Zavrieť

Porady

vyradenie drobneho majetku z dlhodobeho majetku

Ahojte vsetci,

som tu len kratko, no na moju otazku som odpoved nenasla. Preto by som bola vdacna, ak by sa nasiel niekto kto by dokazal najst riesenie mojho problemu.

Vsetok majetok ktory vo firme mame sa zaraduje do dlhodobeho majetku bez rozdielu vysky obstaravacej ceny. Avsak nadriadeni si rozmysleli ze sa budeme riadit zakonnou vyskou hmotneho a nehmotneho majetku a navrhol preradit drobny majetok na nakladovy ucet. Tu vznika problem i otazka ci je to mozne, aj napriek tomu ze majetok este nebol doodpisovany, a ci je mozne ho vobec vyradit?

Dakujem vopred za odpovede.
Usporiadat
Reročka Reročka

Reročka je offline (nepripojený) Reročka

Anja111 Pozri príspevok
... v texte.
dakujem este raz, pekny zvysok dna
0 0
Adiks Adiks

Adiks je offline (nepripojený) Adiks

účtovník
Aj takýto majetok by si mala mať prijatý kvôli evidencii na sklad drobného majetku v hodnote napr. do 67 EUR, pričom prijatie na tento sklad vôbec neúčtuješ. Na tomto sklade je majetok evidovaný, je to tzv.operatívna evidencia tohto majetku. Ak už majetok nespľňa svoju funkciu, urobíš výdajku z tohto skladu, ktorú tiež neúčtuješ. Samozrejme, aj v internej účtovnej smernici musíš mať podchytené, že drobný majetok v hodnote napr. do 67 EUR sa bude účtovať priamo do nákladov na účet 501.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať