Zavrieť

Porady

Student - brigadnik platenie zdravotnych odvodov

Dobry den,

som student pracujuci na dohodu o brigadnickej cinnosti studentov. Zdravotne odvody platim prevodom na ucet priebezne, 14 % z hrubej mzdy vzdy za predosli mesiac. Robim to kvoli tomu, aby to potom v case podavania rocneho zuctovania nebola pre mna naraz taka vysoka suma.

Moja otazka: Ak schvala teraz prerokuvanu novelu zakona o zdravotnom poisteni, a tvrdi sa ze uvedene v zakone bude platit aj spatne pre rk 2007, tak to znamena, ze mozem ziadat o vratenie mnou zaplatenych "preddavkov"?

Druha otazka: Na kolko realne vidite schvalenie tej novely, pretoze, ak mi tie popredu zaplatene peniaze aj po schvaleni nevratia, tak radsej teraz uz nebudem preddavky platit a pockam na to, ako dopadne rokovanie vlady koncom novembra.
Usporiadat
sonic84 sonic84

sonic84 je offline (nepripojený) sonic84

DObry den, cital som si novelu zakona na jaspi.sk.

No a z nej mi vychadza, ze podla paragrafu 11 odsek (2) a (8) studenti dennej formy studia su povinni platit zdravotne poistenie ak pracuju aj ked na dohodu. Proste tvrdi sa v nej v jednom odseku, ze student dennej formy studia je poistencom statu, ak nie je dalej uvedene inak, lenze praveze dalej, v dalsich odsekoch je pisane, ze ak nejaky vymer takychto ludi nepresiahne... atd, tak az vtedy su poistenci statu. Nerozumiem tomu presne.

Miso
0 0
stiby2 stiby2

stiby2 je offline (nepripojený) stiby2

Miso sprva to co pisal p. Mihal a moc nespekuluj
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

sonic84 Pozri príspevok
DObry den, cital som si novelu zakona na jaspi.sk.

No a z nej mi vychadza, ze podla paragrafu 11 odsek (2) a (8) studenti dennej formy studia su povinni platit zdravotne poistenie ak pracuju aj ked na dohodu. Proste tvrdi sa v nej v jednom odseku, ze student dennej formy studia je poistencom statu, ak nie je dalej uvedene inak, lenze praveze dalej, v dalsich odsekoch je pisane, ze ak nejaky vymer takychto ludi nepresiahne... atd, tak az vtedy su poistenci statu. Nerozumiem tomu presne.

Miso
Ale to platilo, teraz už obmedzenie príjmu študentov a dôchodcov neexistuje, neplatia nič aj keď majú vyšší príjem. (Pánu Mihálovi môžete vždy veriť.)
Naposledy upravil JAJA11 : 10.01.08 at 13:17 Dôvod: doplnenie
0 0
sonic84 sonic84

sonic84 je offline (nepripojený) sonic84

Viete mi teda povedat, kde si precitam verziu zakona, kde to je uvedene?
Nie je linka na novu novelu?

Miso
0 0
sonic84 sonic84

sonic84 je offline (nepripojený) sonic84

Uz som to nasiel. Je to tam. rozhodujuci je paragraf 13. odsek 20, ktrory bol pridany v tejto novele a ktory vynima prijmy z dohod prave aj studentov.

tak ozaj super
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
JAJA11 Pozri príspevok
(Pánu Mihálovi môžete vždy veriť.)
Nie je to tak, odporúčam všetko brať s rezervou. Viď výklad § 48 ods. 1 zákona o sociálnom poistení. Dva mesiace som tu radil, ako si vylepšiť materskú a týmto radám napokon veriť nemožno - lebo Sociálna poisťovňa "prijala" iný výklad. A materskú v konečnom dôsledku vypláca Sociálka...
0 0
stiby2 stiby2

stiby2 je offline (nepripojený) stiby2

a je mozne ziadat aj o vratenie preddavkov na ZP za rok 2006 zaplatenych v 9/2007? tyka sa to tiez studenta, ktory pracuje na dohodu. Dakujem
0 0
korica korica

korica je offline (nepripojený) korica

Dobry den.
<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" /><o:p></o:p>
Som studentka pracujuca na dohodu o brigadnickej cinnosti. Za rok 2007 som zarobila 67.000 Sk, pricom mesacne som zarobila max. 7.500 <?xml:namespace prefix = st1 ns = "urn:schemas-microsoft-comffice:smarttags" /><st1:place w:st="on"><st1:State w:st="on">Sk.</st1:State></st1:place>
Budem musiet podavat rocne zuctovania a ak ano, aku sumu budem musiet zdravotnej poistovni zaplatit?<o:p></o:p>
<o:p></o:p>
Dakujem vopred za odpoved.<o:p></o:p>
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je teraz online Jana Motyčková

Nemusíš, nezaplatíš nič.
0 0
judyt judyt

judyt je offline (nepripojený) judyt

Dobry den, moja priatelka chodi na vysoku skolu a pritom robi na dohodu. V roku 2007 zarobila 1518,-Ska zaplatila dan 288,-Sk, musi podat DP? Dakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

judyt Pozri príspevok
Dobry den, moja priatelka chodi na vysoku skolu a pritom robi na dohodu. V roku 2007 zarobila 1518,-Ska zaplatila dan 288,-Sk, musi podat DP? Dakujem
Nie, nemusí, ale môže- ak chce aby sa jej daň vrátila.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať