Zavrieť

Porady

potlačená kapusta

Ahojte, stala sa mi taká vec. Natlačila som kapustu do suda a kapusta mi zmäkla. Už s tým asi teraz nič neurobím, ale nevedel by mi niekto poradiť z čoho zmäkla, aby sa mi to už druhýkrát nestalo?
Usporiadat
eluša eluša

eluša je offline (nepripojený) eluša

pracujúca žena po 50-tke, matka dvoch detí,vdova ...viac
ahuj, chcela som Ti tiež poradiť, ale ako vidím, všetko podstatné už v odpovediach od ostatných členov máš. Každopádne : zimnú kapustu od letnej rozoznáš i pohľadom, letná je svetlejšej farby a zimná má na vrchu hlavy modrý, až modrofialový nádych. Nie každá hlava, ale keď kapustu kupuješ, tak je pravdepodobné že je z rovnakého zberu a vtedy vidíš, že hlávky sú tmavšej farby. No, nič si z toho nerob, niet asi gazdinky, ktorej by sa to nestalo tiež. Ja dávam na dno súdka dobre umyté stonky kôpru, očistený chren, cibuľu, pokrájanú cviklu a jablká. Niekoľko, 5 - 7 hrstí kapusty posypem hrsťou soli, zmiešanej s celým čiernym korením a rascou, dobre utlačím a znova dám cibuľu, jablká a cviklu. Pokračuje samozrejme kapusta, atď. Pritom hrnčekom, alebo naberačkou zberám vytlačenú šťavu, tú potom vylejem , aby sa kapusta dala lepšie utlačiť. Na vrch dám vyrezané drevené dosky a zatlačím kameňom. Prikryjem čistou utierkou a nechám kysnúť v izbovej teplote cca 7 -10 dní. Následne zozbieram vytvorenú penu aj šťavu, ktorú si pri kysnutí kapusta vytvorila, vyumývam súdok v tom mieste a po zatlačení doskami a kameňom dolejem čistú osolenú vodu.
0 0
yoyka yoyka

yoyka je offline (nepripojený) yoyka

vďaka všetkým za rady, hneď som tam naliala trošku medokýša a kapustička začala pekne žblnkať
0 0
olybaba olybaba

olybaba je offline (nepripojený) olybaba

pozdravujem,
ja si tiez myslim-som presvedcena, ze nakladat sa ma zimna kapusta a potom vsetko je OK,
prajem vsetkym poradakom uspesne nakladanie kapusty !
o 030.jpg  
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať