Zavrieť

Porady

poďakovanie poraďákom

Ďakujem všetkým ktorí pomáhajú, usmerňujú a radia. Som rada,že takáto poraďácka strána vôbec je a keď je človek v úzkych vždy sa niekto nájde, kto poradí a pomôže.
Chcem sa s vami podeliť o radosť z môjho narodeného babetka Tamarky.
Vdaka Vám som si pomohla vylepšiť materskú. A teraz si vychutnávam krásne chvíle s týmto malým stvorením.
Hoci je pravda, že musím zvladať aj účtovníctvo a DPH ale s vašou pomocou, to vždy nejako zvládnem.
Ešte raz všetkým ďááákujem.
Musím bežať lebo maličká sa mi hlási.

Monika
Usporiadat
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Luna Pozri príspevok
Mne povedali na DÚ v BB,že výkazy z MRP neberú,lebo sa im to nedá zoskenovať. DP mi beru z MRP-mám dokúpený soft -daňové priznania.Iné DÚ beru všetky tlačivá z MRP. DÚ nezáleží na farbe tlačiva,ale na čiarovom kóde.
Štát v štáte. Veď sa im ponúkni, že zoskenuješ. Mne sa to stalo v BA na DU a ked som prišla osobne, už to šlo. A to som sa usmievala, že o ništ nejde, ja sa rada prejdem, ved nemám čo robiť, podávam vysvetlenie, ak by si niekto myslel, že sa ma zľakli, ked ma zbadali.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

STRELEC Pozri príspevok
Chcel by som poďakovať kolegovia za Vaše príspevky.
Totiž: nasrdil som sa - ukľudnil a znova nasrdil. Ako?

Klient (jednohubka) prišiel s tým, že mu neprevzali výkazy a teda aj priznanie, lebo že sú iné. Povedal som mu, že nie sú, ale pre istotu - rýchly kuk na Poradu. Výsledok - nie sú nové a Alzheimera nemám! Zatiaľ .
Potom som sa nasrdil znova. Nejaká DÚ úradníčka (Prešov, DÚ I) mu to neprevzala, lebo výkazy neboli zelené, ale vytlačené z MRP. A ja tie zelené ani tuším nemám.
Po preklepnutí vo FormEdiku mu to zoberú určite a idem volať do MRP.
Peťo predpokladám, že si už odsrdený a teda nepodpichujem, ale ja by som vytlačila výkazy na stránke drsr a opýtala sa, či aj tie mám zafarbiť ?
0 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

U nás v Košiciach odo mňa Sociálna poisťovňa berie len originálne tlačiva-tiež nepodávame výkazy elektronicky-a VšZP berie aj čierno-biele.A ostatné poisťovne tiež berú čiernobiele tlačiv.áa
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

MarcelkaT Pozri príspevok
U nás v Košiciach odo mňa Sociálna poisťovňa berie len originálne tlačiva-tiež nepodávame výkazy elektronicky-a VšZP berie aj čierno-biele.
Treba to oznámiť na Ústredie a možno ich tie srandičky prejdú. Ak nejaká inštitúcia má na svojej stránke editovateľné tlačivá, tak nech v Košiciach porozmýšľajú prečo asi. Nehovorím o elektronickej podateľni, ale editovateľných tlačivách.

P.s. Na mňa takéto požiadavky tiež pôsobia na červeno
Ja by som to zaslala poštou a uvideli by ste, či budú mať odvahu žiadať písomne červenožlté...
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

MarcelkaT Pozri príspevok
U nás v Košiciach odo mňa Sociálna poisťovňa berie len originálne tlačiva-tiež nepodávame výkazy elektronicky-a VšZP berie aj čierno-biele.A ostatné poisťovne tiež berú čiernobiele tlačiv.áa


hm......na túto sociálku nosím už roky čiernobiele zo softu vytlačené , ešte ani raz neprotestovali, ani na oddelení, ani na podateľni.....klasika, všetko je v ľuďoch .
0 0
jessica jessica

jessica je offline (nepripojený) jessica

neznášam keď neviem a nerozumiem... ...viac
ALDA Pozri príspevok
Asi si ich ukladajú podľa farby, ked žiadajú farebné, treba sa ich spýtať, podľa akého zákona žiadajú farebné!
Ja mám presne takú skúsenosť, že mi povedali pošlite ČB ale potom nám dopošlite aj na originály Raz mi kvôli tomu volali celý deň do zahraničia na dovolenku, až som to zdvihla v domnení, že mi horí byt alebo čo....
a to pani zo sociálky veľmi milá, že .... a to naozaj čestné slovo...., že ona ich na originály prepíše za mňa za celý polrok len nech prídem podpísať .
Tak ja neviem.... opáčim zase tento rok začať s čiernobielymi
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

jamis Pozri príspevok
Ja odovzdávam tlačivá zo softu už asi od roku 2002 / neviem presne /, ale zato viem, že niekedy je problém. Záleží to asi od toho ako sa ktorá pracovníčka práve vyspala /alebo žeby nespala? /.
U nás v Prešove máme dva DÚ. Ten s názvom DÚ I moc nemám rád. Ak sa prihodia takéto hlúposti, tak zväčša u nich.
Niekedy by sa mohlo zdať, že práve že sa moc vyspia a v pracovnej dobe sa "uvoľňujú".

Aj u DÚ I, ako všade, závisí od človeka.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

jessica Pozri príspevok
Ja mám presne takú skúsenosť, že mi povedali pošlite ČB ale potom nám dopošlite aj na originály Raz mi kvôli tomu volali celý deň do zahraničia na dovolenku, až som to zdvihla v domnení, že mi horí byt alebo čo....
a to pani zo sociálky veľmi milá, že .... a to naozaj čestné slovo...., že ona ich na originály prepíše za mňa za celý polrok len nech prídem podpísať .
Tak ja neviem.... opáčim zase tento rok začať s čiernobielymi
Posielaj bez mihnutia oka čiernobiele, a tá pani ak nemá čo robiť, nech si ich prepisuje do farby podľa ľubovôle
Z princípu by som tie originály nepodpísala a slušne sa jej snažila vysvetliť, že to naozaj nie je tak ...
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

STRELEC Pozri príspevok
U nás v Prešove máme dva DÚ. Ten s názvom DÚ I moc nemám rád. Ak sa prihodia takéto hlúposti, tak zväčša u nich.
Niekedy by sa mohlo zdať, že práve že sa moc vyspia a v pracovnej dobe sa "uvoľňujú".

Aj u DÚ I, ako všade, závisí od človeka.

Tie ich uvoľňovačky už boli niekoľkokrát zverejňované aj pri rôznych dotazoch na školeniach /chodím teda na ne minimálne, ale vždy sa tam vyskytla nejaká pikoška s DÚ Prešov /neviem presne ktorý/
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

evina Pozri príspevok
Peťo predpokladám, že si už odsrdený a teda nepodpichujem, ale ja by som vytlačila výkazy na stránke drsr a opýtala sa, či aj tie mám zafarbiť ?
Pár malých priznaní už išlo. Boli preklepávané do FormEdiku. Ináč veľmi šikovné, ale treba preklepávať.
T.r. som doplnil moduly priznania PO / FO (MRP-čko) a som zvedavý, či to nebude zas nejaký svetový problém. Možno by bolo dobré, keby do št. služby na DÚ brali len totál farboslepých. Asi to dám ako zlepšovák na DR SR.

Tie moduly tlače priznaní mám len čerstvo stiahnuté, dnes to pozriem, ako to vlastne funguje.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

MarcelkaT Pozri príspevok
U nás v Košiciach odo mňa Sociálna poisťovňa berie len originálne tlačiva-tiež nepodávame výkazy elektronicky-a VšZP berie aj čierno-biele.A ostatné poisťovne tiež berú čiernobiele tlačiv.áa
Odo mňa v SP-Košice berú všetky. Editovateľné z ich stránky, aj zo softu.
Pauli, že by nás mali radi................alebo sa nás boja?
Naposledy upravil Marína : 05.02.08 at 15:54
0 0
jessica jessica

jessica je offline (nepripojený) jessica

neznášam keď neviem a nerozumiem... ...viac
evina Pozri príspevok
Posielaj bez mihnutia oka čiernobiele, a tá pani ak nemá čo robiť, nech si ich prepisuje do farby podľa ľubovôle
Z princípu by som tie originály nepodpísala a slušne sa jej snažila vysvetliť, že to naozaj nie je tak ...
No ja som ich podpísať išla, predsa len som nemala odvahu si pohnevať "inštitúciu". Povedala mi že u nich to vyžadujú ...neviem síce kto, asi akási tajomná eminencia... aby to mali na origináloch.
Mimochodom ide o SP v BA.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

STRELEC Pozri príspevok
Pár malých priznaní už išlo. Boli preklepávané do FormEdiku. Ináč veľmi šikovné, ale treba preklepávať.
T.r. som doplnil moduly priznania PO / FO (MRP-čko) a som zvedavý, či to nebude zas nejaký svetový problém. Možno by bolo dobré, keby do št. služby na DÚ brali len totál farboslepých. Asi to dám ako zlepšovák na DR SR.

Tie moduly tlače priznaní mám len čerstvo stiahnuté, dnes to pozriem, ako to vlastne funguje.
No to si ma teda teraz tak , že sa mi hne´d chce viac do práce 100 bodov
0 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

Paula Pozri príspevok
hm......na túto sociálku nosím už roky čiernobiele zo softu vytlačené , ešte ani raz neprotestovali, ani na oddelení, ani na podateľni.....klasika, všetko je v ľuďoch .
Raz som odniesla čiernobiele a bolo mi vytmavené,že to musia byť originál farebné.Ako píšeš, všetko je v ľuďoch. A ešte prvú stranu davajú len toľko listov koľko je mesiacov v roku a na IČO firmy. To sa nemôžeš ani pomýliť.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

jessica Pozri príspevok
No ja som ich podpísať išla, predsa len som nemala odvahu si pohnevať "inštitúciu". Povedala mi že u nich to vyžadujú ...neviem síce kto, asi akási tajomná eminencia... aby to mali na origináloch.
Mimochodom ide o SP v BA.
nemáš si prečo pohnevať, ak platíš. Ja práve som za to, aby sme sa zbytočne nenechali hnevať od nich...Máme na to iných
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

MarcelkaT Pozri príspevok
Raz som odniesla čiernobiele a bolo mi vytmavené,že to musia byť originál farebné.Ako píšeš, všetko je v ľuďoch. A ešte prvú stranu davajú len toľko listov koľko je mesiacov v roku a na IČO firmy. To sa nemôžeš ani pomýliť.
Či mi veríte alebo nie, ja som nebola za desať rokov osobne odovzdať nikdy nič a možno preto nemám žiadne problémy s takýmito záležitosťami
0 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

Ja tiež posielam radšej poštou doporučene, ale vtedy som potrebovala aj niečo vybaviť na Sociálnej poisťovni, tak rekú to odnesiem. A odvtedy s ními uradujem len písomne s doporučeným lístkom. A je pokoj-musím poklepať do dreva aby som to neuriekla.
0 0
symona symona

symona je offline (nepripojený) symona

aj samostatne aj zárobkovo činná ...viac
Je to síce , ale z vlastnej skúsenosti odporúčam väčšiu opatrnosť pri posielaní pošty doporučene. Pošta totiž vôbec neberie zodpovednosť pri strate takejto zásielky. Vyplatia iba náhradu škody v sume 20-násobku poštovej tarify (pozor - nie celého poštovného) a dajú ruky od toho preč. Keď si neoveríte doručenie, ani sa nedozviete, že zásielka nebola doručená. A pokuta je na svete, ak nie ešte niečo horšie. Nepomáha ani pekné slovo, ani krik, ani plač.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Práve som si všimla, že som ozelenela a očervenela...Ďakujem za ocenenia a teším sa, že som sa stala súčasťou tejto veľkej rodiny
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
všetkým poraďákom / moderátorom za dobré rady, trpezlivosť a ochotu
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať