Zavrieť

Porady

Dobropis v MRP

ekonomka
Prosím poradte mi súrne! Mám došlý dobropis aký typ DPH mám uviesť pri DF aby mi tento dobropis dávalo do správneho riadku DPH priznania. Aký typ DPH dávate Vy? Niekto dáva 40, je to nesprávne???

Chcem aby to bolo v správnom riadku.Dakujem.
Usporiadat
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
PRE LUNA:
Text si vieš nastaviť poradovým číslom. Číslo si zadáš že len klikneš na kolonku a napíšeš číslo, napr.1. Zapíš si text. Potom si zapíšeš číslo 2, a nedáš dam text. Necháš prázdne. Ak chceš mať iný text tak si spravíš číslo 3...
Dúfam, že si toto myslela.
Ukážka:
poznamka.JPG  
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Ala Ala

Ala je offline (nepripojený) Ala

R. 25 daňového priznania. V MRP, keď nahádzujem došlé faktúry, tak v daňovej skupiny zadám R, v type dokladu nezadávam nič. Vo výpočte DPH musíš mať uvedené daňové skupiny, aby ti dobre vypočítalo DPH. Ja robím v DOS-e.
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Ja robím pod WINDOWS. Vdaka za odpoved.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Došlý dobopis = nahodíš v DF znamienkom -. Typ DPH 55. V daňovom priznaní sa Ti tá suma odzrkadlí v riadku 25.
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Dakujem,dakujem,dakujem.Iné neviem povedať.Pekný den.
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Ako účtujete došlý dobropis v MRP pod WIN? Ja zadávam čiastky mínusom a účtujem ako riadnu fa, teda -501,-343/-321. Je to správne? Zaujíma ma hlavne DPH z dobropisu účtujete na účet 343001 napr. kde máte všetky vstupy-tuzemsko?? Alebo DPH z dobropisu došlého účtujete na samostatný anal.účet DPH nech to ladí s riadkom 25 DP DPH??? Dakujem.
Naposledy upravil Valika : 19.04.05 at 13:39
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ja bez analytiky, ale môžeš mať aj samostatnú analytiku, len potom je viacej preúčtovania interným dokladom.
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Lenka čo myslíš tým preúčtovaním?? Účtuješ každý mesiac aj DPH priznanie?? A ako???

Dakujem.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ja mám na DPH už len jediný účet a to 343019. Iný nepoužívam, hlavne kvôli tomu preúčtovaniu. To sa robí len preto, aby si vždy vedela koľko si dlžná alebo koľko Ti je dlžný DU. Sú na to zvlášť analytiky záleží ako ty účtuješ. Ja som jedno účtovníctvo prevzala a vtedy používala predchádzajúca účtovníčka tiež takéto preúčtovania a robila to každý mesiac, potom som tiež v tom pokračovala, ale od nového roka požívam už len jeden účet. Stačí mi to. Teraz je len jedna DPH 19%, keď boli dve - 14 a 10 áno, vtedy som aj ja používala analytiky na každú zvlášť, ale teraz len jednu.
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Aj ja používam analytiky na DPH na vstup, na výstup zvlášť.Minulý rok som robila mesačne preúčtovanie DPH na základe daň.priznania. Tak neviem ako sa rozhodnúť tento rok a v novom programe MRP.

Dakujem za vaše názory.
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Pekný dník. Mám došlý dobropis v MRP napr. v sume 10000,- Sk. Prišli mi peniažky na BU.Využívam účtovanie vo WIN. bankové výpisy. Ako to spraviť v MRP? Zisťujem, že to tám nejak duplicitne a nesedí mi účet 221.

Poradte prosím, dakujem.
0 0
Olgica Olgica

Olgica je offline (nepripojený) Olgica

Valika
Pekný dník. Mám došlý dobropis v MRP napr. v sume 10000,- Sk. Prišli mi peniažky na BU.Využívam účtovanie vo WIN. bankové výpisy. Ako to spraviť v MRP? Zisťujem, že to tám nejak duplicitne a nesedí mi účet 221.

Poradte prosím, dakujem.
Tiež účtujeme v MRP. Zaúčtovanie dobropisu: - 8403,-Sk 501.01 MD/ 321 D
DPH: - 1597,-Sk 343.19 MD/321 D
úhrada: +10000,-Sk 221.00 MD/321 D
znamienka + a - na účte 321 sa vyrovnajú.
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Učtovne to viem, ale v MRP to asi nemám dobre nahodené lebo presne o 2-násobok sumy dobropisu mi nesedí účet 221. Celkom som sa zamotala s tým.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Valika určite to máš len v znamienkach.
MRP Ti mohlo úhradu nahodiť 321/221 ale plusom, a ty by si mala mať mínus.
Takto to mám ja:
Naposledy upravil lenkak : 14.06.05 at 17:26
dobropisuhrada.JPG  
0 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

Pri vystavovaní fa.sa mi poznámka vždy zmazala.
Lenka práve sem prilepila postup ako sa pridáva text do poznámky,tak aby ste ho nemuseli stále vpisovať. Možno to niekomu pomôže.

Ok.Lenka,to číslovanie som si tam vôbec nevšimla. Ďakujem.
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Čítam si príspevok robím v MRP od 1/05. Ako využívate ten tex alebo poznámky.Nerozumiem tomu príspevku.Môžeš mi to vysvetliť??? A kde je to prilepené? Dakujem.Pekný dník.
0 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

Keď dám vystaviť faktúru,výstupy potom sa má spýta či chcem doplniť doplňujúci text napr.pílohu faktúry tvori dodací alebo servisný list.
Aby som zakaždým nemusela takto vpisovať dopňujúce texty môžem si ich nastaviť,tak ako píše Lenka v príspevku 15. Klikni 2x na obrázok,ktorý tam Lenka dala. Neviem či som ti to dobre vysvetlila,ak nie tak napíš.
0 0
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

ahojte babulky,
pozerám že vaše mrpéčko má nejakú novšiu grafiku, to sa dá niekde nastaviť či to je nejaký posl.upgrade????
0 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

Neviem ako to mýslíš?Nemá novú grafiku.
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Dakujem Luna skúsila som si to ide to ked si to napíšem tak sa mi to objaví pri všetkých vystavených fa??? Zatiaľ som to nevyužívala, len na fa mám kto fa vystavil. Ešte raz vdaka za dobrý tip.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať