Zavrieť

Porady

Odpisy auta na leasing

Ahojte poraďaci
čítam tu veľa o účtovaní odpisov pri leasingovom majetku ale to čo potrebujem som tu nenašla. Potrebovala by som poradiť s účtovaním odpisu pri majetku obstaranom na leasing v 09/2007 ide o NA doba splácania 36 mesiacov, a autprepravník doba splácania 44 mesiacov, avšak splátkový kalendár je na dobu 36 mesiacov. účtujem v PU.

majetok som zaradila do agendy majetok a neviem či zaradiť do odpisových skupín alebo odpisovať podľa doby trvania nájmu. ale neviem kde si to mám nastaviť . učtujem v programe Pohoda a s účtovaním leasingového majetku som sa zatiaľ nestretla.Ani mi nie je dosť jasné či musím vypočítať rozdiel medzi daňovými a účtovnými odpismi a ako to v programe urobiť...vopred ďakujem za radu a pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    otp je offline (nepripojený) otp

    otp
    ďakujem pozrela som si to ale potrebujem poradiť ak niekto učtuje v Pohode ako to správne zaradiť v agende majetok aby mi to počítalo obe odpisy a hlavne aby mi to správne bralo aj na učet 551...

    Odpisy auta na leasing

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.