma napadli odborníci z porady. Pekne prosím o vyjadrenie približné číslo koľko by stálo mesačné spracovávanie uvedených položiek.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    emgeton je offline (nepripojený) emgeton

    emgeton
    rada Pozri príspevok
    V téme, v ktorej je vyše 100 príspevkov som sa nedopracovala k odpovedi, prosím o podelenie sa s Vašimi skúsenosti v tejto založenej téme.
    Môj známy -začína pracovať na základe živnostenského oprávnenia - ma požiadal o to, či nemám vedomosť ako a kde sa dá zistiť koľko treba pýtať za spracovanie nasledovných položiek.
    • platca DPH
    • mesačné daňové priznanie
    • mesačne cca 10 faktúr
    • spracovanie nákladov za používanie motorového vozidla.
    Samozrejme, ihneď ma napadli odborníci z porady. Pekne prosím o vyjadrenie približné číslo koľko by stálo mesačné spracovávanie uvedených položiek.
    Pokiaľ nie je daňovým poradcom, nedoporučoval by som mu fakturáciu za daňové priznanie. Mohlo by sa to posudzovať ako neoprávnené podnikanie.
    K účtovníctvu: Nech si stanoví cenu za položku a min. mes. fakturáciu.
    K MV: nech to ohodnotí podľa času, kt. nad týmto problémom strávi.

    rada je offline (nepripojený) rada

    rada
    Uau.
    Známy bude podnikať resp. už začal v úplne inej oblasti. Info potrebuje pre rozhľadenosť, aby si mohol sám vybrať z "účtovničiek", ktoré mu budú likvidovať položky v už vyššie uvedenom dotaze. Už som tu niekde čítala koľko za jednotlivé položky, ale to bolo myslím zo mzdovej oblasti. Ďakujem za každú odpoveď.

    Poradíte koľko za to ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.