Zavrieť

Porady

skrateny pr.čas

dobry den
chcem sa opytat ci je v novele žakonnika prace možnost alebo povinnost upravit (skratit) pracony cas na žiadost pracovnika
dakujem
Usporiadat
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

irene Pozri príspevok
Ano, má 20 hodinový týždenný prac.čas. Ďakujem za pomoc ! A tento prepočet je niekde v zakone uvedeny? Čitala som ho odpredu, odzadu, ale nič.. To nespochybnujem správnosť vašej odpovede, len máme velmi "zvedavých" zamestnancov - tak aby nespochybnovali oni mna
v zákone je uvedený nárok napr. na 20 dní v týždni. Týždeň má 5 pracovných dní. Keďže ona neodpracuje celý týždeň, tak sa dovolenka logicky musí prepočítať.
0 0
Alca20 Alca20

Alca20 je offline (nepripojený) Alca20

Dobrý deň. Chcem len zistiť ako to je z dochádzkou v skrátenom pracovnom čase. Pokiaľ má zamestnanec dohodnutý pracovný čas 10 hod. týždenne môže odpracovať v jeden deň 7,5 hodiny a v druhý deň 2,5 hod?? A následne bude mať nárok na stravné lístky za dni keď odpracoval viac ako 4 hodiny alebo vzhľadom na kratší pracovný čas tak nárok na stravné stráca???? Ako to je vlastne??
Poradte niekto prosím
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Alca20 Pozri príspevok
Dobrý deň. Chcem len zistiť ako to je z dochádzkou v skrátenom pracovnom čase. Pokiaľ má zamestnanec dohodnutý pracovný čas 10 hod. týždenne môže odpracovať v jeden deň 7,5 hodiny a v druhý deň 2,5 hod?? A následne bude mať nárok na stravné lístky za dni keď odpracoval viac ako 4 hodiny alebo vzhľadom na kratší pracovný čas tak nárok na stravné stráca???? Ako to je vlastne??
Poradte niekto prosím
Nestačí určiť týždenný pracovný čas, ale aj konkrétne vyšpecifikovať, ktoré dni pracuje a koľko, či sú to dve hodiny denne alebo 2 dni po 5 hodín a podobne. od toho sa odvíja aj dovolenka a aj nárok na stravné.
0 0
Alca20 Alca20

Alca20 je offline (nepripojený) Alca20

Takže je potrebné prerobiť pracovnú zmluvu a tam presne určiť pracovní čas a dané dni v ktoré bude pracovať a koľko hodín alebo stačí keď je v zmluve uvedení ten 10 hodinový pracovní čas
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Alca20 Pozri príspevok
Takže je potrebné prerobiť pracovnú zmluvu a tam presne určiť pracovní čas a dané dni v ktoré bude pracovať a koľko hodín alebo stačí keď je v zmluve uvedení ten 10 hodinový pracovní čas
Buď prepracuj pracovnú zmluvu, alebo sprav rozvrhnutie pracovnej doby, kde to rozpíšeš, daj účinnosť od dátumu nástupu do práce.
0 0
Alca20 Alca20

Alca20 je offline (nepripojený) Alca20

V tom prípade ak jej rozvrhnem ten pracovní čas na dva dni po 5 hodín tak bude mať nárok aj na stravné lístky ale pokiaľ by som to rozvrhla na dve hodiny denne tak nárok na stravné už nebude mať.

Dúfam,že som to pochopila správne.
Ďakujem veľmi pekne za pomoc a radu
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Alca20 Pozri príspevok
V tom prípade ak jej rozvrhnem ten pracovní čas na dva dni po 5 hodín tak bude mať nárok aj na stravné lístky ale pokiaľ by som to rozvrhla na dve hodiny denne tak nárok na stravné už nebude mať.

Dúfam,že som to pochopila správne.
Ďakujem veľmi pekne za pomoc a radu
So stravným si to pochopila správne, ale ak bude pracovať len dva dni v týždni, tak mu musíš prepočítať aj dovolenku. O nej sa tu už písalo viac krát, pohľadaj na porade.

Prepočet dovolenky nájdeš v tejto témy v príspevkoch nižšie, máš tam vzorec, len si dosaď vlastné čísla.
Naposledy upravil Sabadka : 03.08.09 at 15:55
0 0
Alca20 Alca20

Alca20 je offline (nepripojený) Alca20

A mám zase otázočku čo sa týka odvodov pri skrátenom pracovnom čase. Počítam mzdy ručne a tak neviem ako mám odviesť odvody.
Zamestnanec odpracoval 13 dní a každý deň len 1 hodinu, hodinovú mzdu má 2,5 €. Do zdravotnej asi odvediem normálne zo sumy 32,50€ ale neviem ako do sociálky??? Tiež to vypočítam z tej sumy ale tam budem mať iný VZ???
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Alca20 Pozri príspevok
A mám zase otázočku čo sa týka odvodov pri skrátenom pracovnom čase. Počítam mzdy ručne a tak neviem ako mám odviesť odvody.
Zamestnanec odpracoval 13 dní a každý deň len 1 hodinu, hodinovú mzdu má 2,5 €. Do zdravotnej asi odvediem normálne zo sumy 32,50€ ale neviem ako do sociálky??? Tiež to vypočítam z tej sumy ale tam budem mať iný VZ???
Vymariavací základ máš aj do ZP aj do SP rovnaký. t. j. 32,50.
0 0
Alca20 Alca20

Alca20 je offline (nepripojený) Alca20

a nieje to málo???? nebude to vyššie???
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Je to toľko, koľko to má byť.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

mzdarka renca Pozri príspevok
v zákone je uvedený nárok napr. na 20 dní v týždni. Týždeň má 5 pracovných dní. Keďže ona neodpracuje celý týždeň, tak sa dovolenka logicky musí prepočítať.
joj, renka, tento zákon mi chýbal . Ja niekedy nemám dovolenku ani 20 dní v roku
0 0
Alca20 Alca20

Alca20 je offline (nepripojený) Alca20

ale bude to tých 32,50??????
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Sabadka Pozri príspevok
Vymeriavací základ máš aj do ZP aj do SP rovnaký. t. j. 32,50.
Jana Motyčková Pozri príspevok
Je to toľko, koľko to má byť.
Alca20 Pozri príspevok
ale bude to tých 32,50??????
Trikrát a dosť. Áno, bude to tých 32,50.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

abel Pozri príspevok
joj, renka, tento zákon mi chýbal . Ja niekedy nemám dovolenku ani 20 dní v roku
ježiši, som ja ale štedrá.........bežím to opraviť, veď neviem, ako by si stihli v jeden týždeň vybrať 20 dní dovolenky

PS: výborný pozorovací talent si ty
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Ježiši, ono mi to už nejde opraviť
0 0
Alca20 Alca20

Alca20 je offline (nepripojený) Alca20

Ja sa ospravedlňujem že som taká dotieravá ale doteraz som robila mzdy ručne a tak som to aj počítala ale skúšam jednu demo verziu mzdárskeho programu a tam mi do socialky vypisuje základ 40,36 a do zdravotnej 32,50 tak som si nebola istá.

Ďakujem veľmi pekne za trpezlivosť a pomoc
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

mzdarka renca Pozri príspevok
Ježiši, ono mi to už nejde opraviť
Ale veď ich nechaj, keď sú šikovní, nech si vyčerpajú
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

abel Pozri príspevok
Ale veď ich nechaj, keď sú šikovní, nech si vyčerpajú
ak budú šikovný, tak si ju nechajú preplatiť pri ukončení PP, sa im to za rok pekne nazbiera
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Pôvodca textu príspevku: mzdarka renca
v zákone je uvedený nárok napr. na 20 dní v týždni. Týždeň má 5 pracovných dní. Keďže ona neodpracuje celý týždeň, tak sa dovolenka logicky musí prepočítať.


abel Pozri príspevok
joj, renka, tento zákon mi chýbal . Ja niekedy nemám dovolenku ani 20 dní v roku
Renča viem že si skvelá, ale vtesnať do jedného týždňa 20 dní dovolenky+ ešte sobota a nedeľa, tak to dá zabrať. Ale páči sa mi tento nápad. Udeľujem ti touto cestou 100 bodov!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať