Zavrieť

Porady

Pletenie-štrikovanie

Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Chcem sa obrátiť na mladé maminky alebo babinky. Keďže mám vnúčika a to mimo republiky, privítala by som nejaké modely na platenie. Po rokoch beriem opäť ihlice do ruky a štrikujem, nakoľko v predajniach sú tieto výrobky moc predražené. Vlnu sa ešte podľa mňa stále oplatí kúpiť. Na nete v slovenčine je maximálne na predaj alebo burza použitých vecí ale popisy na pletenie chýbajú. Niečo som našla na českých stránkach ale možno aj na Porade máme šikulky čo vedia nejaký fajn postup a bezplatne by ho tu prilepili. Budem vďačná, veď aspoň trošku vypadnem z účtovníctva a ekonomiky a poštrikujem si... Vnúčik je krásny, milý a tak sa rada pustím do práce. Ďakujem Vám za nápady.
Naposledy upravil arizona : 29.04.11 at 19:45
Usporiadat
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Vsetky robite zosivane ciapky? Vcera som mala v ruke okruhle 5, 6 s lankom, 40 cm, mate niekto skusenosti? Chcem si kupit nejake paradne okruhle ihlice, hoci nepotrebujem, no taku kratku nemam, robim na dvoch.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

kukučka
Vsetky robite zosivane ciapky? Vcera som mala v ruke okruhle 5, 6 s lankom, 40 cm, mate niekto skusenosti? Chcem si kupit nejake paradne okruhle ihlice, hoci nepotrebujem, no taku kratku nemam, robim na dvoch.
ja som tu vyššie uverejnenú žltú robila práve na takých okrúhlych s krátkym lankom
0 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Keď je pletenie a hačkovanie tvoje "prekliatie" a robíš, páraš, makáš...nakoniec to nemáš kde dať, teda okrem zopár, čo daruješ
IMG_20181230_214317.jpg  
IMG_20181230_214247.jpg  
IMG_20181230_214401.jpg  
IMG_20181230_214427.jpg  
IMG_20181230_214501.jpg  

IMG_20181230_214521.jpg  
IMG_20181230_214542.jpg  
IMG_20181230_215424.jpg  
IMG_20181207_121141.jpg  
IMG_20181230_215516.jpg  

IMG_20181230_215444.jpg  
IMG_20180615_185223.jpg  
1/1
6 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Ponukni na predaj a urobis radost takym, co to nedokazu. Manzelka mojho prveho sefa robila velmi kvalitne veci, ja som si na pamiatku vypytala dve rohozky, velmi si ich cenim.
3 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

kedysi, keď sami dostali do ruky zahraničné hobby časopisy, nedokázala som pochopiť, prečo niekto štrikuje deky na postele. Okrem toho, že som si rovno predstavovala, jak to perú a sušia, som nechápala, prečo niekto robí taký pre mňa v podstate nepoužiteľný projekt. Veď keď už štrikujem, nech je to aspoň užitočné. Prešli roky a ja to dnes vidím úplne inak. Tá obrovská deka je aj o sebarealizácii. Lebo úprimne, práca v omácnosti nie je vždy viditeľná. Respektíve zmizne kľudne za pol hodiny. A zas je tu nič. Iba špinavé taneire napríklad.
Dnes už tie z istého pohľadu "neužitočné" výrobky chápem. A sama tiež už riešim problém, akm s tým. Komu to venovať, aby sa necítil zaviazaný. Kto sa aspoň trochu poteší. Vôbec nemusí oceňovať ručnú prácu.

mmch, veľmi ma potešilo, keď som po rokoch prišla ku známym a videla obraz na stene. Bol mi mimoriadne povedomý. Zarámovali si moju hodvábnu šatku...
4 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Ja tak "zachranujem" rucne prace v bazare, rozdavam a pod strikovanou dekou spi aj moj pes. Vlnenu, zrazenu na sukno ma v kosiku. Decky mame naaranzovane na konferencnom, aj jedalenskom stole. MP ich najskor odmietala, teraz vymysla kabelky, vankuse a pod.
3 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

hotovo..
518551B9-EAF4-4ACB-9AFF-42C8D4A694CC.jpg  
8 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Parádny, si šikovnica.
0 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

kukučka
Ja tak "zachranujem" rucne prace v bazare, rozdavam a pod strikovanou dekou spi aj moj pes. Vlnenu, zrazenu na sukno ma v kosiku. Decky mame naaranzovane na konferencnom, aj jedalenskom stole. MP ich najskor odmietala, teraz vymysla kabelky, vankuse a pod.
Dá sa, podľa tvaru, veľkosti...z takých menších (pozošívať ich) aj atraktívne guľové tienidlo na luster, lampu. Na takú menšiu, som provizórne skúšala, vyzerá to romanticky, veľmi milé...zase problém, kde umiestniť, teda u mňa. Ale pre taký provensálsky štýl, krásny doplnok.
Naposledy upravil afrikánka : 01.01.19 at 23:52
1 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Malé kuk na nápady...
IMG_20190101_232007.jpg  
IMG_20190101_233055.jpg  
IMG_20190101_233140.jpg  
IMG_20190101_232352.jpg  
IMG_20190101_232949.jpg  

IMG_20190101_232923.jpg  
1/1
2 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

7798C32C-5826-404F-B648-09A58D42F853.jpg  
8 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

To sa ti hra na rychlu rotu z takej hrubej priadze. Ja dlubkam malemu salik z tenuckeho moheru.
1 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Velmi lahka, jednoducha ciapocka, dostala som odkaz na navod

https://www.garnstudio.com/video.php?id=1058&lang=cz
4 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

kukučka
Velmi lahka, jednoducha ciapocka, dostala som odkaz na navod

https://www.garnstudio.com/video.php?id=1058&lang=cz
robievame pre bábätká veľmi podobnú, strih výborne sedi na hlavičke https://artmama.sme.sk/pletenie/navo...apicu-pre-babo
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Nie je to strikovanie, ale tiez rucna praca, neviete kde zozeniem predlohu na tento kruh? Niekedy to bolo dostat u nas v galanterke, uz nemavaju
0 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Pravdepodobne ide o svetoznámu maďarskú výšivku "Matyó", ktorá je zaradená do svetového dedičstva UNESCA, takže predloha by sa dala zakúpiť zrejme v Maďarsku.
Inak, vzory pre takéto výšivky sa dajú vyhotoviť aj doma zakreslením na papier, dierkovaním a prenesením na látku, želanej veľkosti a tvaru. Chce to síce trpezlivosť, ale kto chce, tak to dosiahne. Ide o pomerne náročné vyšívanie, vyžaduje určitú zručnosť, skúsenosti, prax.
3 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Daska, dakujem, dam si to zvacsit a prekreslit na platno. V stredoskolskom veku som taketo vysivala casto, nakresy boli v Burde vysivky. Zial, nemam uz tieto casopisy k dispozicii. Predkreslene vzory som mala, neviem vsak, kde mi zmizli. Pravdepodobne som ich niekomu pozicala.
Tak sa pustim do tohoto kruhu.
0 0
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
Aby nemrzli nohy pri počítači....tak som večer umotkala"z tričkoviny 10 háčik....."Žabík krásne
FB_IMG_1546695567252.jpg  
3 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

ala, aj tu najdeš inšpirácie na slovenskú výšivku
https://www.google.com/url?sa=t&rct=...NiKKvpZfLB30Uv
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať