Zavrieť

Porady

zmena VZ pre zdravotné poistenie

Chcela by som si len overiť jednu skutočnosť, lebo po prečítaní jedného článku som na pochybách.

Zmenou min. mzdy sa mení aj VZ pre zdravotné poistenie (zamestnanec) účinnosťou zmeny min. mzdy alebo k 01.01.2007 ??
Viem že preddavky SZCO sa k 01.01. menia.

Tak ako je to so zamestnancami?
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

monyka Pozri príspevok
Rozumiem, keď zarobil 8.100,- Sk tak aj zdravotné platí z 8.100,- Sk.
Len príspevok č. 18 som celkom nepochopila.
7600,- je minimum, ale on zarobil 8100.-, takže jeho VZ je 8100.-.
0 0
monyka monyka

monyka je offline (nepripojený) monyka

A načo je potom vlastne to minimum, keď musia aj tak všetci čo majú min. mzdu platiť z 8.100,- Sk (okrem toho prípadu, že by mal napr. celý mesiac neplatené voľno, čo ste písali v prechádzajúcich príspevkoch)
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

monyka Pozri príspevok
A načo je potom vlastne to minimum, keď musia aj tak všetci čo majú min. mzdu platiť z 8.100,- Sk (okrem toho prípadu, že by mal napr. celý mesiac neplatené voľno, čo ste písali v prechádzajúcich príspevkoch)
... vlastne si si aj odpovedala.
0 0
monyka monyka

monyka je offline (nepripojený) monyka

No skúšala som zadať mesačnú mzdu do Olympu 8.100,- Sk, pri odpravovaní všetkých prac. dní mi počíta zdravotné z 8.100,- Sk.
Druhý prípad som skúšala mesačná muzda 8.100,- Sk ale nahodila som, že zamestnanec mal všetky prac. dni neplatené voľno (ale zo zdravot. poist) tam nedostane nič, ale mi zobrazilo, že z-teľ platí zo 7.600,- Sk, tak ako ste písali.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

monyka Pozri príspevok
No skúšala som zadať mesačnú mzdu do Olympu 8.100,- Sk, pri odpravovaní všetkých prac. dní mi počíta zdravotné z 8.100,- Sk.
Druhý prípad som skúšala mesačná muzda 8.100,- Sk ale nahodila som, že zamestnanec mal všetky prac. dni neplatené voľno (ale zo zdravot. poist) tam nedostane nič, ale mi zobrazilo, že z-teľ platí zo 7.600,- Sk, tak ako ste písali.
Doplním, že nie len zamestnávateľ, ale aj zamestnanec by platil v tom prípade odvody do ZP zo 7600,-.
0 0
JanoL JanoL

JanoL je offline (nepripojený) JanoL

jankasm Pozri príspevok
Doplním, že nie len zamestnávateľ, ale aj zamestnanec by platil v tom prípade odvody do ZP zo 7600,-.
Nepoznám Olymp, ale nevypočítal náhodou 14% zo 7600.- ?
0 0
monyka monyka

monyka je offline (nepripojený) monyka

jankasm Pozri príspevok
Doplním, že nie len zamestnávateľ, ale aj zamestnanec by platil v tom prípade odvody do ZP zo 7600,-.
No mne to vyrátalo tak, že zamestnanec neplatiť na ZP nič, lebo nič nezarobil 0,- Sk, lebo bol ceý mesiac na neplatenom voľne, iba zamestnávateľ platil zo 7.600,- sk

Toto si myslela?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Ak je zamestnanec v roku 2007 celý mesiac na neplatenom voľne, tak hoci jeho príjem je nula, VZ je 7600. A to preto, lebo podľa § 13 ods. 15 a 16 jeho VZ musí byť najmenej vo vyške minimálneho základu - minimálnej mzdy platnej k 1.1.2007.

Následne sa zo základu 7600 Sk vypočítajú preddavky jednak zamestnancovi, jednak zamestnávateľovi.
0 0
monyka monyka

monyka je offline (nepripojený) monyka

Jozef Mihál Pozri príspevok
Ak je zamestnanec v roku 2007 celý mesiac na neplatenom voľne, tak hoci jeho príjem je nula, VZ je 7600. A to preto, lebo podľa § 13 ods. 15 a 16 jeho VZ musí byť najmenej vo vyške minimálneho základu - minimálnej mzdy platnej k 1.1.2007.

Následne sa zo základu 7600 Sk vypočítajú preddavky jednak zamestnancovi, jednak zamestnávateľovi.
Prepáčte, akosi som to prehliadla máte pravdu, aj za zamestnanca, neviem ako som ti to nemohla všimnúť.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať