Zavrieť

Porady

Poznámky k účtovnej závierke

Vie mi niekto poradiť, či existuje nejaký zákon alebo vyhláška podľa ktorej s majú poznámky k účtovnej závierke, ktoré sú súčasťou DP spracovávať? Nebaví ma stále kupovať tlačivá a ručne to vypisovať a chcela by som si ich spracovať sama na PC. Ale nechcem poruišiť nejaký zákon, aby ma DU nepokutoval.Aj keď osobne si myslím, že to tam nikto nečíta.Dakujem
Usporiadat
janka.mo janka.mo

janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac
evina Pozri príspevok
Mám asi iné poznámky tak neviem presne tie riadky ale výsledok HV pred zdanením máš 282, tam neodpočítavaš to minulé obdobie
juuuj ono to zle zobrazilo, ja som to pisala tak ako jeden stlpec a potom druhy, takze tam to nema byt ako -750, to je vlastne v druhom stlpci. ale inak to mam dobre? myslim tie riadky vypisane....
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

janka.mo Pozri príspevok
juuuj ono to zle zobrazilo, ja som to pisala tak ako jeden stlpec a potom druhy, takze tam to nema byt ako -750, to je vlastne v druhom stlpci. ale inak to mam dobre? myslim tie riadky vypisane....
Keďže nepoznám tie poznámky viem Ti teraz poradiť len toľko, že píšeš tie údaje presne zo súvahy aaj bežné obdobie, aj minulé...nerada by som ťa doplietla
0 0
janka.mo janka.mo

janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac
evina Pozri príspevok
Keďže nepoznám tie poznámky viem Ti teraz poradiť len toľko, že píšeš tie údaje presne zo súvahy aaj bežné obdobie, aj minulé...nerada by som ťa doplietla
ja mam tie klasicke zo seftu.... ide mi o to, ze ci som to dobre pocitala, tak ako tam mam vypisane tie riadky. myslim ten vypocet dane, aj ked prakticky ziadnu dan nebudem platit.... lebo ani ziadnu dan neuctujem, alebo sa mylim? uz mi z toho harasi... kedze umorujem stratu, tak ziadnu dan neplatim, teda o nej ani neuctujem, vsak??????
inak v tom mojom prispevku mam presne napisane, co je v tych riadkoch, tak ci to mam dobre....
prosiiiim ak mozes, tak sa na to pozri.... dakujem
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

janka.mo Pozri príspevok
ja mam tie klasicke zo seftu.... ide mi o to, ze ci som to dobre pocitala, tak ako tam mam vypisane tie riadky. myslim ten vypocet dane, aj ked prakticky ziadnu dan nebudem platit.... lebo ani ziadnu dan neuctujem, alebo sa mylim? uz mi z toho harasi... kedze umorujem stratu, tak ziadnu dan neplatim, teda o nej ani neuctujem, vsak??????
inak v tom mojom prispevku mam presne napisane, co je v tych riadkoch, tak ci to mam dobre....
prosiiiim ak mozes, tak sa na to pozri.... dakujem
Ak umoruješ stratu, daň neúčtuješ, lebo žiadnu nemáš a neplatíš.
Vyššie píšeš, že s pripočitateľnými položkami je základ dane 303, takže rozdiel medzi 282 a 303 je 21. Čo je 54?
0 0
janka.mo janka.mo

janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac
evina Pozri príspevok
Ak umoruješ stratu, daň neúčtuješ, lebo žiadnu nemáš a neplatíš.
Vyššie píšeš, že s pripočitateľnými položkami je základ dane 303, takže rozdiel medzi 282 a 303 je 21. Čo je 54?
r.1 splatna dan z prijmov 0
r.2 odlozena dan z prijmov 0
r.3vysledok hosp. pred zdanenim 282
r.4 sadzba dane z prijmov 19???
r.5 vysledok hosp pred zdanenim
vynasobeny sadzbou/dan bez
pripoc.a odpoc.poloziek/ 54?????

r.6 celkova dan z prijmov vykazana v zavierke 0
r 7 rozdiel r6-5 -54

tych 54 som vypocitala v riadku 5, ale mne sa to nejako nezda, ci to tam vlastne mam pocitat.... mne to pripada ako blud.... to by mala byt moja dan, keby som neumorovala stratu.....
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

janka.mo Pozri príspevok
r.1 splatna dan z prijmov 0
r.2 odlozena dan z prijmov 0
r.3vysledok hosp. pred zdanenim 282
r.4 sadzba dane z prijmov 19???
r.5 vysledok hosp pred zdanenim
vynasobeny sadzbou/dan bez
pripoc.a odpoc.poloziek/ 54?????

r.6 celkova dan z prijmov vykazana v zavierke 0
r 7 rozdiel r6-5 -54

tych 54 som vypocitala v riadku 5, ale mne sa to nejako nezda, ci to tam vlastne mam pocitat.... mne to pripada ako blud.... to by mala byt moja dan, keby som neumorovala stratu.....
nie to tak nepočítaj...je to trafená tabuľka. Napíš tam len výsledok pred zdanením, daň nula a niekde dotlač do tabuľky alebo pod ňou, že HV vo výške tej a tej bol umorený stratou z predchádzajúceho obdobia, a oreto spoločnosť neplatí daň z príjmu pre rok 2008.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Ináč je to fakt trafená tabuľka, HV pred zdanením násobený sadzbou dane a až potom pripočitateľné a odpočitateľné položky a o základe dane nič.
0 0
janka.mo janka.mo

janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac
evina Pozri príspevok
nie to tak nepočítaj...je to trafená tabuľka. Napíš tam len výsledok pred zdanením, daň nula a niekde dotlač do tabuľky alebo pod ňou, že HV vo výške tej a tej bol umorený stratou z predchádzajúceho obdobia, a oreto spoločnosť neplatí daň z príjmu pre rok 2008.
DAKUJEEEEM. mi to pripadalo ako cisty blud, no ale postupujem podla riadkov, nie?
idem to tam dopisat. este raz dakujem ....
0 0
janka.mo janka.mo

janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac
evina Pozri príspevok
nie to tak nepočítaj...je to trafená tabuľka. Napíš tam len výsledok pred zdanením, daň nula a niekde dotlač do tabuľky alebo pod ňou, že HV vo výške tej a tej bol umorený stratou z predchádzajúceho obdobia, a oreto spoločnosť neplatí daň z príjmu pre rok 2008.
DAKUJEEEEM. som si myslela, ze je to blud, preto som sa pytala, ale uz ako ..... postupujem riadok po riadku
este raz dakujem
0 0
zuzuch44 zuzuch44

zuzuch44 je offline (nepripojený) zuzuch44

zuzuch44 Pozri príspevok
Neviem čo mám písať v časti E c) 21.
Vyšiel mi daňový preplatok
Nevie nik poradiť??
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

zuzuch44 Pozri príspevok
Nevie nik poradiť??
Veď napíš o čom to je... ja mám E c iba po 15, ďalej nie doplň text k tomu bodu
0 0
zuzuch44 zuzuch44

zuzuch44 je offline (nepripojený) zuzuch44

liba2 Pozri príspevok
Veď napíš o čom to je... ja mám E c iba po 15, ďalej nie doplň text k tomu bodu
E c) Spôsob oceňovania jednotlivých zložiek majetku a záväzkov
(21.) Daň z príjmov splatnú za bežné obdobie a za zdaňovacie obdobie a daň z príjmov odloženú do budúcich účtovných období oceňoval podnik:

Platili sme preddavky 150tis, daň vyšla 64, preplatok je 86 tis.
Ako to mam sformulovať, keď mi to hodí za tu dvojbodku...??
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

zuzuch44 Pozri príspevok
E c) Spôsob oceňovania jednotlivých zložiek majetku a záväzkov
(21.) Daň z príjmov splatnú za bežné obdobie a za zdaňovacie obdobie a daň z príjmov odloženú do budúcich účtovných období oceňoval podnik:

Platili sme preddavky 150tis, daň vyšla 64, preplatok je 86 tis.
Ako to mam sformulovať, keď mi to hodí za tu dvojbodku...??
Skús niečo v tomto zmysle, nič lepšie som nenašla :
Daň z príjmov bola vypočítaná zo základu vyplývajúceho z hospodárskeho výsledku pred zdanením, ktorý bol upravený o pripočítateľné a odpočítateľné položky.
Daňová pohľadávka vznikla odpočítaním zaplatených preddavkov na daň, ktoré boli vyššie než daň na úhradu.
Naposledy upravil liba2 : 30.03.09 at 12:58
0 0
zuzuch44 zuzuch44

zuzuch44 je offline (nepripojený) zuzuch44

liba2 Pozri príspevok
Skús niečo v tomto zmysle, nič lepšie som nenašla :
Daň z príjmov bola vypočítaná zo základu vyplývajúceho z hospodárskeho výsledku pred zdanením, ktorý bol upravený o pripočítateľné a odpočítateľné položky.
Daňová pohľadávka vznikla odpočítaním zaplatených preddavkov na daň, ktoré boli vyššie než daň na úhradu.
Ok. Ďakujem.
0 0
kovex kovex

kovex je offline (nepripojený) kovex

DObrý deň, prosím vás, poznámky sa vypisujú v jednotkách alebo tisíckach? Ďakujem
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

kovex Pozri príspevok
DObrý deň, prosím vás, poznámky sa vypisujú v jednotkách alebo tisíckach? Ďakujem

ja ich vypisujem v jednotkách.

a ja mam otazocku, ak s.r.o. vznikla v r. 2008 a ma him tak do poznamok to mam dat takto??
ocenenie na zač. obd. xy
opravky z
ocenenie na konci. obd. xy-z???

alebo len opravky a stav na konci obd.?? dakujem
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

kovex Pozri príspevok
DObrý deň, prosím vás, poznámky sa vypisujú v jednotkách alebo tisíckach? Ďakujem
http://www.porada.sk/t46888-p5-danove-priznanie-po.html
strana 5, príspevok 44-46
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať