Zavrieť

Porady

Pletenie-štrikovanie

Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Chcem sa obrátiť na mladé maminky alebo babinky. Keďže mám vnúčika a to mimo republiky, privítala by som nejaké modely na platenie. Po rokoch beriem opäť ihlice do ruky a štrikujem, nakoľko v predajniach sú tieto výrobky moc predražené. Vlnu sa ešte podľa mňa stále oplatí kúpiť. Na nete v slovenčine je maximálne na predaj alebo burza použitých vecí ale popisy na pletenie chýbajú. Niečo som našla na českých stránkach ale možno aj na Porade máme šikulky čo vedia nejaký fajn postup a bezplatne by ho tu prilepili. Budem vďačná, veď aspoň trošku vypadnem z účtovníctva a ekonomiky a poštrikujem si... Vnúčik je krásny, milý a tak sa rada pustím do práce. Ďakujem Vám za nápady.
Naposledy upravil arizona : 29.04.11 at 19:45
Usporiadat
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

u nás býva takáto výzdoba už dlhšiu dobu ... stromček je tiež podobný len hore má ešte aj šišky ... žeby sme šli porátať, že koľko kúskov tam visí ? - ale fakt je to nádherné
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Žabinka
verzií štrikovania tohto vzoru je asi viac, a výsledok je rovnaký.. v mojej verzii len nahadzujem, snímam a pletiem obratko.. ale skúšala som verziu s pletením hladko miesto obratko, a bol ten istý vzor.. ale mne sa ľahšie splietajú spolu nahodené a prevzaté očko obratko než hladko.. a v knižke pletacej mám nahodiť párny počet očiek, a v ukážke na youtube je nepárny, vraj je krajší okraj keď je prvé aj posledné očko rovnaké.. no pri nákrčníku je to hádam aj jedno.. aj tak je to na krku zhužvané..
no presne som uvažovala, či nebude s tým nepárnym počtom očiek krajší okraj. Najbližšie vyskúšam a podám hlásenie Ak nezabudnem
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Vsetky robite zosivane ciapky? Vcera som mala v ruke okruhle 5, 6 s lankom, 40 cm, mate niekto skusenosti? Chcem si kupit nejake paradne okruhle ihlice, hoci nepotrebujem, no taku kratku nemam, robim na dvoch.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

kukučka
Vsetky robite zosivane ciapky? Vcera som mala v ruke okruhle 5, 6 s lankom, 40 cm, mate niekto skusenosti? Chcem si kupit nejake paradne okruhle ihlice, hoci nepotrebujem, no taku kratku nemam, robim na dvoch.
ja som tu vyššie uverejnenú žltú robila práve na takých okrúhlych s krátkym lankom
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Parádny, si šikovnica.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Nie je to strikovanie, ale tiez rucna praca, neviete kde zozeniem predlohu na tento kruh? Niekedy to bolo dostat u nas v galanterke, uz nemavaju
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Daska, dakujem, dam si to zvacsit a prekreslit na platno. V stredoskolskom veku som taketo vysivala casto, nakresy boli v Burde vysivky. Zial, nemam uz tieto casopisy k dispozicii. Predkreslene vzory som mala, neviem vsak, kde mi zmizli. Pravdepodobne som ich niekomu pozicala.
Tak sa pustim do tohoto kruhu.
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

ženičky, nainfikovali ste ma.. keď dokončím začaté, chcela by som skúsiť niečo väčšie, napr. vestu, nie hrubú ani tenkú, dlhšiu cca nad kolená.. odporučte mi dáku dobrú vlnu, plus koľko mi toho treba na mňa 160cm-ovú..
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Žabinka
ženičky, nainfikovali ste ma.. ...................................
......tak hybaj na infekčné!
Naposledy upravil misoft : 08.01.19 at 11:40
s10745.gif  
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Žabinka
ženičky, nainfikovali ste ma.. keď dokončím začaté, chcela by som skúsiť niečo väčšie, napr. vestu, nie hrubú ani tenkú, dlhšiu cca nad kolená.. odporučte mi dáku dobrú vlnu, plus koľko mi toho treba na mňa 160cm-ovú..
ja práve vyberám na čiapku a je to teda kríž. chcem niečo do seba investovať, ale to rozhodovanie je najťažšie
zatial sa rozhodujem medzi čistou merino extra fine a baby alpaka silk. tá merino má ale celkom velku spotrebu, to som už plietla
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

pavol54
Žabinka
ženičky, nainfikovali ste ma.. keď dokončím začaté, chcela by som skúsiť niečo väčšie, napr. vestu, nie hrubú ani tenkú, dlhšiu cca nad kolená.. odporučte mi dáku dobrú vlnu, plus koľko mi toho treba na mňa 160cm-ovú..
vraj z ovce plemeno Valaška je výborná sama škriabe
aj by som si niekedy chcela vyskúšať spracovanie tej vlny od začiatku, aj ked si spomeniem na tu ovčiu, čo sme mali doma, tak ma to odrádza... Neviem si predstaviť, na čo sa to dá použiť

mmch, pravidelne prebieha akcia, ktorá sa volá nejak Z chrbáta na chrbát. Je to taký 24 hodinový celosvetový maraton, začína strihaním oviec a končí upletením svetra. sú to skupiny ľudí a časový limit je 24 hodín. Ostrihať, vyčistiť, vyčesať, spriasť, upliesť.... Ešte chvíľu sa tu budeme hecovať a možno sa po tom aj obzriem. V čechách sa isto zúčastňujú, aj ked neviem, či každý rok.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Olinka hivorim...strasne tieto baby
0 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

lujza.j
Olinka hivorim...strasne tieto baby
Presne! Provokatérky...
Veľmi vás prosím, nepíšte, neprikladajte fotky, som v sklze mínus 100€, naširoko obchádzam obchody s vlnou aj stránky na objednávanie...
Zostala mi už iba Porada
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

babka - ježibabka
lujza.j
Do kelu..uz ma tu jedujeteprovokaterky...
Lui, to sú také provokatérske potvory Aj mňa vyprovokovali. Už tvorím. Len tak dávno som nič nerobila, že pár dni som sa to učila, lebo som to zabudla . A párala som a párala . Ale už mi to ide, len ešte nemám nič hotové
tak teda neviem, či som už niekedy urobila vec,, ktorú som aspoň 2x nevypárala A je jedno, či hačkované, štrikované alebo čokoľvek iné
0 0
wirgi wirgi

wirgi je offline (nepripojený) wirgi

Dáša_
Žabinka
ženičky, nainfikovali ste ma.. keď dokončím začaté, chcela by som skúsiť niečo väčšie, napr. vestu, nie hrubú ani tenkú, dlhšiu cca nad kolená.. odporučte mi dáku dobrú vlnu, plus koľko mi toho treba na mňa 160cm-ovú..
ja práve vyberám na čiapku a je to teda kríž. chcem niečo do seba investovať, ale to rozhodovanie je najťažšie
zatial sa rozhodujem medzi čistou merino extra fine a baby alpaka silk. tá merino má ale celkom velku spotrebu, to som už plietla
Dáška tá horčicová čiapka čo som dávala hore vyššie je z Merino extrafine 85 medová a necelých 100 g na čiapku som minula a čelenka žltá je vlna Dops sky alpaka s merinom, ale horšie sa z nej robí to je ako mohérová taká chlpatejšia a merino baby je tenká tú musíš dvojmo
Naposledy upravil wirgi : 08.01.19 at 15:45 Dôvod: doplnenie
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ale dnesne matky su kusok ineé...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Inak som to myslela...
Stava sa,ze narodi v inom tele....
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ktovie, či sa ešte Rakúsovi darí. Dávno som o ňom nič nečítala.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Mojej spolužiačke uháčkovala mama na stužkovú dlhé biele šaty. Dobre dopadli, aj vyzneli.
0 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Da, da...očiň krasívoje
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať