Zavrieť

Porady

Poznámky k účtovnej závierke

Vie mi niekto poradiť, či existuje nejaký zákon alebo vyhláška podľa ktorej s majú poznámky k účtovnej závierke, ktoré sú súčasťou DP spracovávať? Nebaví ma stále kupovať tlačivá a ručne to vypisovať a chcela by som si ich spracovať sama na PC. Ale nechcem poruišiť nejaký zákon, aby ma DU nepokutoval.Aj keď osobne si myslím, že to tam nikto nečíta.Dakujem
Usporiadat
TandT TandT

TandT je offline (nepripojený) TandT

Dobrý deň! Chcem sa len spýtať, čo píšete do položiek typu ako oceňoval podnik napr. pohľadávky, záväzky a pod.
ďakujem...
0 0
jessica jessica

jessica je offline (nepripojený) jessica

neznášam keď neviem a nerozumiem... ...viac
TandT Pozri príspevok
Dobrý deň! Chcem sa len spýtať, čo píšete do položiek typu ako oceňoval podnik napr. pohľadávky, záväzky a pod.
ďakujem...
Napríklad:
1. Pohľadávky
Pohľadávky sa pri ich vzniku oceňujú menovitou hodnotou. Postúpené pohľadávky a pohľadávky nadobudnuté vkladom do základného imania sa oceňujú obstarávacou cenou. Toto ocenenie sa znižuje o pochybné a nevymožiteľné pohľadávky.
0 0
saglucka saglucka

saglucka je offline (nepripojený) saglucka

Prosim Vas, mala by som jednu otazocku. Sro-cka, ktora vlastne cely rok nemala ziadne prijmy ani naklady ani ziadny pohyb, musi tiez vyplnovat poznamky? Totiz tam nema co vyplnit, a pripada mi zbytocne odovzdavat im prazdne tlacivo. Nieco sa mi mari ze ich nemusi davat ale rada by som sa ujistila. DAKUJEM
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

saglucka Pozri príspevok
Prosim Vas, mala by som jednu otazocku. Sro-cka, ktora vlastne cely rok nemala ziadne prijmy ani naklady ani ziadny pohyb, musi tiez vyplnovat poznamky? Totiz tam nema co vyplnit, a pripada mi zbytocne odovzdavat im prazdne tlacivo. Nieco sa mi mari ze ich nemusi davat ale rada by som sa ujistila. DAKUJEM
Musí odovzdať aj poznámky. Treba tam uviesť napr. údaje o základnom imaní, či je splatené, nesplatené.
0 0
xmatisova xmatisova

xmatisova je offline (nepripojený) xmatisova

Ak by som sa mohla opýtať:
v oddiely o príjmoch členov štatutárnych a iných orgánov je rozdelenie na štatutárov a riadiacich, mám vypisovať obe ak obaja spoločníci sú zároveň konatelia a riadiaci pracovníci?
ďakujem

Ešte by som chcela doplniť, že príjem, ktorí mali bol vlastne zo zamestnaneckého pomeru.
Naposledy upravil xmatisova : 29.03.08 at 08:37
0 0
xmatisova xmatisova

xmatisova je offline (nepripojený) xmatisova

Posúvam ...
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
xmatisova Pozri príspevok
Ak by som sa mohla opýtať:
v oddiely o príjmoch členov štatutárnych a iných orgánov je rozdelenie na štatutárov a riadiacich, mám vypisovať obe ak obaja spoločníci sú zároveň konatelia a riadiaci pracovníci?
ďakujem

Ešte by som chcela doplniť, že príjem, ktorí mali bol vlastne zo zamestnaneckého pomeru.
Popíšte situáciu tak ako nastala. To je všetko. Nie je problém uviesť, že riadiacimi pracovníkmi sú 2 konatelia ktorí ... atď.
0 0
xmatisova xmatisova

xmatisova je offline (nepripojený) xmatisova

Uviesť to teda aj do jedného aj druhého? S poznámkou, že štatutári sú zároveň aj riadiacimi pracovníkmi a príjem im vznikol zo zamestaneného pomeru (sú zamestnaní ako riaditelia)?
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
xmatisova Pozri príspevok
Uviesť to teda aj do jedného aj druhého?
Poznámky sa zostavujú popisnou formou. Je možné sa v jednom bode odvolať na druhý, ak sa opakuje situácia, ktorá by bola predmetom popísania. Nikde nie je ustanovené, že musíte postupovať tak, alebo onak. Postupujte tak, aby ste všeobecne v poznámkach podali informácie, ktoré sa od Vás požadujú.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
xmatisova Pozri príspevok
...že štatutári sú zároveň aj riadiacimi pracovníkmi a príjem im vznikol zo zamestaneného pomeru (sú zamestnaní ako riaditelia)?
Zamestnaní? Zamestnanecký pomer, alebo pracovný pomer? Ak máte na mysli pracovný pomer rozlišujte v poznámkach:
- príjmy za výkon funkcie,
- príjmy z pracovnoprávneho vzťahu.
Popíšte situáciu. Ak konatelia nepoberali príjem za výkon funkcie, uveďte to v poznámkach. Ak konatelia boli zároveň zamestnancami v pracovnom pomere a poberali iba príjmy z tohto titulu, uveďte to v poznámkach.
0 0
xmatisova xmatisova

xmatisova je offline (nepripojený) xmatisova

OK, budem sa držať toho čo ste mi poradili. ďakujem
0 0
IRA IRA

IRA je offline (nepripojený) IRA

ekopo Pozri príspevok
Nekupujem, aj tu v tlačivách a dokumentoch sú Poznámky tuším v doc súbore. Poznámky sú povinná výbava k DP.
Nemusi sa vyplnovat to velke tlacaivo. Skor doporucuju vypracovat strucny slovny komentar, ktory obsahuje udaje o spolocnosti z OR, udaje o majetku a slovny opis sriadkov suvahy a vysledovky.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Ak to niekomu pomôže, prikladám "Poznámky k účtovnej závierke r.2008".
Každý si môže prispôsobiť ďalšie údaje podľa potreby.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Posúvam na stiahnutie poznámok.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

m.hladka Pozri príspevok
Ak to niekomu pomôže, prikladám "Poznámky k účtovnej závierke r.2008".
Každý si môže prispôsobiť ďalšie údaje podľa potreby.
verím, že mnohým pomôžu.
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Dáša_ Pozri príspevok
verím, že mnohým pomôžu.
Trošíčku by som mala menšiu námietočku, nehnevajte sa prosím. Robím tiež práve poznámky, najjednoduhšie aké len môžu byť, t.j. moje účto.

Chýbajú mi tu:
- info o UJ: deň založenia, vzniku
- hlavné činnosti
- dátum schválenia
- info o členoch orgánov
- info o účtovných zásadách a metodach
- závazky a pohľadávky sú veľmi jednoduché
- stav k 31.12.2007 (pokiaľ UJ existovala)
- chýbajú tu info o nákladoch,
- ďalšie veľmi dôležité info pri prechode na EURO: konverzia &äinfo, kt. nastali po dni, ku kt. sa zostavuje UZ)

Ešte raz sa ospravedlňujem, ocenila som snahu a dlhočizný čas strávený pri písaní týchto poznámok. Chcela som si tiež poznámky vyplniť, veď mám len pár položiek, ale .......
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
betka Pozri príspevok
Trošíčku by som mala menšiu námietočku, nehnevajte sa prosím. Robím tiež práve poznámky, najjednoduhšie aké len môžu byť, t.j. moje účto.

Chýbajú mi tu:
- info o UJ: deň založenia, vzniku
- hlavné činnosti
- dátum schválenia
- info o členoch orgánov
- info o účtovných zásadách a metodach
- závazky a pohľadávky sú veľmi jednoduché
- stav k 31.12.2007 (pokiaľ UJ existovala)
- chýbajú tu info o nákladoch,
- ďalšie veľmi dôležité info pri prechode na EURO: konverzia &äinfo, kt. nastali po dni, ku kt. sa zostavuje UZ)

Ešte raz sa ospravedlňujem, ocenila som snahu a dlhočizný čas strávený pri písaní týchto poznámok. Chcela som si tiež poznámky vyplniť, veď mám len pár položiek, ale .......

Jani, upravovala si si ich podľa svojho? Doplnila si všetko to ostatné?
0 0
lepka lepka

lepka je offline (nepripojený) lepka

Lenka1979 Pozri príspevok
Jani, upravovala si si ich podľa svojho? Doplnila si všetko to ostatné?
Mám prílohu,kde to všetko ostatné je,sú tam tabuľky kde sú vzorce,stačí napísať cifru a prepočíta to samo,treba si tam doplniť konverziu na EUR a zároveň pripájam prehľad o IM,je tam aj Cash flow.Používam to po rôznych úpravách ,kde si to upravujem na mieru,niečo vypúšťam aprepisujme,dopisujem a je to OK.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Moje poznámky, ktoré som tu prilepila, sú veľmi jednoduché a to z toho dôvodu, že sú len pre úplne malé s.r.o., ktoré sú s jedným konateľom, a popripade aj s 1-2 zamestnancami. Dajú sa doplniť o potrebné údaje, ktoré tá ktorá s.r.o. ich potrebuje.
Všetky údaje sú v súvahe a výkazoch zisku a strát, ktoré veľa napovedajú a predpokladám, že vie každy tieto údaje aj čítať.
Poznámky sú prílohou k DP, ktoré slúžia pre inštitúcie ako DU a OR, ktoré majú všetky ostatné údaje týkajúce sa firmy už v databáze.
Nie sú predpísané zákonom, čo všetko v nich má byť. A preto sa ani na školeniach o nich nik podrobne nezmieňuje.
Pre koho sú dôležité, ten si ich vypracuje podrobnejšie, ale to neznámená že ten, kto si ich vypracuje jednoduchšie, tak si odfláka svoju robotu.
Je na každého, kto si ich ako vypracuje.
Napr.: Tie poznámky, čo si kúpime v obchode, tak je tam veľa tabuliek a údajov, ktoré vôbec nemám a nepotebujem v účtovníctve a zbytočne mrhám kopou priložených nevyplnených papierov. Na základe toho som si vypracovala poznámky, ktoré udávajú len to, čo mám vo firme.
Ja ich používam roky a nemala som k mojím "Poznánkam" doteraz žiadne pripomienky.
Dokonca mám jednu takmer nečinnú firmu, tam odovzdávam len dve strany poznámok.
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Pani Hladká. Dúfam, že ste sa na mňa nenahnevali. Prevzala som pred 1,5 rokom účto v s.r.o. Obrat bol cez 30 mil. A keby ste videli tie poznámky. To by ste všetci plakali. Spoločnosť používala A-zásoby. Poznámky boli neustále, že má B-čko. Poznámky na A4. Možno 18 riadkov. Toto bolo na plač.
Pani, kt. robila účto som považovala za PANI účtovníčku, aspoň sa mi tak zdala, všetko vedela, na všetko odpovedala, bola nadradená nad zamestnancami a dala im pociťovať, čo je, .......... A potom sa stalo, čo sa stalo, a verte 1,5 roka pracem bordel, hľadám, snorím. A predstavte si, raz po jednej prebdetej noci opäť po pátraní niečoho, mi zazvonil telefon, pani účtovníčka a normálne som jej všetko vysypala, čo som mala na jazyku. A odvtedy sa mi pracuje lepšie, ale toto bolo , aspoň som sa vyspovedala.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať